טיול יום באזור Tagong

טיול יום יפה המטפס לרכס מעל העיירה הטיבטית טגונג. נוף טיפוסי לרמה הטיבטית - ערבות דשא גבוהות, עדרי יאק רועים, פסגות מושלגות במרחק וכפרים טביטים מסורתיים

תאריך הטיולMay 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאפריל-אוקטובר

תיאור המסלול

זהו טיול יום נחמד למבקרים בעיירה טגונג, ומצויין להתאקלמות לגובה - לממשיך לטרק ה-Mjero וגם לממשיכים בטיול ברמה הטיבטית, דרך ה-Backdoor או בכלל.
המסלול הומלץ על ידי הגסטהאוס של אנג'לה - Khampa Cafe, שנמצא בכיכר הראשית של העיירה טגונג. בגסטהאוס ניתן לקחת גם דף הסבר על המסלול. כדאי לנצל את השירותים שהם כן מציעים - שכן נחמדות היא לא אחד מהם.

מהכיכר הראשית של טגונג, יצאנו דרך הסמטאות בין שלושת הגסטהואסים אל הנהר. הלכנו לאורכו מעט צפונה, וחצינו אותו על גשר רעוע ביותר. מכאן המשכנו מעט לאורך הנהר, ופנינו אל תוך ערוץ המטפס כלפי הרכס, שעל גדתו הרחוקה מנזר.
טיפסנו בערוץ אל האוכף, שם פנינו שמאלה-דרומה, אל הכיפה שלידו, עליה עמודי חשמל. בכיפה פנינו מערבה, והמשכנו על קו הרכס.
הלכנו כך יותר משעתיים, עוברים בין עדרי יאקים וצופים על הפסגות המושלגות במרחק ועל העמקים משני צידנו, בהם כפרים טיבטים קטנים. לאחר פרק זמן ארוך הרכס מתחבר והופך לרמה רחבה הפרושה אל האופק - נקודת ציון נחמדה להגיע אליה ולהתחיל לחזור. למתייאשים לפני כן אפשר בהחלט להסתובב בכל שלב.
ברגע שהספיק לנו, ירדנו ימינה, אל הנחל הרץ במקביל לרכס. הלכנו על דרך העפר בנחל, שעשתה סיבוב רחב, והתחברה חזרה לנהר, שלאורכו הלכנו דרומה, חזרה לגשר ולמרכז העיירה.
כשהלכנו בנחל התחיל לרדת גשם, שהפך לחזק מאוד - חזרנו לגסטהאוס רטובים לגמרי.
בסך הכל הלכנו כשש וחצי שעות בקצב מתון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • מקלות הליכה ועירנות עוזרים להתמודד עם הכלבים הרבים שנמצאים בעיירה ולאורך הנהר, ובוחרים להיות פחות מסימפטיים למטייל.
  • ציוד נגד גשם חובה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )