טרק ה-Wilking-Young

ה-Willking young (מוכר גם בשם ה-Gillespie Pass) הוא טרק שעובר באחת השמורות היפות של ניו זילנד - Mt Aspiring ובהחלט נכנס לטופ של הטרקים בניו זילנד

גם לניו זילנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2013
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתקיץ

דרכי הגעה והכנות

היישוב הקרוב ביותר לתחילת טרק ה-Wilking - Young הוא מקום קטן הנקרא Makarora (כ-50 דק' נסיעה מ-Wanaka)
המרכז של היישוב בו יושב גם משרד ה-Doc המקומי נמצא ממש על הכביש ושם אפשר למצוא גם מקום ללינה ואוכל.
אני לא בטוח ב-100% אבל לדעתי במרכז עצמו יש מקום אחד בו ניתן לישון בחדר/קמפינג למי שזה לא מתאים, יש מס' חניונים שנמצאים מצפון ומדרום לו.
מבחינת אוכל לטרק -כדאי לקנות את האוכל לפני באחת העיירות הגדולות ולהגיע מוכנים בגלל שב-Makarora יש רק מקום ממש קטן וממש יקר שאפשר לקנות בו אוכל.
חניה לרכב - ממש ממול לחניון רכבים שבמרכז היישוב יש חנייה מאולתרת באחת החוות שם רוב המטיילים משאירים את המכוניות שלהם. אם תשאלו ב-Doc הם יראו לכם איפה זה בדיוק. אם יש 2 רכבים אפשר לשקול להשאיר את אחד הרכבים דרומית ליישוב איפה שהמסלול מסתיים. אני לא עשיתי את זה אז כדאי לשאול את ה-Doc איפה מומלץ להשאיר שם את הרכב.
אופציה נוספת שיש זה להתחיל את המסלול ה-Blue pools שנמצאים כ-5 דק' נסיעה צפונית ל-Makarora. אמור להיות שם חניון שאפשר להשאיר בו את הרכב אבל צריך לקחת בחשבון שזה מאריך את היום ב-שעה וחצי בערך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מ-Makarora ל-Young hut (כ-6-7 שעות)

את ההליכה מתחילים מ-Makarora לצד כביש 6 לכוון צפון. לאחר כ-חצי שעה מגיעים לצומת עם שביל עפר שפונה מערבה לכוון הנחל, כבר משם מתחילים הסימונים הכתומים.
חשוב לזכור - כשמגיעים לגדת נחל Makarora (הנחל שזורם במקביל לכביש) הולכים לכוון צפון עד שרואים את נחל Young מתחבר אליו ורק אז חוצים. אנחנו לא עשינו את זה ובגלל זה היינו צריכים לחצות 2 נחלים: Makarora ואז את Young
ההליכה בשעות הראשונות יחסית פשוטה ונוחה.
מהפניה לאתר ה-Campsite ועד לבקתה השביל הרבה יותר תלול ומצריך יותר הפסקות לנו זה לקח כשעתיים בקצב די מהיר.
בקתת Young חדשה יחסית (נבנתה ב-2006) ונמצאת במצב מעולה.

מ-Young hut ל-Siberia hut (כ-6 שעות )

ההליכה מתחילה בכ-שעה בתוך ה"בוש" עד שמגיעים לתחילת הטיפוס על הרכס.מעט לפני שמגיעים לשם יש אגם קטן שביום יפה הפסגות שממול משתקפות בו (כדאי להגיע בשעה מוקדמת).חשוב למלא את הבקבוקים בנחל שעובר בצמוד לשביל לפני שמגיעים לתחילת העלייה בגלל שמשם הנק' הבאה למילוי הבקבוקים היא רק לאחר הירידה (כ-3 שעות לא כולל הפסקות).
העלייה תלולה ולקחה לנו כ-שעתיים וחצי עד ל-Siberia valley ומשם עוד כ-30 דק' עד לבקתה עצמה. כ-150 מ' לפני הבקתה מצד שמאל של השביל יש מפל ומתחתיו בריכה מעולה למקלחת..

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מ-Siberia hut ל-Lake Crucible ובחזרה (כ-6 שעות)

זהו לפי דעתי החלק היפה ביותר של הטרק. ניתן לחבר את היום הקודם ליום הזה אבל צריך לדעת שזה יהיה יום ארוך מאוד ולכן אם יש מספיק זמן, מומלץ מאוד לחלק את זה ליומיים. מהבקתה חוזרים על אותה דרך של אתמול, עוברים את צומת השבילים, חוצים את הנחל ומגיעים לתחילת הטיפוס.
הטיפוס עד לאגם הוא כ-500 מ' כאשר ה-250 מ' הראשונים תלולים מאוד! ולאחר מכן עליה יחסית מתונה שהולכת ונהיית יותר תלולה ככל שמתקרבים לאגם.כשאנחנו הגענו לאגם לא היו בו כמעט בכלל קרחונים מלבד כמה קטנים מאוד.לפי מה שהבנתי ברוב השנה יש שם קרחונים גדולים שצפים וברגע שהם נמסים האגם גם משנה את צבעו. בכל מקרה, האגם נמצא בנק' תצפית מדהימה על העמק ממנו באים - מראה שלא כדאי לפספס!

מ-Siberia hut ל-Makarora (כ 7-8 שעות)

את היום האחרון של המסלול אפשר לעשות בכמה דרכים:
1 - מטוס: בסמוך לבקתת Siberia יש נק' נחיתה של מטוסים ומסוקים שבאים עם תיירים לסיורים. במידה ויש טיסות באותו יום ה-Warden של הבקתה עורך רשימה של מי שמעוניין והראשונים בתור הם אלה אם הסיכוי הגבוה ביותר לעלות באותו יום על בסיס מקום פנוי במטוסים. (טיסה תעלה כ-50$).
2 - סירה: אחרי כשעה הליכה מגיעים לנחל ה-Wilking. שם יש נק' איסוף של סירות. אני לא יודע איך זה בדיוק עובד אבל אפשר להשיג פרטים למי שמעוניין ב-Doc. מקום לנוסע אחד אמור לעלות פחות או יותר - 80$
3 - ללכת ברגל: זה מה שאנחנו עשינו. ההליכה קלילה ביום הזה וכמעט כולה בירידה. הדברים החשובים שצריך לשים לב אליהם זה 1 - יש מקומות בהם השביל לא מסומן בגלל שחלקים ממנו נסחפו אז פשוט ממשיכים עם הנחל עד שרואים שוב סימונים. ו 2- בסוף הנחל צריך לחצות שוב את נחל Makarora. כשאנחנו היינו שם המים היו הרבה יותר עמוקים מבנק' ההתחלה ולכן חשוב לבחור נק' טובה לחצייה ולא להסתכן במים עמוקים/זרם חזק.
ההליכה לאחר חציית הנחל ועד ל-Makaro ra די מתסכלת בגלל שאת רובה הולכים על הכביש (זה לפחות מה שאנחנו עשינו כי לא מצאנו את הסימונים) אבל לא נורא. לפחות היה טרק מדהים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )