Green Lake ביומיים

טרק קליל וקצר ל-Green Lake ול-Island Lake שבשמורת הפיורדלנד

משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

הגרין לייק מציע מגוון די רחב של טרקים מטיול יום ועד 5 ימים. אנחנו בחרנו לעשות אותו ביומיים קלילים ע"י הגעה בשביל כורכר שבמצב מעולה לכל רכב (פרט אולי ל50 מ' האחרונים שקצת יותר מאתגרים אבל אפשריים) ומשם לעשות טיול הלוך חזור לבקתת הגרין לייק.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1

יצאנו לדרך ב13:30 לאחר שהחלפנו לתיקים גדולים ולקחנו איתנו אוהל, כיוון שבדרך ראינו קבוצה גדולה שהתחילה את המסלול לעבר הבקתה ולא היינו בטוחים שיהיה לנו מקום.
המסלול מתחיל בעליה בבוש שפעמיים יוצא למקטע של עשב גבוהה וקרקע ביצתית, נוף די יפה. לאחר המקטע השני של העשב עוברים ליד שלט שמראה על הפיצול לאיילנד לייק (מוסבר ביום הבא) ואחריו ישנה עליה חדה בבוש.
הבוש היה נחמד ושונה מבד"כ, ממש נראה יער עתיק משהו.
בקצה העלייה יורדים ירידה חדה בבוש לצד השני וכך מגיעים לקצה הגרין לייק. ממנו עוד כרבע שעה הליכה על שפת האגם ומגיעים לבקתה. סה"כ שעתיים וחצי והגענו לבקתה.
הגענו למזלנו ראשונים וכך תפסנו לנו 2 מיטות ובישלנו ארוחת צהריים מאוחרת. הבקתה יפה וגדולה ומשקיפה על האגם, יש בה 12 מזרונים - 2 קומות של 6 מזרונים זה לצד זה.
הבקתה היא בקתת שירות וככזו היא עולה 15 דולר ניו זילנדי והיא אמורה להיות מתוחזקת היטב, אם כי כשהגענו ספר הבקתה היה מלא, לא היו הרבה עצים להסקה והשירותים הסריחו מאוד. מה שכן היא נכללת בבק קאנטרי האט פאס (כרטיס לכל בקתות הבק קאנטרי שניתן לקנות בדוק ב92 דולר ניו זילנדי).
בהמשך אחר הצהריים הגיעה המשפחה שראינו בדרך ועוד זוג כך שהביקתה היתה מלאה לגמריי אך זה לא הפריע מאוד.
בערב ירד מעט גשם ולכן לא הסתובבנו המון פרט לשקיעה בה היתה הפסקה מהגשם.
בלילה הצלחנו לראות אופוסום בקרבת הבקתה ולילה בהיר ומלא כוכבים.

יום 2

בבוקר קמנו יחסית מאוחר מתוך ידיעה שהמסלול קצר ואין למה למהר.
תכננו ביום הזה לעבור באיילנד לייק בדרך חזרה.
המסלול הוא זהה ליום הקודם רק שהוספנו לו מקטע קצר של 20 דקות לאגם וחזרה מנקודת פיצול השבילים. ירדנו מעט מהמסלול וישבנו בשפת האגם, בשמש חמימה לנשנושים וניסיונות כושלים לדוג (למרות שראינו קורמורן מנסה לדוג שם) ולאחר מכן חזרנו לשביל חזרה לרכב. כל המסלול כולל ההפסקה לקח לנו כ4 שעות ובדיוק כשהגענו לרכב החל גשם ושמחנו שלא נאלצנו ללכת בו.
משם נסענו על שביל הכורכר חזרה לכביש הראשי כשבדרך עצרנו באגם monowai לארוחת צהריים לפני הנסיעה חזרה לטאנאו- אחלה קאמפ חינמי לפני המסלול למעוניינים.
גם אגם מונווי הוא יפיפה ויש מספר מסלולי הליכה סביב. אנחנו פגשנו זוג ניו זילנדים בבקתת הגרין לייק שסחבו קאנו מתנפח על הגב וכך עשו מסלול מעגלי של 5 ימים שהחל בחתירה במונווי והמשיך בהליכה לגרין לייק וחזרה למונווי - למי שיש את הציוד המתאים נשמע מגניב מאוד!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אופציות נוספות למסלולים

1. טיול הלוך חזור כפי שאנחנו עשינו. אפשר ביום אחד אבל חבל לפספס לילה בבקתה ואת הנופים ממנה בשקיעה ובזריחה.
2. מסלול מעגלי של 5 ימים בין בקתות סביב האגם - באופציה זו יש מקטע קטן של שביל לא מסומן לכן דרושה מפה וניסיון (מוסבר בסיפור דרך של אייל ויפעת ותוכלו למצוא סיפורי דרך של ניו זילנדים באתר nztrampers).
3. מסלול של יומיים מעגלי - פגשנו במשפחה ניו זילנדית שהתחילה בחניון שנמצא מעט לפני תחילת המסלול, משם הם החלו בשביל שסומן רק בתחילתו ועד היציאה מהבוש וכשזה נגמר הם פשוט טיפסו לפסגה, משם המשיכו על הרכס וירדו פריסטייל לבקתה - כל הדרך הזו מהירידה מהשביל היא על קרקע עם עשב וניתן לראות בקלות את הבקתה מהפסגה ומהרכס כך שאין בעיה לנווט ללא שביל. מדובר על מסלול שבכלל לא עובר בבוש פרט לדקות בודדות בתחילתו בו הוא מסומן. רעיון נחמד לטיול מעגלי שהוא יחסית קצר. להם עם ילדים זה לקח 5 שעות עד הבקתה ובדרך חזרה הם השאירו רכב 1 בחניון התחתון ועשו הקפצות - ניתן גם ללכת את המקטע הזה עד החניון השני כי הוא לא מאוד ארוך ויום החזרה הוא כפי שאנחנו עשינו והוא קצר יחסית. סימנתי את המסלול שהם עשו בכתום על המפה - בדיעבד חבל שלא עשינו זאת - זה נראה יפה ונוח, גם יצא להם לפגוש קיה.

טיפים

  • ההליכה היא קצרה ונוחה לכן אפשר להתפנק על אוכל טוב ולסחוב יחסית הרבה.
  • תביאו נייר טואלט לבקתה - היא אומנם בקתת שירות אך השירותים כימים וללא נייר.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )