צלילה עם כרישים לבנים בניו זילנד

צלילה בתוך כלוב מוקף בכרישים לבנים באזור סטיוארט איילנד

גם לניו זילנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתינואר - אפריל

רקע

עמלץ לבן או- Great White Shark הוא מין כריש הידוע כמסוכן ביותר לאדם. התגלה כי הוא תוקף בני אדם בעיקר בטעות כשהוא חושב אותם לטרף דוגמת כלב ים (הטרף החביב עליו). אורכו נע בין שלושה לשמונה מטרים, ומשקלו מגיע עד לשלושה טונות.
יש בעולם 3 מקומות עיקריים בהם ניתן לצלול בסביבת הכרישים האלו- דרום אפריקה, אוסטרליה וכאן, בקצה האי הדרומי של ניו זילנד. הצלילה נעשת בתוך כלוב המחובר לסירה, כאשר הצוות משתמש בפתיונות (במקרה שלנו דגי טונה) כדי למשוך את הכרישים לסביבה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

עלויות ופרטים כלליים

יש פה שתי חברות שעוסקות בצלילה עם כרישים: shark dive ו- shark experience. אנחנו צללנו עם shark experience שמציעה צלילה במחיר הרבה יותר זול (390$ מול 630$). יכול להיות שההבדל מתבטא ברמת המקצועיות (שכחו לאסוף אתנו בבוקר למרות שהזמנו בצורה מסודרת. בסוף שילמו לנו על מונית סירה לנקודת הצלילה) אבל בכל מקרה אנחנו בהחלט ממליצים עליהם. מאוד נהנו, הצוות היה נחמד והאווירה מעולה ובדיוק לטעמנו (לא פלצנית אלא קצת שכונה).
הסירה יוצאת מ-bluff (חצי שעה נסיעה דרומה מאינברקרגיל). היא משתלבת נהדר עם טיול לסטיוארט איילנד: אפשר לבקש איסוף/ הורדה באי במקום בבלאף וכך גם לחסוך כיוון אחד במעבורת.
צוללים בלי בלונים עליך אלא עם ווסת המוחבר בצינור למיכל שעל הסירה ויורדים כשני מטר בלבד לתוך הכלוב. צריך תעודת צלילה (בפועל לא ביקשו לראות אותה) אבל אפשר גם לעשות את זה בלי ניסיון בתור צלילת היכרות בתוספת מחיר (אם אנחנו לא טועים זה יעלה עוד 90$). אפשר גם רק להצטרף להפלגה בסירה ולראות את הכרישים מבחוץ (300$). העונה המתאימה היא בקיץ הניו זילנדי. אנחנו צללנו בסוף ינואר וראינו כרישים זכרים בגודל של 3-4 מטר. הבנו שבסוף הקיץ מגיעות גם הנקבות שהן גדולות בהרבה.
מומלץ להזמין כמה ימים מראש (אנחנו התקשרנו להזמין כשסיימנו את הטרק בסטיוארט איילנד והיה מלא לארבעת הימים הקרובים). צריך יום עם מזג אוויר נוח (בלי רוחות חזקות וים סוער מידי) כך שקחו בחשבון שהיום שהזמנתם אולי לא יהיה מתאים ותאלצו לדחות.

הצלילה עצמה

היום מתחיל בבוקר בסביבות 9:00 ומסתיים בצהריים המאוחרים. כשאנחנו הצטרפנו לסירה בעשר בבוקר כבר היו בסביבה כמה כרישים (אמא׳לה). ממה שהבנו לפעמים מחכים הרבה זמן עד שהם מגיעים. ישר קיבלנו חליפות,, תדריך קצרצר וירדנו לכלוב. המים היו קפואים!
חוץ מאיתנו (שניים) צללו עוד 5 חבר׳ה צעירים. כל פעם נכנסים עד שרוצים לצאת (בערך 20 דקות עד שנהייה קר ואז כדאי לצאת נוח ולהתחמם שוב). נכנסו סה״כ 3 פעמים, הזמן במים בגדול תלוי בך ומן הסתם גם אם יש .כרישים
היה כיף להיות בסירה בהפסקות- להתחמם בשמש להנות מהנוף וכמובן גם לצפות בכרישים מלמעלה. היה קפה,תה וארוחת צהריים (פועלים) כיפית(לחמניות עם ירקות, נקניק, גבינה וכו׳).
בסך הכל הזמן טס ולפני שהספקנו לעכל מה שקורה כבר התחלנו בשייט חזרה שהיה גם נחמד, המזג אוויר היה מעולה וראינו הרבה ציפוריים ימיות מרשימות ובראשן האלבטרוסים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )