ההר הדאוטסטי Wei Bao Shan

טיול יום בהר הדאואיסטי הקדוש Wei Bao Shan ובעיירה העתיקה Wei Bao בירתה הקדומה של ממלכת NanZhao

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M11
משך הטיוליום אחד

כללי

Shan הוא הר דאואסטי יפייפה ששוכן ליד העיירה Wei Shan בירתה הקדומה של ממלכת Nanzhao ששלטה באזור במאות ה-8-9 לספרה. ב- Wei Shan יש עיר עתיקה שהיא למעשה רחוב אחד ארוך ויפה שחודש לאחרונה שלידו גם שוק מקומי מעניין. האזור נפתח רק לאחרונה לתיירות ולכן אינו עמוס במטיילים סינים וזרים.
Wei Bao Shan נחשב לאחד ההרים הקדושים לדאואיסטים באזור ובו מקדשים בני למעלה מ-400 שנה שעדיין פעילים ועצים בני מאות ואלפי שנים (ביניהם צמח הקמיליה העתיק בעולם בן 400 שנה השוכן באחד המקדשים).

הגעה

העיירה Wei Shan נמצאת כ- שעה וחצי נסיעה מהעיר העתיקה של דאלי. אם יש קבוצה גדולה מומלץ לשכור ואן שיעלה בערך 400 יואן לכל היום ויקח אתכם לעיירה להר ובחזרה לדאלי.
בתחבורה ציבורית לוקחים מהשער המערבי של העיר העתיקה את קו 4 ובדרך מחליפים לקו 2 שיקח אתכם לתחנת האוטובוס Ke Yun Nan Zhan 客运南站 היא תחנת האוטובוס הדרומית של Xia Guan (העיר החדשה של דאלי) לוקח בערך שעה. משם עולים על אוטובוס ל- Wei Shan שלוקח כשעה וחצי.
מתחנת האוטובוס של Wei Shan יש בערך 5 דקות הליכה לעיר העתיקה, ליד השער הגדול והמרכזי שבמרכז העיר העתיקה טוקטוקים שיכולים לקחת אתכם להר (בערך 40 יואן) או ואן (120 יואן). עוד כחצי שעה נסיעה. מההר אין תחבורה ציבורית לכן כדאי לקחת מהנהג את הטלפון שלו כדי שיאסוף אתכם או לנסות לחזור בטרמפים.
שימו לב שאוטובוס אחרון מ- Wei Shan חזרה לדאלי הוא בסביבות 6 בערב ככה שאם אתם לא רוצים לישון ב- Wei Shan כדאי להגיע לפני.

טיול

כניסה לשמורה: 60 יואן

ההר מתאים לטיול יום לא ארוך- בערך 3 שעות הליכה במסלול מעגלי על שבילי אבן מסודרים ונעימים כשאשר הפסגה הגבוה ביותר היא כ- 2500 מטר. הדרך על ההר קלה מאוד להתמצות ומספקת כמה נקודות של נוף יפייפה על האזור. כשבדרך עוברים בין המנזרים שונים בעלי מראה ואווירה מיוחדת אשר באחד מהם גם אפשר ללון ולעשות קורס טאי צ'י: של 3 שיעורים ביום ו3 ארוחות ביום. בשונה מהמנזר שבדאלי הם לוקחים את עצמם קצת יותר ברצינות ולכן גם המחיר גבוה יותר, 150 יואן ליום ומומלץ להשאר 3 שבועות כדי להפיק את המרב (הנזירים לא יודעים אנגלית).

הטיול בהר טוב רוב השנה כאשר העונות המומלצות הן האביב והסתיו. גם בחורף שהיא העונה היבשה אפשר לטייל אך צריך להצטייד בבגדים חמים יותר. בחודשים יולי- אוגוסט מזג האוויר גשום לכן כדאי לוודא לפני היציאה את מזג האויר.

כשאי להצטייד במעט מים ונשנושים לפני ההגעה להר.

*נכתב ונערך ע"י יובל לוי, מדריך טיולים בסין, מתמחה בעיקר במחוזות יונאן וסצ'ואן.

false

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

קבלו שלושה פק"לים לבישול ולקפה בתחרות החודש!

פרסים מפנקים מתנת חברת Finjan - פק״ל בישול מצוין ושני פק״לי קפה עם כל מה שצריך.