מ- West Coast ועד וואנקה. דברים לעשות גם במזג אוויר גבולי

אטרקציות וטיולים קצרים מ- West Port ועד wanaka שכוללים הרבה יופי במאמץ קטן

תאריך הטיולNovember 2018
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

בחיפושנו אחר מה לעשות בחוף המערבי בזמנים שבין הטרקים ובמזג אוויר שלא מאפשר טרקים מצאנו לא מעט דברים יפים שגם גשם או סנדפלייס לא יהרסו

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיילת יפה עם מושבת כלבי ים ליד westport

10 דקות מערבית לעיר westport ישנו cape foulwind. המקום מציע טיילת מאוד יפה ומסודרת, לא עמוסה באנשים ובסופה (או בתחילתה) ישנה מושבת fur seals די גדולה שמרפסת עץ מתצפתת עליה מלמעלה. גם ללא כלבי הים הטיילת מאוד יפה, אין ספק שהם היו צ'ופר לא רע בכלל.
הטיילת במלואה לוקחת כשעה וחצי הלוך חזור מהחנייה שליד המגדלור בעוד ניתן להגיע מצד שני וללכת 10 דקות ישירות אל מושבת כלבי הים בלי לעבור בטיילת- לדעתנו הנוף בטיילת שווה את השעה וחצי הליכה.

טרומן טרק ליד panakahiki

"טרק" נחמד וקצר שלוקח 30 דקות כיוון בו מגיעים לתצפית עם חוף ים לרדת אליו. צריך לכוון לשעות השפל שכן החוף לא נגיש בזמן הגאות והסיכויים למצוא כוכבי ים גדלים כשיש שפל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

פנקייק רוקס בpanakahiki

אטרקציה די מרכזית וחובה למי שעובר באיזור. מדובר על טיילת פשוטה שלאורכה יש תצפיות שונות על תופעת טבע מאוד מיוחדת הגורמת לאבנים לשכבות מאוד יפות. יש הסברים על התופעה בטיילת וכשהים קצת סוער (הכי טוב יום אחרי סערה בד"כ) יש blowholes- מעין גייזרים שנוצרים בין הסלעים ומוסיפים לאווירה. יותר סיכויים לגייזרים הללו בשעות הגאות אך ממש לא קורה כל יום.
לנו יצא לראות שם להקת דולפינים שוחים צמוד לאבנים ויש באיזור הרבה שחפים וציפורים ימיות אחרות.

קרחוני Franz josef וfox

שני הקרחונים שנמצאים בwest coast הם אטרקציה שמושכת המון תיירים. לקרחונים עצמם ניתן לעלות אך ורק במסוק ל3 שעות עם מדריך בכ500 דולר לאדם - אנחנו ויתרנו על התענוג.
יש אפשרות לטיולים יום קצרצרים לקרחונים לנקודת תצפית על הקרחון. לfranz josef כשעה וחצי הלוך חזור והfox היה סגור בגלל שהשביל הוצף כשאנחנו היינו שם אך כנראה המסלול דומה בזמנים.

חוף ים עם פינגויינים Monro beach walkway

במרחק של כ45 דקות מהחנייה ישנו חוף ובו מושבת פינגווינים מהזן היותר נדיר שקיים רק בניו זילנד (בעיקר בפיורדלנד) ושמם Fiordland-crested penguin.
חשוב לדעת שמדובר רק על העונה שבין יולי לדצמבר!!! מחוץ לעונה הזו כנראה שלא תמצאו שם כלום על החוף.
אנחנו בגלל אילוץ הגענו בשעות הצהריים ובזמן גאות מה שהוריד מאוד את סיכויינו לראות פינגווינים- בסוף לא ראינו. רצוי להגיע לחוף בבוקר המוקדם או בערב ובעדיפות בזמן שפל. שמענו מאנשים שראו פינגווינים שם גם ב1400 בצהריים. שימו לב שיש שם המון סאנדפלייס אז תבואו מוכנים ותתכוננו שהשהייה שם לא יכולה להיות ארוכה מדי בגללם. החוף עצמו והדרך גם נחמדים והים הסוער סיפק לנו שם יופי של נוף

טיולים קצרים בין haast לmakarora

הדרך שבין האסט לוואנאקה שידועה בטיולים קצרים.
שווה לעבור בdoc של האסט כדי לקבל מידע על הטיולים הקצרים הללו. ישנם מפלים רבים החל מ5 דקות הליכה ועד שעה. בגלל מזג אוויר גשום בחרנו לבקר ב3 נקודות מומלצות - 2 מפלים של 5 דקות והblue pools שלוקח 20 דקות.
משם מיהרנו להגיע לוואנאקה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )