טרק בשמורת Arthur's Pass מ- Goat pass ל-Hawdon river

מסלול של שלושה ימים בשמורת ארתור׳ס פאס שמתחיל בהליכה לאורך נחל, ממשיך ביום משוגע עם אגם, פאסים ותפירות בשביל לא מסומן, ומסתיים בירידה רגועה חזרה

תאריך הטיולMarch 2014
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתנובמבר - מאי

רקע

בשמורת ארתור׳ס פאס אופציות רבות למסלולים ומפוזרות בו עשרות בקתות. הרכבנו לנו מסלול שכלל שני ימי הליכה קלים ויום אחד יותר מאתגר הדורש מעט ניווט, וכן הליכה בשביל לא מסומן ובתוואי פחות נוח. לשמחתנו עם מפה טובה ומידע מדויק שקיבלנו בדוק היום הלך חלק ונהנו מאחלה נופים. לא לצאת במזג אוויר לא טוב! הלינה היא בבקתות backcountry. אנחנו סחבנו אוהל ליתר ביטחון, והצטערנו שלא יצאנו מספיק מוקדם ביום הראשון כדי לישון באגם.
זמני ההליכה כוללים הפסקות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

המסלול מתחיל מ-Greyneys Campsite (לינה חינם!) של הדוק שנמצא כמה קילומטרים מ- Arthur's Pass village. מסיימים כשעשרים קילומטר משם בהמשך הכביש לכיוון קרייסטצ׳רצ׳. אנחנו השארנו את הרכב בחניון ותפסנו טרמפ חזרה.

יום א׳ Mingha River ל- Goat Pass Hut

יום הליכה של כ-5 שעות
תחילת המסלול קצת מבלבלת: מהחניון חוצים את הכביש והולכים כמה דקות לכיוון Arthurs Pass village. כשרואים שלט לתחילת המסלול יורדים מהכביש וחוצים את מסילת הרכבת. מפה מתקדמים לעמק הרחב בו מתחיל המסלול לאורך נהר ה-Mingha. שימו לב לא לעקוב בטעות אחרי הסימון שמוביל לנחל Edwards.
ֿב-2 הק״מ הראשונים אין סימון ופשוט מתקדמים בעמק בהליכה קלילה, אך עם כמה חציות שהצריכו הורדת נעליים (קצת מציק, אבל כשהיינו החציות היו רדודות ולא מסוכנות).
בסוף הקטע הזה תפגשו בשביל בגדה השמאלית (או true right כמו שקוראים לזה כאן, בהתייחס לכיוון זרימת הנהר). מפה ההליכה נוחה, עם הרבה קטעים של board walk. בעלייה הקצרה הסופית לפאס יש ממש מדרגות. הבקתה נמצאת בפאס עצמו והנוף יפה.
יש אפשרות גם להגיע לבקתה ביום הליכה ארוך דרך ה-Tample Col. אנחנו וויתרנו אחרי שב- DOC, הבחור (שהיה ממש אחלה לשם שינוי), אמר שלדעתו זה מסלול ששובר את הברכיים ולא שווה את זה ומכנים אותו ״שבעה מדורי גהינום״ או משהו בסגנון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ב׳ - מ- Lake Mavis דרך Taruahuna Pass, Tarn Col ו- Walker pass אל בקתת Hawdon

יום הליכה של כ-10 שעות
אמנם רק חלק מהשביל מסומן במפה, אבל בפועל לאורך רב היום אפשר לעקוב אחרי רוג׳ומים/ מקלות כתומים.

מ-Goat Pass לאגם Mavis:
עלייה תלולה של כ-500 מטר מהבקתה לאגם שלקחה לנו כשעה ורבע. כ-300 מטר לפני הבקתה לכיוון נהר המינגה, יש רוג׳ום גדול לצד השביל שמסמן את תחילת העלייה שרובה בשלוחת האבנים הברורה. העלייה תלולה אך יחסית נוחה ברובה. לאחר טיפוס של כ- 500 מטרים העלייה מתמתנת מעט ואז חותכים מזרחה לאגם. האגם יפייפה ויכול להיות אחלה נקודה ללינה.

מהאגם ל-Taruahuna Pass:
כשעתיים ורבע הליכה. מהאגם מטפסים בשלוחה הברורה שעולה לכיוון צפון ועולים כ-250 מטרים. בחיבור עם השלוחה הצפונית של Mt. Oates לא ממשיכים לעלות, אלא עוקפים אותה בזהירות באותו קו גובה עד שנחשף הנוף של הצד השני, ורואים את המשך המסלול אלTaruahuna Pass ו-Tarn Col . מפה יורדים לאט בדרדרת כרבע שעה עד לאגמון הקטנטן (tarn).הולכים כמה דקות דרומה ואז יורדים לתחילת הוואדי איתו ממשיכים. שימו לב לא לרדת עם הנחל שזורים מהאגמון אלא מהבא אחריו. הירידה נראית תלולה אבל היא בסדר, ובסופה ממשיכים בעלייה מתונה כעשרים דקות עד לפאס.

מ- Taruahuna Pass אל Tarn Col:
פה כבר יש מקלות כתומים שמסמנים את העלייה התלולה. כ-120 מטרים שלקחו לנו כעשרים דקות.

מ-Tarn Col ל- Walker Pass:
כשעתיים. השביל מסומן לא משהו. יורדים עם הנחל עד לחיבור עם נהר Otehake איתו ממשיכים כעשרים דקות דרומה עד שהוא פונה מערבה לכיוון Amber Col. מפה עולים כעשר דקות עד לפאס.

מ-Walker Pass אל Hawdon Hut:
קטע בו השביל מסומן ברור וההליכה נוחה. יורדים עם נחל ה-Twin Fall עד לעמק Hawdon. כשעה וחצי. הבקתה חדשה, גדולה ועם אחלה נוף.

יום ג׳ - מ-Hawdon Hut חזרה לכביש הראשי

יום הליכה של כ-3 וחצי שעות.
מהבקתה ממשיכים בשביל במורד הנהר בשיפוע כמעט מישורי. הליכה נוחה בעמק שהולך ונפתח עד שרואים את הכביש אליו חוזרים. המפה לא מעודכנת והשביל מסומן עד הסוף בבירור. לאחר כ-10 ק״מ, ממש לפני שמגיעים ל-Hawdon Shelter, צריך לחצות את הנהר פעמיים. מפה, אלא אם כן מחכה לכם רכב או טרמפ, ממשיכים בהליכה על שביל עפר עוד כשלושה וחצי קילומטר עד לכביש הראשי ממנו תפסנו בקלות טרמפ חזרה.

טיפים

  • צריך מפה! בשביל המסלול צריך שתי מפות טופוגרפיות שונות. לשמחתנו והפתעתנו ב-DOC שבכפר מוכרים בדולר הדפסה צבעונית של הקטע אותו צריך למסלול
  • יש באתר של הDOC פירוט של המסלול
  • כדאי להצטייד לפני ההגעה לכפר, אין פה כמעט כלום

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )