גיחה קצרה לבייג'ינג

טיפים לטיול בבירת סין

תאריך הטיולMay 2019
משך הטיול3 ימים

הגעה

הגענו מאורומצ'י (בירת מחוז שינג'יאנג) לבייג'ינג בטיסה, (בסין יצא לנו לראות הרבה פעמים שהמחיר של טיסה כמעט זהה למחיר רכבת, ואז יותר משתלם לקחת טיסה, שקצרה בהרבה). מהשדה בבייג'ינג לקחנו מונית להוסטל- עלתה 140 יואן לזוג (חשוב: ההוסטל הציע לנו מונית ב310 לזוג, וגם בשדה תעופה זאת הצעת המחיר שקיבלנו כתיירים. אבל אם תצאו מהשדה ותלכו אחרי המקומיים לתור הארוך שבו מחכים למונית, המחיר זול ביותר מחצי).

מההוסטל לשדה תעופה- מונית עלתה לנו 160 יואן לזוג, והנסיעה לקחה כ45 דקות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מה אפשר לעשות בעיר?

ישנו ב- Beijing leo courtyard hostel, מקום נחמד, באחלה מיקום.
מיטה בדורמס עלתה לנו 59 יואן, יש 6 מיטות בחדר, ומקלחת ושירותים בחדר. (בנים-בנות בנפרד)

מה אפשר לעשות בעיר?
*קניות. יש רשתות שונות של מותגים, שווקים ומה לא.
*ה-חומה - יש כמה חלקים מתויירים בקרבת בייג'ינג, אנחנו בחרנו ב-jinshanling great wall. יש לשם אוטובוס ישיר בין אפריל לאוקטובר (העונה התיירותית יותר) שיוצא מתחנת dong zhi men wai (חפשו במפס מי).
מההוסטל שלנו היה צריך ללכת לתחנת מטרו של קו 2 ולקחת מטרו לתחנה- dongzhimen, תצאו ביציאה B, ימינה. משם עוברים תחנות אוטובוסים מימין וקניון משמאל. בצומת הבאה (50 מטר) תפנו שמאלה ותלכו 150 מטר עד שתגיעו לתחנת אוטובוסים גדולה יותר, חפשו שלט גדול בכניסה ואוטובוסים ירוקים. התחנה לחומה מסומנת עם שלט כתום ושלטים גדולים עם תמונות של העיר לתיירים. האוטובוס יוצא ב7:40, (בפועל יצא מהעיר קצת אחרי) אוטובוס חזרה מהחומה ב16:00. הנסיעה לוקחת כ3 שעות ועולה 50 יואן לכיוון. למה לנסוע כל כך רחוק? הפחידו אותנו בהוסטל שלא נצליח באמת לראות מרוב תיירים, שנצא מוקדם כדי שיהיה פחות עמוס וכו.. בחלק הזה של החומה, בגלל שהסינים עצלנים, באמת כמעט ואין תיירים!
כרטיס כניסה עולה 65 יואן לאדם, אפשר גם לקנות כרטיס לשאטל ב10 יואן שחוסך כמה דקות הליכה וכרטיס לרכבל שחוסך את העלייה. יש כמה מסלולים, בין שעתיים לארבע שעות. הנוף מטריף וגם החומה עצמה, ובאמת לא מתויר בחלק הזה ביחס למה ששמענו על חלקים אחרים. היו איתנו תיירים בודדים ובקלות היה אפשר למצוא מקומות שקטים בדרך. לסיכום מומלץ מאוד!
*מוזיאונים- נראה שיש בעיר המון מוזיאונים, בכל תחום שתרצו. מסתבר שרובם סגורים ביום שני ולצערנו זה היה היום שבו יכולנו ללכת אליהם. לקח- לא לנחות ביום שני בבייג'ינג. סתם, פשוט שתדעו.
*מטרו- ממש נוח, יש בהוסטל מפה ברורה של כל הקווים והתחנות ואפשר להתמצא בקלות. עולה כמה יואנים בודדים לנסיעה ויש כל כמה דקות מטרו שמגיעה.
יש עוד המון מה לראות ולעשות בעיר, אנחנו הגענו ממש לגיחה קצרה אז אין לנו הרבה מה לספר עליה, אבל יש אינסוף סיפורי דרך.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )