טיול להר Shui Mu Shan

טיול של יום או יומיים להר הבודהיסטי Shui Mu Shan שנמצא כשעה נסיעה דרומית לדאלי (סטיה קלה מהדרך הראשית לקונמינג). מתאים לטיול יום עם לינה במקדש בודהיסטי יפייפה. ההר כמעט ואינו מתוייר מה שנותן מנוחה מהמוני הסינים בפארקים ובשמורות

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M10
משך הטיוליומיים

כללי

הר Shui Mu Shan הוא הר קדוש לבודהיזם ובו מקדשים עם הסטוריה של 1,000 שנה, מתקופת שושלת טאנג. זהוא אזור כמעט לא מתוייר. עיקר העניין בהר הוא המקדש המרכזי בו גם אפשר לישון ולאכול מלבד זאת יש מסלול הליכה נחמד בין שני מקדשים קטנים נוספים, בית קברות עם קברים ייחודיים שחלקם בני יותר מ-100 שנה ונוף יפיפה על העמק למטה. בנוסף ישנה אפשרות לעשות טיול רגלי של שעתיים שלוש מהכניסה לשמורה עד למקדש המרכזי.
אידאלי להגיע לכאן בשביל יום יומיים של טיול רגוע שמתאים לתרמילאים כמו גם למשפחות.

כמו ברוב יונאן ניתן לטייל כאן רוב השנה.

הגעה

בשביל להגיע להר עצמו צריך קודם להגיע לעיירה Xiang Yun 祥云אשר נמצאת כ- 40 דקות נסיעה מהעיר העתיקה של דאלי. אם יש קבוצה גדולה מומלץ לשכור ואן שיעלה 300- 400 יואן לכל היום ויקח אתכם להר ובחזרה לדאלי.
בתחבורה ציבורית- לוקחים מהשער המערבי של העיר העתיקה של דאלי את קו 4 ובדרך מחליפים לקו 2 שיקח אתכם לתחנת האוטובוס Ke Yun Nan Zhan 客运南站 היא תחנת האוטובוס הדרומית של Xia Guan (העיר החדשה של דאלי) לוקח בערך שעה. משם עולים על אוטובוס ל- Xiang Yun祥云 שלוקח כ-40 דקות ו-16 יואן לאדם. .
בתחנת האוטובוס של Xiang Yun祥云 יש הרבה רכבים וטוקטוקים שיוכל לקחת אתכם לכניסה לשמורה שלמרגלות ההר 50-60 יואן, או למקדש שעל ההר 70-100 יואן.
שימו לב שאוטובוס אחרון מ- Xiang Yun חזרה לדאלי הוא בסביבות 6 בערב ככה שאם אתם לא רוצים לישון במקדש כדאי להגיע לפני כן. מה שכן מומלץ להעביר לילה על ההר אחרת לא תספיקו כמעט להנות מההר.

סיפור דרך

מחיר כניסה לשמורה: 60 יואן- אם מגיעים אחרי השעה 17:00 אין מי אף אחד בעמדת כרטיסים ואפשר להיכנס חופשי (לפעמים גם תקף בשעות מוקדמות יותר).

יש שתי אפשרויות להגיע למקדש שבמרכז ההר : אחת היא ברכב והשנייה היא ברגל מהשער הגדול שבכניסה לשמורה בכניסה. אם בחרתם ללכת ברגל מצפה לכם הליכה של שעתיים- שלוש על שביל עפר בעלייה מתונה שעולה מהואדי הגדול שמאחורי השער (קל להתמצות). ממשיכים לעלות עם הואדי כשבדרך יש כמה שבילים שמתפצלים, רובם מובילים בדרך כזאת או אחרת לאותו אזור, רק שימו לב שאתם ממשיכים עם הכיוון הכללי של הואדי כשמעליכם מכיוון מערב תוכלו לראות פגודה צהובה עד שתגיעו לכביש סלול. משם יש מדרגות עם פסלי דרקונים שמובילים למקדש המרכזי . המקדש המרכזי הוא בן יותר מ-1000 שנה (עבר מאז מספר שיפוצים) ובשיא שלו, בתקופת שושלת טאנג היה ביתם של כ- 3,000 נזירים. במנזר אפשר לישון במחיר של 20 יואן לאדם כאשר בנים ובנות ישנים בנפרד. כמו כן אפשר לבקש שיכינו לכם אוכל ולשלם בהתאם. שימו לב שהמקדש נסגר בסביבות 17:00- 18:00 לכן כדאי להגיע לפני כן. זהוא מקדש יפה ונעים מאוד עם אוכל לא רע ואנשים נחמדים.
מהמקדש יש סיבוב מעגלי נחמד בין שני מקדשים נוספים וקברי נזירים בני 1000 שנה. כמו כן יש נוף יפייפה על כל האזור למטה. העלייה לפסגת ההר לא אפשרית מכיוון שיש שם בסיס צבאי.
החזרה לעיר היא עם מכוניות וטוקטוקים שמחכים לא רחוק מהמקדש.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...