טרק האנאפורנה בייס קמפ - Annapurna Base Camp

טרק של שבעה ימים בשמורת האנאפורנה שכולל את כל מה שיש לנפאל להציע - פסגות מושלגות, הרים גבוהים, טיפוסים תלולים, כפרים קטנים עם ילדים חמודים, גסט האוסים מפנקים עם אווירה טובה ודאל באט. ועוד דאל באט, ועוד דאל (יש refill)

גם לנפאל חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולNovember 2013
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתמרץ-מאי, ספטמבר-דצמבר

רקע

הטרק יוצא מהכפר נאיפול (Nayapul), מרחק כשעה וחצי נסיעה מפוקרה. שיא הטרק בהגעה אל הבייס קמפ של האנאפורנה דרום (Annapurna South) בגובה 4130 מטרים.
אנחנו עשינו את הטרק בשבעה ימים כאשר ביום האחרון הגענו לפוקרה בצהריים. רוב המטיילים בוחרים במסלולים שאורכם בין 6-10 ימים.
החלק העיקרי של הטרק, אותו לא ניתן לשנות הוא מהכפר צ׳ומרונג (Chomrong) עד הבייס קמפ וחזרה. לצ׳ומרונג אפשר להגיע דרך מסלולים שונים בשמורה, כך ניתן לחבר את הטרק גם עם מסלול הפונהיל (PhonHill) והאראונד אנאפורנה (Annapurna Circute).
הטרק עמוס בתיירים כמו שאר המסלולים הנפוצים בנפאל (באופן מפתיע מעט מאוד ישראלים). לאורך הטרק גסט האוסים רבים (בערך כל שעה-שעתיים), השבילים נוחים להליכה וההתמצאות יחסית קלה.
אנחנו בחרנו לצאת בלי מדריך ובלי פורטר, ואף לקחנו אוהל למקרה שיתחשק להתרחק קצת מההמולה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התארגנות ומנהלות

פרמיט -
לטרק צריך להוציא שני אישורים:
פרמיט לשמורת האנאפורנה - עולה 2000
טימס (Trekkers Information Management system) - עולה 2000, אם יוצאים עם פורטר עולה רק 1000.
את שניהם ניתן להוציא עצמאית, או דרך סוכנות (בסוויסה לקחו עמלה של מאה רופי).

ציוד חשוב -
גם אם אתם מתכננים לישון רק בגסט האוסים חשוב להביא שק שינה (ניתן להשכיר בפוקרה במחיר של כ- 60 רופי ליום) כיוון שלא תמיד יש מספיק שמיכות.
כדורי טיהור מים - ניתן למצוא בסופרים בפוקרה סביב 250 רופי ל-60 טבליות.
לא לוותר על ביגוד חם.

מפות -
בפוקרה תמצאו הרבה חנויות ספרים שמוכרות מפות לטרק. יש כל מיני סוגים וכולן לא מאוד מדויקות. אנחנו קנינו מפה של Nepa Maps ב- 200 רופי שהייתה מספיק טובה. שימו לב ששמות הכפרים במפה במקרים רבים לא תאמו את השמות בשטח. לכל אורך המסלול תמצאו מפות מצוירות עם זמני הליכה (היו יחסית מדויקים) ועם שמות הכפרים בדרך.

מחירים -
חשוב לצאת לטרק עם מספיק מזומן לכל הימים.
בזמן שאנחנו טיילנו דולר אחד היה שווה כמאה רופי. את שער ההמרה הכי טוב בפוקרה קיבלנו בסוכנות ״סוויסה״ (אין מה לעשות - הם יודעים את העבודה)
אם ישנים ואוכלים רק בגסט האוסים שווה לתכנן על בין 1000-1500 רופי ליום. הלינה עולה בין 100-150 רופי לאדם כאשר לרוב מצופה להזמין גם ארוחות מהמקום, אחרת עשויים לבקש מכם מחירים גבוהים יותר על לינה. מחירי האוכל נעים בין 300-550 רופי לדאל באט, 20-80 רופי לתה. ככל שעולים בגובה המחירים עולים בהתאם.

יום א׳

יצאנו מפוקרה בשעה 06:00 במונית לכיוון ה- New Bus Station. מהתחנה יוצאים אוטובוסים לכיוון ניאפול כל חצי שעה החל מהשעה 06:00. מחיר הנסיעה (לוקאל) 130 רופי לאדם. הגענו לניאפול בשעה 9:00 ואחרי ארוחת בוקר יצאנו לדרך. עברנו דרך שני הצ׳ק פוסטים בניאפול ובבירטנטי (1025m - Birethanti) בהם בדקו לנו את הפרמיטים והמשכנו על הדרך הסלולה בטיפוס לכיוון גנטרוק (1940m - Ghandruk). הדרך סלולה ומתאימה גם לרכבים, ולצדה שביל הליכה עם מדרגות אבן. הגענו לגנטרוק בשעה 14:00. עצרנו לדאל באט והמשכנו בטיפוס לכיוון טדאפאני (Tadapani - 2630). לקראת השעה 16:30 מצאנו פינה נוחה להקמת אוהל והתארגנו לשינה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ב׳

קמנו לבוקר עם ראות מצוינת סביב השעה 07:00 ויצאנו לכיוון טדאפאני. אחרי חצי שעה הליכה עצרנו לארוחת בוקר בנקודה על השביל עם תצפית יפה לכיוון ההרים המושלגים אליהם נגיע במהשך. בסביבות השעה 10:00 הגענו לכפר טדפאני, ממנו ירדנו בשביל לכיוון הכפר צ׳ולי (Chuile - 2170m). מטדפאני יוצאים מספר שבילים וצריך להיות ערניים לא להתבלבל. מכאן הדרך גם לכיוון גורפאני (Ghorepani) שהוא חלק מטרק הפונהיל. הירידה לצ׳ולי יפה והשביל הרבה פחות מטוייל. בצ׳ולי עצרנו לדאל באט במסעדה מצונית עם נוף יפה על העמק ומדשאה ענקית. המשכנו בירידה עד לחציית הנחל בסביבות גובה 1900 מטרים, ומשם עלינו כ-400 מטרים לכיוון החיבור עם השביל הראשי המוביל לצ׳ומרונג (2170m). כחצי שעה לפני ההגעה לצ׳ומרונג מצאנו פינה יפה להקים את האוהל.

יום ג׳

הגענו בבוקר לכפר צ׳ומרונג שהינו כפר מרכזי וחמוד עם מסעדות וגסט האוסים רבים וכן מאפייה ״ג׳רמן בייקרי״ ששימחה אותנו מאוד בארוחת בוקר עם מאפים טריים בפחות ממאה רופי וקפה טוב. משם המשכנו בירידה התלולה במדרגות המובילות לגשר החוצה את הנחל (1830 מטרים) ומשם בעליה תלולה לכפר סינוואה (Sinuwa - 2360m). לסינוואה הגענו כעבור שעתיים ומשם המשכנו לכפר הנחמד במבו (Bamboo - 2310m) שם עצרנו לצהריים בשעה 12:30 בגסט האוס האחרון בכפר. המקום מאוד נעים, האוכל מצוין והבעלים נחמדים באופן מיוחד! סיימנו את היום בטיפוס הארוך לכיוון הגסט האוס ״הימלאיה״ - 2900 מטרים. הגענו בשעה 16:30 ולקחנו חדר לשלושה במחיר 360 רופי. הגסט האוס היה מלא אנשים ומעט מאוד חדרים פנויים.

יום ד׳

יום הטיפוס לעבר ה- ABC! זהו יום יפה במיוחד עם נוף מטורף של הרים מושלגים המקיפים אותך מכל כיוון. סה״כ עולים כ- 1200 מטרים בגובה. אם לוקחים את הזמן הטיפוס לא קשה במיוחד ואורך כשש שעות. שימו לב שבגבהים הללו עשויים לחלות במחלת גבהים ויש להיות ערניים לתסמינים ואולי אף לתכנן יום נוסף בו ישנים בביס קמפ של ה- ״פיש טייל״ (MBC - 3700m).
ה- ABC נמצא במיקום מדהים בין הפסגות הגבוהות ויש בו מספר גסטהאוסים. למרות הקור העז החלטנו לישון באוהל. מיקמנו אותו בנקודה הכי יפה בסביבה וזכינו לשקיעה וזריחה מרהיבות!

יום ה׳

אחרי שוקו חם ולחם טיבטי באחת המסעדות, ואחרי שעתיים של צילומים, התחלנו בירידה חזרה לכפר במבו, דרך שבהליכה מהירה לוקחת כשש שעות. בדרך ניצלנו את השמש הנעימה לטבילה באחת הבריכות (קר!!) ועצרנו לדאל באט מאכזב בכפר דובאן (Dobhan - 2600m). כשהגענו לגסט האוס בבמבו כולם היו עסוקים בתצפית על המצוק הצפוני שמעל הכפר, בו חיה להקת עיזי הרים (Himalayan tahr). חייה ענקית וקשוחה שחייה בגובה בשיפועים לא הגיוניים. בבוקר זכינו לראות חייה מגניבה נוספת על המצוק, את ה- ״מונטיאק מצוי״ או Barking Deer.

יום ו׳

יצאנו מבמבו לעבר הכפר ג׳ינו (Jhinu - 1780m). בדרך עברנו שוב דרך הכפר צ׳ומרונג בהליכה שלקחה שלוש שעות. משם המשכנו בירידה שלקחה כשעה עד לג׳ינו. סמוך לכפר יש מעיינות חמים לצד הנהר ומאוד מומלץ לבקר! אנחנו ירדנו למעיינות בסביבות השעה 15:00 אחרי ארוחת צהריים. יורדים כ- 150 מטרים בירידה האורכת חצי שעה עד לנהר. בכניסה ימצא אתכם בחור שיקח מכם 50 רופי לאדם לכניסה לא מוגבלת בזמן. בשעות השיא המעיינות שמתפקדים גם כמקלחת האיזורית עמוסים באנשים. ההמלצה שלנו היא להגיע ממש בשקיעה כשכולם עוזבים (גם הכרטיסן) מצויידים בפנסים וכך להינות ממעיינות פרטיים לגמרי. העליה חזרה בחושך נעימה ולא מסוכנת.

יום ז׳

היום האחרון הינו יום קצר של כשלוש שעות הליכה לכיוון הכפר סיווה (Siwa). הלכנו בדרך היפה לצד הנחל ונפרדנו מנוף הפסגות שלא אכזב גם ביום האחרון. בסינווה הדרך הופכת לשביל ג׳יפים בו יחכו לכם נהגי מוניות. אפשר כמובן להמשיך לרדת ברגל עד לניאפול. אנחנו בחרנו לנסוע בג׳יפ עד לפוקרה במחיר 700 רופי לאדם (תתעקשו מראש שיורידו אתכם בפוקרה בגסטהאוס).

טיפים

  • אנחנו ניסינו ומצאנו שבעניין צ׳ופרים לדרך גם הזולים ביותר מצוינים וקנינו המון חטיפי בוטנים מתוקים וחטיפי גרנולה מקומית ״Trekker’s Fuel״.
  • להצטייד מראש בנייר טואלט.
  • נצלו את תחילת היום. בשעות הצהריים בדרך כלל הפסגות מתכסות עננים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )