Northern Tongariro Circuit

טרק פופולרי בשמורת ה-Tongariro בנוף וולקני ייחודי האורך 2-4 ימים. הטרק מוגדר כ-Great Walk וניתן לישון בו בבקתות או חניונים, אבל יש טוויסט- אפשר גם בחינם:)

גם לניו זילנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2019
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתינואר-מרץ

הקדמה

שמורת ה-Tongariro הינה שמורה בעלת נוף וולקני יוצא דופן בניו זילנד ובה שלושה הרי געש שההתפרצות האחרונה של אחד מהם הייתה רק בשנת 2012!

טרק ה-Northern Tongariro Circuit הינו אחד מתשעת (עשרה מאוק' 2019) ה-Great Walks הקיימים ברחבי ניו זילנד ועובר בחלקו על פני הטרק היומי המפורסם Tongariro Alpine Crossing.
במידה ועוד לא הבנתם מה הקטע של Great Walks אז למען נסיר ספק- כולם טרקים יפים (לאו דווקא הכי) ומה שהופך אותם למיוחדים היא רמת הנגישות שלהם. ה-DOC (רשות שימור הטבע) דואגים לבנות ולתחזק את השבילים במסלולים האלה ברמת מדרגות בעלייה ושבילי עץ מוגבהים מעל ביצות וכו', ולכן, הטרקים הללו הרבה יותר עמוסים והלינה בהם משמעותית יותר יקרה.

ומה לגבי החינם אתם שואלים?
ניתן לעשות את רוב ה-Great Walks ולישון בחינם כל עוד ישנים לפחות 500 מטר מהשביל (בטרקים שהם לא Great Walk רק 200 מטר), עם זאת קחו בחשבון שלכל טרק יש את ההגבלות שלו וצריך תמיד לשאול במרכז המבקרים הקרוב של ה-DOC. במקרה שלנו למשל יש הגבלות לגבי האזורים בטרק בהם אפשר לישון עצמאית.

בהתאם לכל זאת, הטרק ברמת קושי קלה-בינונית, כמובן שתלוי במספר הימים שמחלקים אותו ותנאי מזג האויר.

כל הזמנים המתוארים בסיפור הינם זמני הליכה נטו ללא עצירות ומנוחות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מנהלות

חנייה
ישנה חנייה המיועדת למטיילי הטרק בכניסה לכפר Whakapapa. במרכז המבקרים הנמצא בכפר תמלאו פרטים ותקבלו פתק לשים בשמשה לזמן החנייה הדרוש. קחו בחשבון שבעונה העמוסה עלולים לבקש מכם לחנות כ-15 דקות נסיעה ב-National Park Village במידה ולא הזמנתם בקתות או חניונים.

לינה
הלינה בטרק יכולה להיות בכל אחת משלושת הבקתות והחניונים המפוזרים ברחבי המסלול: Waihohonu, Oturere Mangatepopo. העלות ללינה בבקתה נכון לאפריל 2019 היא 36$ ו-17$ לחניון הצמוד (campsite), מתחילת מאי המחיר יורד משמעותית.
לינה שלא בתשלום יכולה להתבצע במרחק 500 מטר מהשביל במקטעים שבין Waihohonu Hut ל-Oturere Hut ו-Mangatepopo Hut ל-Whakapapa Village. חשוב לציין שצריך לקחת את כל הזבל איתכם, לא להדליק מדורות ופשוט להשאיר את נקודת הלינה כמו שמצאתם אותה.

מים
יש מיכלים שניתן למלא מהם מים בכל אחת מהבקתות גם במידה ולא ישנים בהן. יש מספר נחלים בדרך שאפשר גם למלא מהם אבל המרחקים בין הבקתות מאפשרים להסתמך רק עליהן בקלות.

אוכל וציוד
ניתן לקנות אוכל ב-Four Square ב-National Park Village, יש שם מגוון טוב וגם קצת ציוד טיולים וביגוד אבל המחירים גבוהים במיוחד. כדאי להצטייד בעיר הגדולה הקרובה ממנה תגיעו.
אפשר לקבל מפה סכמטית בחינם במרכז המבקרים או לקנות מפה טופוגרפית בקנה מידה 1:60,000 בעלות 10$ שמכסה בדיוק את הטרק, למי שמעוניין קצת להתמצא בדרך.

לינה לפני ואחרי
ישנם מספר חניונים של ה-DOC באזור וגם אפשרויות קצת יותר יקרות ונוחות אבל המשתלמת והנחמדה ביותר לדעתנו היא National Park Alpine Lodge שבו תוכלו לקבל לינה ברכב עם שימוש בכל השירותים (facilities) שיש במקום והם בהחלט ברמה גבוהה!

יום א'

היום מתחיל בחניון הרכבים בכניסה ל-Whakapapa Village ומסתיים בחניון עצמאי בשטח שבין Waihohonu Hut ל-Oturere Hut.

אורך המסלול: כ-25 ק"מ
זמן הליכה: כ-6 וחצי שעות

מהחניון בכניסה לכפר עולים במעלה הכביש ופונים שמאלה מיד אחרי המלון עד ליציאה מהכפר מזרחה.
מהנקודה הזאת יש פיצול למסלול תחתון ועליון ל-Taranaki Falls, מומלץ ללכת מהתחתון כדי לראות את המפל מלמטה, עד למפלים כשעה הליכה.
ממשיכים לטפס במתינות מזרחה עד ל- Tama Saddle (אל תצפו לאוכף קלאסי ומרשים) כשעה נוספת.
מהאוכף ניתן לעלות צפון מזרחה 10 דקות לתצפית על Lower Tama Lake וחצי שעה נוספת לתצפית על Upper Tama lake.
מהצומת באוכף מתחילים לרדת דרום מזרחה ומתנקזים לנחל המרכזי שמוביל מזרחה עד ל-Waihohonu Hut- שעתיים וחצי. כ-10 דקות לפני הבקתה המתפקדת ישנה הבקתה הישנה בה מתוארת ההיסטוריה של האזור עם תמונות והסברים.
מהבקתה הולכים לכיוון כללי צפון לעבר נקודת הלינה. חוצים שלוחה אחת מיוערת ולאחריה מטפסים צפון מערבה על שלוחה נוספת עד שהשביל שובר צפון מזרחה וחוצים נחל (אכזב).
מנקודה זאת כדאי להתחיל לחפש אזור לינה, אנחנו חצינו עוד שלוחה, ירדנו בערוץ הבא מזרחה והתמקמנו- 45 דקות.
מיקום של נקודת לינה אופציונאלית: Check out
Tongariro National Park
My Places • National park
ge0://sddB0fmx1A/Tongariro_National_Park
http://ge0.me/sddB0fmx1A/Tonga...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ב'

היום מתחיל בחניון עצמאי בשטח שבין Waihohonu Hut ל-Oturere Hut ומסתיים ב-Whakapapa Village (אפשר לקצר ולסיים ב-Mangatepopo Carkpark)

אורך המסלול: כ-22 ק"מ (15 עד Mangatepopo Carpark)
זמן הליכה: כ-5 וחצי שעות עד Mangatepopo Carpark.
(כנראה כבר הבנתם ששם עצרנו:)

חוזרים לשביל מנקודת הלינה וממשיכים צפון מזרחה לכיוון Oturere Hut. חוצים שולחה רחבה ועוד שני ערוצים עד לבקתה- מנקודת הלינה שלנו לקח שעה ורבע.
מהבקתה עולים בעמק צפון מערבה כשבסופו מטפסים לקו הרכס עד ל-Half-way Point- שעתיים וחצי.
מכאן מתחברים ל- Tongariro Crossing וזה בהחלט החלק המרשים ביותר של המסלול.
עולים על קו הרכס דרום מערבה לתצפית על ה-Emerald Lakes, מכאן ניתן לקחת מסלול צד של ק"מ וחצי לכיוון לפסגה של Mount Tongariro. יורדים דרום מערבה לכניסה ל-South Crater וחוצים אותו מערבה. מקצה המכתש הירידה מתונה ונוחה בכיוון כללי מערבה עד ל-Mangatepopo Hut- שעתיים וחצי.
מנקודה זאת אפשר לבחור ללכת עוד 9.5 ק"מ דרום מערבה חזרה לכפר או לצאת לחניון שנמצא ק"מ וחצי מהבקתה מערבה ולתפוס טרמפים חזרה- 20 דקות לחניון.
אנחנו העדפנו את האופציה השנייה וגם פגשנו בדרך גרמני שאשתו באה לאסוף אותו משם אז הסתדר לנו טוב.

אפשרויות נוספות

ניתן לבצע את המסלול בשני הכיוונים. במידה ועושים אותו עם כיוון השעון כדאי להוסיף חצי יום וללכת לאזור Mangatepooo Hut או לקחת בשאטל/טרמפ ל- Mangatepopo Carpark ולהתחיל למחרת מוקדם מאוד בבוקר לפני שההמון מתחיל את ה-Crossing.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )