שבוע ב- East Coast

הרבה חיות ימיות, חופים ונופים מדהימים דרומית לכרייסטצ'רץ' ועד אינברקרגיל.

תאריך הטיולDecember 2018
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

החוף המזרחי של האי הדרומי של ניו זילנד מרכז המון אטרקציות קלות לגישה ומרשימות מאוד.
אנחנו מצאנו עצמנו בורחים בזמן חופשת הכריסמס מהמוני התיירים שכן האיזור שדרומי לכרייסטצרץ נוטה להיות לא עמוס ופחות מתוייר. עוד בונוס שווה הוא המזג אוויר שנוטה להיות יותר טוב מהאיזורים ההרריים של האי הדרומי.

המעבר באיזור זה הוא אחלה הזדמנות לנוח קצת מהטרקים ולמצוא את עצמכם יושבים ומחכים לאיזה בעל חיים מעניין במרחק כמה דקות מהכביש או מהקמפינג.

אפשר למצוא כאן:
פינגווינים כחולים- הפינגווין הקטן ביותר בעולם, נפוץ מאוד בכל ניו זילנד אבל הגעתו מהים בשעות השקיעה עד הלילה ועזיבתו מאוד מוקדם בבוקר הופכת את הצפייה בו (ואת הצילום עוד יותר) לקשה. בחוף המזרחי כמה קולוניות בתשלום שבהם ב100 אחוז תראו הרבה פינגווינים. אנחנו נמנענו מהם וחיפשנו לבדנו באיזורים סמוכים לקולוניות. לא אהבנו את הרעיון של להיות עם עוד הרבה תיירים ולא אהבנו את הרעיון של לשלם על זה. אבל לחלוטין אופציה קלה לסגור את המפגש עם הפינגווינים הכחולים בפעם אחת טובה.

פינגווינים צהובי עין- הפינגווינים הנדירים ביותר בעולם. גודלם כבר של פינגווין סטנדרטי. מקננים בדי הרבה מקומות בחוף המזרחי ונוח לבוא ולחכות במקומות הללו מ1800 עד השקיעה ולראות אותם עולים לחוף ומדדים עד לקנים שלהם.

כלבי ים- יש הרבה מפוזרים וגם יש הרבה קולוניות בהם תמיד יהיו הרבה מהם.

אריות ים- זן מאוד נדיר שלהם שמגיעים בבודדים ונמרחים על החוף ללא רצון לזוז יותר מדי.

דולפיני hektor- הדולפינים הכי קטנים בעולם, אוהבים מאוד לגלוש בcurio bay ומאוד אוהבים לשחק ולשחות ליד אנשים.

נופים מאוד יפים של מגדלורים, חופים ותצפיות לים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1 - תצפית על פינגווינים מסוג yellow eyed ולינה ליד קולוניית פינגווינים כחולים

את היום התחלנו בנסיעה מוואנקה היישר אל oamaru. בדרך נתקלנו בפריחה מדהימה של תורמוסים במגוון צבעים משוגע. עצרנו במקום הכי טוב שמצאנו לכמה תמונות והמשכנו. מסתבר שיש עונה של כמה שבועות באמצע דצמבר בהם הפריחה בשיאה ובמקומות רבים בניו זילנד מקבלים נוף מדהים של פריחה כזו.

הגענו אל הקמפינג שיושב ממש איפה שיש פינגווינים כחולים מקננים ומשם עלינו בינתיים לתצפית על הצהובי עין כדי לנצל את הזמן עד לשקיעה.
התצפית נחמדה אבל בדיעבד לא שווה הגעה מאחר והם מאוד רחוקים שכן התצפית היא מצוק גבוה. ישנם הרבה תצפיות הרבה יותר טובות מזאת.

הגענו בערב לקמפ ויצאנו לאחר השקיעה בחיפוש אחר הפינגווינים הכחולים. עצם החיפוש היה ממש נחמד ופגשנו כ5 פינגווינים כחולים מקרוב כאשר אחד תפס את תשומת ליבנו במיוחד כשהתגנב ברחוב וכל רחש קטן גרם לו לברוח לשיחים. היה חוויה ממש נחמדה ויופי של דרך לראות את הפינגווינים הכחולים.

יום 2 - מאוראקי בולדרז, תצפית על חיות במגדלור והמילניום טרק

קמנו באואמרו ובמרחק נסיעה קצרה הגענו למאורקי בולדרס המפורסמים. מדובר על אטרקציה די מתויירת של אבנים ממש כדוריים על חוף ים. אין ספק שחייב לפחות לעבור שם שכן זה 5 דקות מהחנייה. למי שרוצה קצת פרטיות שווה להגיע מוקדם יחסית בבוקר ולהשתדל לא בשיא הגאות אחרת הכדורים יהיו מכוסים מדי במים.

משם המשכנו אל גולת הכותרת של היום הזה והיא התצפית שלאחר מגדלור katiki. מדובר על מרחב די טבעי ולא מסודר של קולוניית כלבי ים, אתר קינון של שחפים ואלבטרוסים קטנים וגם חופים קטנים אליהם עולים פינגווינים צהובי עין במרחק די קרוב מהשביל. מקום מדהים ששוה להשקיע בו סיבוב מ1700 עד 1900 בשביל לתפוס פינגווינים מגיעים בתאורה טובה.

לאחר מכן הלכנו אל המילניום טרק. שימו לב! יש כמה מקומות בכפר מוארקי שנקראים מילניום טרק, אין לנו מושג מה התעלול, אבל תגיעו רק לטרק שנמצא ממש בסוף הכפר בחלקו הצפוני שצמוד לים ומשם תמשיכו בשביל עד שתרדו לחוף במקום לעלות למעלה. תגיעו באיזור השפל אחרת יהיה לא אפשרי לרדת לחוף. מה שמיוחד היא ההזדמנות לפגוש כלבי ים ופינגווינים צהובי עין ממש מקרוב במקום ממש לא מוכר ולא מתוייר. כנראה תיהיו שם לבד. מדהים. לצערנו השקענו במגדלור וכשהגענו למילניום כבר הייתה גאות ולא הצלחנו לרדת לחוף. לטיול מוצלח יותר במילניום תראו את סיפור הדרך של נווה לב.

את היום סיימנו באחלה של קמפ, זול ומצוייד טוב, כחצי שעה ממאורקי. מפורט במפה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3 -shag point, טיול על חוף עם אריות ים ולינה בקמפ חינמי מעולה

העצירה הראשונה שלנו ביום הזה הייתה בshag point. אנחנו היינו קצת רוויי כלבי ים אז הגענו קצת בחוסר חשק כי שמענו שנחמד ובדיעבד היה מאוד יפה. לאחר נסיעה קצרה בכביש כורכר שבסוף כפר קטן, הולכים 2 דקות אל החוף ושם יש קולוניית כלבי ים מרוחים על חוף סלעי יפה ומאוד קרובים לאנשים. כלב ים אחד שהתעורר מהגעתנו החליט שהוא ממש עוקב אחרינו במבט וסיפק לנו כמה תמונות ממש יפות וקצת משחק איתו. יש 2 חניות לחוף הזה ולשנייה כבר לא המשכנו אבל כנראה שגם שם יפה.

משם נסענו ישירות לקמפ חינמי שמתוחזק ע"י הכפר warrington ונמצא קצת לפני דנידין. הקמפ ממש נחמד וגדול ונמצא על חוף ים שנחמד ממש לטייל בו, נתקלנו שם באריה ים גדול ובכמה קורמורנים. יש שם כיור גדול, שירותים רגילים ומדשאה גדולה.

יום 4 - רויאל אלבטרוס ופינגווינים כחולים

מהקמפ החינמי עברנו דרך דנינדין להצטייד בpak n save ומשם המשכנו אל הpaninsula. לשון היבשה הזו מציעה נופים מדהימים וכמה ספוטים מעולים לפינגווינים וחיות נוספות. לאחר מעבר בקמפ בכפר שלא רחוק מסוף הפנינסולה המשכנו לחניון של מושבת האלבטרוסים ממנו ראינו המון אלבטרוסים עצומים חגים מעלינו ושם חיכינו עד לשקיעה כדי לתצפת על מושבת פינגווינים כחולים שנמצאת בצמוד. המושבה בעיקרון בתשלום כמו גם האלבטרוסים אבל בחרנו לא לשלם ולצפות מנקודה נוחה בכביש עם עדשת זום. ראינו המון פינגווינים כחולים יוצאים להם מהמים ורצים לעשב וכאשר החשיך מדי חזרנו לקמפ. הצילומים היו רחוקים מדי כך שהיה מיותר לשמור תמונה אבל היה מאוד נחמד לצפות.

יום 5 - טיולון בחוף הסנדפליי, נאגט פויינט המדהימה, קצת פינגווינים ונסיעה לcurio bay

הsandfly bay מפורסם בפינגווינים ובכלבי ואריות הים בגלל שהlonely planet החליטו להמליץ עליו. מדובר על חוף מאוד נחמד שנמצא לאחר קצת ירידה בדיונות חול יפות. המקום הוא הזדמנות טובה לפגוש חיות ויש לבוא לקראת 1700 בשביל הפינגווינים שיגיעו באיזור 1800 אל החוף. שווה טיול בכל שעה בלי קשר לפינגווינים. אנחנו טיילנו שם בבוקר והעברנו בחוף כ3 שעות.

לאחר מכן המשכנו לנאגט פויינט (kaka point), מקום מדהים וחובה בשל מגדלור גבוה על רקע מדהים של סלעים גדולים בים מתחת. יש שם הרבה חיות אבל רחוקות מאוד שכן ההליכה גבוהה. מדובר על כחצי שעה לכל כיוון.
לאחר מכן המשכנו 5 דקות חזרה בכביש אל הנאגט פויינט לתצפית נחמדה על פינגווינים. ישנו מחסה במרחק 10 דקות מהחנייה שממנו משקיפים די קרוב על פינגווינים צהובי עין. תצפית נחמדה מאוד אם אתם שם לקראת 18:00.

משם חתכנו ישירות אל curio bay והלכנו לישון בקמפ שנמצא ממש בקצה המפרץ. קמפ חביב, מיקום מדהים - פירוט ביום הבא.

יום 6+7 - דולפינים גולשים בcurio bay ותצפית עם מגדלור

מבחינתנו מדובר אולי על האטרקציה הכי מלהיבה בחוף המזרחי שכן ניתן לראות אותה רק כאן בניגוד לשאר בעלי החיים שפזורים להם. המפרץ ידוע בדולפינים קטנים מסוג hektor שמסיירים דרך קבע במפרץ וקופצים וממש תופסים גלים קרוב לחוף. בניגוד למצופה המקום לא מאוד מתוייר והאטרקציה המיוחדת לא ידועה מאוד לתיירים בניו זילנד- פלוס רציני. המפרץ מעולה לגלישת גלים או סאפ לחובבי הזאנר ויש חנות להשכרת ציוד כולל חליפות צלילה למי שגם רק רוצה לשחות עם הדולפינים (פתוח כשעתיים לפני ואחרי הגאות). נהנינו מאוד במפרץ והחלטנו להישאר שם לעוד לילה נוסף ולעוד יום של צפייה בדולפינים. לאחר צפייה בדולפינים שוחים ומשחקים בגלים בשעות הצהריים החלטנו לתת קפיצה למים הקפואים בשביל קצת להתקרב. קר אבל סביל גם ללא חליפה.

בנוסף ישנם עוד 2 אטרקציות במפרץ והם יער מאובן עתיק מאוד בשפת חוף שלוקח 15 דקות להגיע אליו בהליכה מהקמפ. באותו המקום בשעות הערב נהפך המקום לתצפית טובה על פינגווינים צהובי עין. לנו יצא מזא קצת גשום אז וויתרנו על התצפית. למידע נוסף על המפרץ תסתכלו בסיפור הדרך של אייל ויפעת מהם גילינו על המקום.
הקמפ אומנם בתשלום אך מצד אחד פינגווינים ומצד שני דולפינים שתופסים גלים - אז המלצה שלנו: אל תתקמצנו כי זה שווה את המחיר.

בכל מקרה - לא לפספס את הביקור בחופים!

בדרך החוצה לכיוון אינברקרגיל עברנו בwaipapa light house. מקום נחמד עם כמה כלבי ים. לא לוקח הרבה זמן אז נחמד לעבור.

עברנו גם בslope point, שביל שעובר קרוב לצוק על רקע הים- ממש מיותר, אין שם אטרקציה מיוחדת, אפשר בכיף לוותר.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )