סיפטון ביבי (Sefton bivvy)

מסלול מדהים לא מוכר ולא מתוייר בהר קוק.

תאריך הטיולFebruary 2017
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתדצמבר - מרץ

על הטרק

המסלול מטפס לבקתה מול המיולר המפורסמת. מעבר למיקום היפה של הבקתה למסלול שלושה יתרונות - אתם לבד (או אם מעט מאוד מטיילים), לא נדרש להזמין מקום מראש (כך שאפשר לעלות במזא טוב ולא צריך להמר שבועיים מראש), הלינה בבקתה בחינם.
על אחת השלוחות של הר סיפטון יש בקתה ישנה, קטנה מאוד (בערך 4 מקומות) ומקסימה. בבקתה יש מים אבל אין שירותים נוספים (חימום, מזרנים).
המסלול אורך כ3 שעות לכיוון. אין סימונים למעט 2 לקראת הסוף אבל הוא מרוג'ם ברובו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תיאור המסלול

התחלנו את היום בשעה 17:00 (לאחר רישום בדוק) כך שעלינו כמעט וללא עצירות כדי להגיע מספיק זמן לפני השקיעה.
חנינו את האוטו בחניון White Horse hill. משם מתחילה הליכה פשוטה ומתויירת בHooker valley לכיוון אגם Hooker. לאחר כ45 דקות מגיעים לגשר קטן ולידו מחסה מעץ ושירותים (stocking stream shelter). ממש לפני הגשר יש פניה שמאלה לשביל עיזים קטן וברור, אך לא מסומן. פונים בו ומתחילים ללכת על הגדה השמאלית של הנחל (TR לאלו שדוברים ניו זילנדית). השביל בחלק הזה ועד תחילת העליה לא ברור. יש מספר ערוצי נחלים ושבילים בכל מקום. כל הנחלים הקטנים מתחברים בסוף לאותו הנחל כך שלא משנה באיזו דרך תבחרו, הדבר החשוב הוא שבתחילת הטיפוס בואדי הנחל (שנקרא stocking stream) יהיה מימינכם. משלב זה מתחברים לשביל ברור מאוד ומרוג'ם (יש רק שביל אחד שעולה למעלה). אם נראה לכם שאין שביל אז כנראה שירדתם ממנו...
הטיפוס מתחיל באופן מתון יחסית לאורך הנחל. בשלב מסויים מתרחק מעט מהנחל וממשיך על השלוחה עד למעלה. גם תוך כדי הטיפוס הנוף יפה. לאחר כשעה טיפוס רואים מקל כתום. כמה דקות אחריו יש משולש כתום. מהמשולש הטיפוס נעשה תלול ומצריך מדי פעם שימוש בידיים. לאחר כמה דקות נוספות העליה מתמתנת עד הבקתה. לנו הטיפוס עצמו לקח שעה ורבע.
הבקתה יושבת ליד קרחון מדהים ומוקפת הרים מושלגים. אפשר לראות עד אגם פוקקי. את הר קוק עצמו לא רואים מהבקתה.
החזרה באותה הדרך למטה.

טיפים

  • שווה לעבור בדוק ולבדוק כמה אנשים מתכננים לישון בבקתה. אין חובה להירשם כך שיכול להיות שיש כאלו שעולים ללא רישום אבל יכול לתת מושג טוב.
  • יש שני מקומות לאוהל ליד הבקתה. כשאנחנו היינו, אחד היה מלא בשלג.
  • אין מזרונים או מיטות בבקתה - תביאו מזרון וביגוד חם ללילה.
  • אומרים את זה על כל טרק כמעט אבל פה זה באמת חשוב - מזא טוב! רוחות, עננות... אין מה לעלות למעלה ושתשבו בתוך ענן.. (וכמובן שעדיף לבדוק עם הyr).

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )