טרק אל ה- Green Lake בפארק הלאומי פיורדלנד

מסלול של יומיים בשמורת אגם Monowai Lake אל אגם Green Lake

משך הטיוליומיים
עונה מומלצתדצמבר-מאי. לא אחרי או בזמן ימים גשומים.

רקע

אגם Monowai הוא אגם ענקי הנמצא במרחק של כשעה דרומה מהעיירה Te Anau. באיזור האגם מספר בקתות Back Country ומסלולים מסומנים רבים שאפשר לחבר לטיולים באורכים שונים. יצאנו לטרק לאחר מספר ימי גשם עם תחזית ליומיים יפים. כאשר ביררנו ב- DOC של Te Anau ידענו לספר לנו מעט מאוד על המסלולים ומצבם, אבל כן סיפרו לנו על שתי מטיילות שחזרנו מבקתת Green Lake לאחרונה ודיווחו על דרך בוצית והמון עצים שנפלו וחוסמים את השביל.
התכנון המקורי היה לעשות מסלול ארוך ומעגלי של שלושה עד ארבעה ימים, אך לצערנו בגלל תחזית מזג האויר בחרנו במסלול מעט שונה בן יומיים בלבד (פירוט נוסף על האופציה המעגלית בהמשך).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום א׳ - מ- Monowai Camp Site ל- Green Lake Hut

התחלנו את המסלול מהחניון הסמוך לאגם Monowai (אפשר לישון כאן בחינם למי שרוצה להתחיל את המסלול מוקדם בבוקר). השילוט במקום אומר שההליכה לבקתה אורכת כ- 6 שעות ואורכה 11 ק״מ (כפי שמצוין גם בברושור). בפועל, התברר שהמסלול ארוך יותר (14 ק״מ) והדרך לקחה לנו מעל שבע שעות נטו. רוב הזמן היה נוח לעקוב אחרי הסימון של השביל (משלושים כתומים על העצים) אך לעיתים מעט סטינו ממנו, בעיקר בגלל עצים שנפלו או בוץ עמוק. בדרך חוצים הרבה נחלים אבל החציה הייתה תמיד נוחה.
בתחילת המסלול כמה שעות של הליכה לא קלה בתוך היער (בוש), וממשיך בטיפוס של כ- 700 מטרים שבסופו עוזבים את הבוש וזוכים לתצפית יפה על האגם.
מנקודת התצפית ישנה ירידה לעבר הבקתה, האורכת כשעה וחצי נוספות. הירידה תלולה ובסופה מגיעים לשפת אגם Green Lake הצלול והיפה. הבקתה הסמוכה אליו מקסימה, מתוחזקת היטב ועם נוף משגע. אנחנו היינו בטוחים שנגיע לשם ולא נפגוש אף אחד, אך בפועל הבקתה הייתה עמוסה (כל שאר המטיילים היו מופתעים בדיוק כמונו). הבקתה ברמה טובה ויש בה מקום נוח לבישול, שירותים, שולחן אוכל, תנור עצים ועצים ומקום לינה עם מזרונים ל- 12 אנשים.
זוהי בקתת BackCountry כלומר - אין אפשרות להזמין מקום מראש ומחירה של בקתה ברמה הזאת (Standard) הוא 15$ נ״ז ללילה. יש אפשרות לרכוש כרטיס לשימוש חופשי בבקתות הללו מה- DOC בעלות של 96 דולר נ״ז לאדם לתקופה של 6 חודשים.

יום ב׳ - מ- Green Lake Hut ל- Borland Road

יום הליכה קליל ויותר פופולארי שאורכו כשלוש וחצי שעות. מתחילים בהליכה של כשעתיים עד לאגם Island Lake. זהו אגם יפה שהעברנו בו מעל שעתיים עם ארוחת צהריים, שנת צהריים ונסיונות דייג כושלים (נראה שאין כאן דגים בכלל). מהאגם יש עוד כשעה וחצי הליכה שבחלקה ביער וחלקה בנוף פתוח עם צמחיה ביצתית שנראית פרה היסטורית. בקצה השביל בקתה בסיסית ומטונפת בה מקום לשני אנשים בלבד. כאן סיימנו את הטיול ולשמחתנו זכינו להקפצה בחזרה לרכב. זוהי נסיעה של כחצי שעה על דרך עפר, שה- DOC הזהירו אותנו מפניה אך בפועל גם עם רכב נמוך הנסיעה עברה חלק. פגשנו גם בזוג שעשה את הדרך לחניון בחזרה ברגל ולקח להם 4 שעות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אופציות טיול נוספות באיזור

מסלול מעגלי -
מצאנו באינטרנט המלצה למסלול מעגלי בן שלושה עד חמישה ימים. אין שביל מסומן שמאפשר מסלול מעגלי. בכל זאת אפשר לעשות אחד, אם הולכים קטע של חצי יום על דרך ללא סימון. כדי לעשות את המעגל ממשיכים מ- Green Lake Hut ל- Monowai Hut. ביום השלישי הולכים ללא שביל מסומן על גדת האגם עד Raw Point, ומשם לחצת את רכס ההרים (דרך נ״ג 1315 ו- 1316) ולרדת חזרה לאגם עד Rodger Inlet Hut. ביום הרביעי הליכה בשביל מסומן חזרה לחניון.

בשמורה אופציות נוספות לטיולי יום קצרים, טיולי אופניים ואפילו ספארי דייג באגם Monowai בו תמצאו Brown ו- Rainbow Trout.

טיפים

  • לא כדאי ללכת במסלול בזמן גשם כבד בגלל שהגשם הופכת מהר מאוד לבוצית מאוד ומוצפת.
  • השתמשנו במפת Lake Monowai שקנינו ב- DOC ב- 9 דולר. זו מפת 1:50000 ומספרה: NZT opo50-CE07

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )