בעקבות עולי הרגל בנפאל

טרק קצר ומקסים העובר בכפר קטן ומיוחד ועולה אל אחד ממוקדי העליה לרגל המרכזיים בנאפל אשר לרוב חבוי מעיני המטיילים המערביים. מעבר לאווירת הקדושה והייחדויות במפגש עם עולי הרגל, הנוף מהפסגה הוא מרשים מאוד

גם לנפאל חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2018
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתספטמבר-אוקטובר או אפריל-מאי

הקדמה

הטיול הבא נמצא באזור פחות מתוייר בנפאל על כל היתרונות והחסרונות של עובדה זו. מצד אחד תוכלו לחוות אזור הרבה פחות תיירותי, מעט מטיילים ובמקרים מסוימים אזורים מאוד בתוליים ומצד שני זה אומר שתפגשו פחות מטיילים, לעיתים השבילים אינם ברורים והתנאים פחות מפנקים מהאזורים היותר מטוילים ומתוירים בנפאל דוגמת האנהפורנה והאוורסט.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

השער לאזור הוא העיר צ'ריקוט- cherikot. עיר/עיירה הנמצאת בכניסה לאזור זה ונשקפים ממנה נופים קסומים של רכס ההימלאיה. אל צ'ריקוט מגיעים באוטובוס מקטמנדו היוצא מדי בוקר. הדרך תלויה בתנועה אך אורכת בין 7-9 שעות באוטובוס מקומי. בצ'ריקוט ניתן להצטייד לקראת הטרק אך כדאי שאת עיקר הקניות תעשו בקטמנדו. בקטמנדו אולי גם תוכלו למצוא ספר אשר מתאר את המסלולים הרבים באזור- Treking around Rolwaling Gauri Shankear.
חשוב לזכור שהספר נכתב לפני רעידת האדמה הגדולה בנפאל ויש לכך משמעות (מנזרים שמוזכרים בספר וכבר לא קיימים או גסט האוסים). בילינו בעיר צ'ריקוט מספר ימים ולא השתעממנו כלל. מעבר לנוף המקסים ולאנשים מקסימים יש באזור כפרים רבים ומרחבים אליהם ניתן לצאת ברגל, באוטובוס או בטרמפים. אנחנו ביקרנו בחג ה'דישן' הנפאלי כך שמצאנו את עצמנו בעיצומה של חגיגת הקרבת קורבנות אך נדמה כי גם בזמנים אחרים האזור שווה ביקור. אל תוותרו על ביקור במקדש של דולקה- עיירה סמוכה (שעה הליכה) ובה מקדש עתיק, חשוב לאנשי האזור ויפהפה.

cherikot- kuri

ביום זה ההליכה היא לרוב על דרך עפר עבירה לרכבים כאשר קיימת אפשרות לקצר את המסלול דרך שבילי הולכי רגל לאורך היום. מכיוון שהיעד הוא אזור קדוש ומוכר, כל מי שתשאלו בדרך יוכל לעזור לכם להתכוונן לכיוון קורי kuri. ביום זה עולים מגובה של 2000 לגובה של 3000 וזה מורגש. בקורי יש מקומות לינה רבים. זהו אזור תיירותי נפאלי מכיוון שהוא נמצא על פתחו של מקדש חשוב ומשמעותי. השהות בכפר הייתה מאוד נעימה. אוכל טעים, חדרים נקיים ואווירה טובה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kuri- kalinchok- Singati

מ-קורי עולים יחד עם עולי הרגל אל פסגת ההר קלינצוק. ההמלצה היא לצאת לפנות בוקר ולהגיע בזריחה אל פסגת ההר (עלייה של כשעה לערך). הנוף מלמעלה בלתי נתפס והאווירה בזריחה היא של קדושה. מקלינצוק ניתן לצאת למסלולים שבסופו של דבר מתחברים לטרקים אחרים באזור אך הם דורשים לינות שטח ולכן החלטנו לוותר אך זה נראה מדהים (חפשו במפות את ה- last resort). מההר ירדנו חזרה לקורי לארוחת בוקר ומשם בעזרת בעל הגסט האוס שלנו הגענו לפתח המסלול שמוביל לכפר סונדראווטי (sudrawati). הכניסה למסלול מדהימה והחוויה היא של שער השמיים אך המסלול עצמו מאתגר וקשה. הירידה תלולה מאוד ומתישה מאוד וייתכן ועדיף לחזור באותה הדרך בה הגעתם אל צ'ריקוט. בסופו של דבר שני המסלולים ואנחנו עשינו את הדרך לסונדרווטי. מסונדרוווטי יש אוטובוסים או לכיוון צריקוט או לכיוון סנגטי (ומשם אפשר לצאת לטרק בעמק רולוולינג עליו נפרט בסיפור אחר). גם אם אתם בוחרים ללכת בדרך בה הגעתם כדאי לנסות להגיע אל הכניסה לשביל לסונדרווטי כי הנוף מהגבעה בה מתחיל השביל מרשים מאוד.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )