טיול כפרי בעמק קטמנדו

טרק קצר וקליל בעמק קטמנדו, טיול בין כפרים שקטים עם נוף מרהיב להימלאיה

תאריך הטיולNovember 2014
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתאוקטובר-נובמבר

פרטים כלליים

הגעה וחזרה:
את המסלול מתחילים מהכפר Sundarijal, צפון מזרחית לקטמנדו. נסיעה אליו במונית עולה כ-750 רופי ואורכת כ-40 דקות.
מסיימים את המסלול בכפר Panauti, דרום מזרחית לקטמנדו אשר ממנו ניתן לקחת אוטובוס מקומי בעלות של 30 רופי והנסיעה ממנו אורכת כשעה-שעה ורבע.

עלויות:
לינה וכלכלה בטרק הזה זולים יותר מאשר רוב הטרקים בנפאל מכיוון שמטיילים באזור כפרי פחות מתוייר. בין 700-1000 רופי לאדם ליום מספיקים בהחלט.

ציוד:
מדובר באזור יחסית נמוך ולכן לא קר שם במיוחד כמו בטרקים הגבוהים בנפאל. לאורך הדרך ישנם גסט האוסים ומלונות שמספקים את כל מה שצריך כמו אוכל, שתייה, שמיכות בלילה וכו'. מומלץ לצאת עם תיק קטן ככל האפשר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ראשון: מ-Sundarijal ל-Mulkharka

Sundarijal הינו כפר יפה שיושב על גדת נחל שבו נוהגים להתרחץ המקומיים, יש באזור אתרי בולדרינג למתעניינים.
עולים צפון מזרחה במדרגות חצובות, עוברים את המפלים ונכנסים לדרך מיוערת. קונים Permit, בעלות של 500 רופי לכניסה לשמורה שנקראת Shivapury בצ'ק פוסט.
לאחר כשעה וחצי של הליכה איטית ורגועה מגיעים לכפר Mulkharka. הכפר פרוס במעלה ההר בשיפוע די חד ועולים בו במדרגות חצובות. ישנם 4 גסטהאוסים בכפר.

יום שני: מ-Mulkharka ל-Chisopani

עולים במדרגות ויצאים מהכפר. הולכים במגמת עלייה דרך אזור מיוער עם נוף מעולה לעמק קטמנדו. לאחר כ-3 שעות הליכה איטית מגיעים לכפר Chisopani, כפר קצת יותר מתויר עם נוף מעולה להימלאיה. גם בו ישנם גסטהאוסים ספורים שמרוכזים במרכזו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שלישי: מ-Chispani ל-Nagrakot

מ- Chispani הולכים דרום מזרחה בדרך שתחילתה שביל ג'יפים ולאחר מכן נהפכת לדרך הולכי רגל. ההליכה היא בין כפרים קטנים והמון חקלאות כשברקע כמובן רכס ההימלאיה. לאחר כ- 6 שעות הליכה בקצב בינוני מגיעים לכפר Nagrakot. זהו כפר גדול יותר ומתוייר מאוד. יש בו מספר מלונות יוקרה (Resort) ובכלליות המחירים שם יקרים יותר, החדר הכי זול שמצאנו היה ב- 440 רופי לזוג. אציין לטובה את מסעדת Everest Family Restaurant שהאוכל המקומי שלה היה טעים בצורה יוצאת דופן והבעלים (שהוא גם הטבח) נעים וחברותי.

יום רביעי: מ-Nagrakot ל-Dhulike

מ- Nagrakot הדרך הולכת דרום מזרחה וההליכה ל- Dhulikel אמורה לקחת סביב 6-7 שעות. אנחנו התבלבלנו בדרך ולכן לא אתאר אותה רק אכתוב שבדרך הנכונה ישנם שלטים (קצת דהויים) שמצביעים על המסלול. לא נורא אם תתבלבלו, ישנם שבילים רבים שמובילים לכפר Nala ולאחר מכן ל- Banepa, משם ניתן לקחת אוטובוס של 15 דקות בעלות של 10 רופי ל- Dhulikel. כמו Nagrakot המחירים ב- Dhulikel אינם נוחים במיוחד ובאופן כללי הכפר אינו מושך במיוחד

יום חמישי: מ-Dhulikel ל-Panauti

מ- Dhulikel צריך להתקדם לאורך כביש מפותל דרום מזרחה עד לצומת Kabhre Bhanjy, אנחנו תפסנו טרמפ שלקח כ- 15 דקות. מהצומת הולכים בדרך עפר דרומה, כשעתיים הליכה עם נוף ממש טוב של ההימלאיה ומגיעים למנזר Namobuddha. מנזר גדול ומרשים שיושב על שלוחה חדה, בפנים יש אולמות ענקיים וצבעוניים עם פסלי בודהה. מומלץ להשקיע זמן ולהישאר לתפילה. מ-Namobuddha הדרך הולכת מערבה דרך עמק גדול ויפה עם כפרים רבים. גם שם נסענו בטרמפ שלקח שעה עד ל- Panauti. ב- Panauti יש חלק ששמור עם בנייה עיש עם לבנים אדומות ופגודות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )