יומיים ב- Curio Bay, מפרץ יפייפה ב- Catlins

גלישת גלים עם דולפינים וצפייה בפינגווינים במפרץ Curio הנמצא במרחק שעה וחצי נסיעה מ- Invercargill

משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר - מאי

רקע

ה- Catlins הינו איזור תיירות פופולרי מאוד לאורך רצועת החוף בדרום-מזרח האי הדרומי. הנסיעות פה מאוד יפות ובדרך הרבה נקודות ענין, מסלולים קצרים, מקומות לינה וחופים יפים ביניהם Curio Bay המקסים שבעיננו ביקור בו הוא בגדר חובה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יומיים מדהימים ב- Curio Bay

אל המקום מגיעים בנסיעה יפה של 10 דק׳ מהכפר Waikawa. לאחר הנסיעה מגיעים ללשון יבשה ירוקה ובה אתר קמפינג. מצדה האחד של לשון היבשה מפרץ Curio ובו חוף רחצה חולי ובצד השני חוף סלעי יפייפה בו מושבה של פינגווינים צהובי עין. המפרץ הוא ביתם של להקת דולפינים נדירים מסוג Hektor Dolphines והוא מפורסם בזכות הקלות בה ניתן לצפות בדולפינים הסקרנים שמגיעים לעיתים תכופות קרוב לחוף לאורך כל שעות היום. בנוסף זהו אתר שנחשב טוב מאוד לגלישת גלים ויש בו אפילו בית ספר קטן לגלישה (50 דולר לשיעור של 90 דק׳). אפשר להשכיר במקום גלשנים/בוגי/SUP וחליפות. בית הספר מנוהל ע״י בחור שגר קרוב לחוף, ופתוח בשעות הגאות בהן נוח יותר לגלוש. כשאנחנו היינו במקום בית הספר היה פתוח בין 13:00 ל- 16:00. השכרנו SUPים וחליפות שעשו עבודה מעולה במזג האויר הקריר. זה עלה 50 דולר לשלוש שעות לאדם והיה שווה כל דולר! בוגי או גלשן וחליפה עולים 30$.
נהנינו משלוש שעות מטורפות של חתירה במפרץ, כאשר כל כמה דקות הבחנו בדולפינים ששחו בסביבה. לעיתים הם ממש התקרבו ותפסו איתנו גלים! שימו לב שההנחיות במקום הן לא ״לרדוף״ אחר הדולפינים אלא פשוט לתת להם להחליט אם להתקרב או לא.
במפרץ הסלעי שבצדה השני של לשון היבשה יש אתר מורשה לדייג וליידו גשר היורד לחוף. נמצאת שם להקת פינגווינים צהובי עין נדירים. בניגוד למושבות אחרות בהן ביקרנו, הפינגווינים כאן פחות חוששים מבני אדם והשטח אינו מגודר. מותר ללכת היכן שרוצים, אבל יש פקח של ה- DOC שמוודא שלא מתקרבים מדי ומפריעים לפינגווינים. השעות הטובות לצפות בפינגווינים הן מאחרי צהריים ועד השקיעה.
בנוסף לפינגווינים ודולפינים אפשר לראות במקום גם אריות ים.
במקום גם ניתן לראות תופעה מעניינת של מאובני עצים בני אלפי שנים אותם רואים בקלות על משטח הסלע.

לינה ב- Curio Bay

אנחנו ממליצים בחום לישון באתר הקמפינג שבמקום. הוא לא יקר ונמצא במיקום מדהים ממש על החוף. פשוט תופסים בחופשיות פינה פנויה הצופה על הנוף המועדף עליכם. אנחנו התמקמנו על הדשא קרוב למפרץ כך שגם מהאוהל יכולנו לראות דולפינים! יש בקמפינג אווירה טובה מאוד ותשתיות ברמה בסיסית (מטבח קטן ומקלחת פושרת בתוספת 2$). באתר תמצאו גם חנות קטנה עם גלידה, קפה ופינוקים אחרים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המלצות נוספות לטיולים ב- Catlins

Nugget Point -
שביל הליכה קצר של עשר דק׳ המסתיים בתצפית יפה ליד מגדלור. הנוף יפה אל האוקיינוס וחופים סלעיים מלאים בעלי חיים ימיים - כלבי ים, אריות ים ושחפים. ההגעה למקום מהכפר הקטן והיפה Kaka Point. אנחנו ישנו בחניון ה- Holiday Park שבכפר.

Jack Blowhole -
מסלול הליכה של כשעה הלוך חזור אל בור רחב ועמוק מאוד שמספק הצצה למערה תת קרקעית של מעל 150 מטר המתחילה באוקיינוס ומלאה מי ים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )