מסלול מפורט והמלצות משלושה חודשים בניו זילנד

הכל על 2160 שעות, 90 יום ו13 שבועות בניוזילנד!

גם לניו זילנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2018
משך הטיול3 חודשים
עונה מומלצתהעונה המומלצת מתחילה בינואר ונגמרת באפריל, אנחנו לא הגענו בעונה ונהנו מאוד. משום שמזג האוויר בניו זילנד מפתיע תמיד לא משנה אם אתה נמצא בעונה. בעיניי הנוף הוא הגורם שמשחק את המשחק בניוזילנד ואם אתה מגיע בעונה אתה מפספס המון ממנו. אנחנו התחלנו בסוף אוקטובר וסימנו בסוף ינואר, נהנו מאוד והרווחנו משני הנופים - המושלגים והירוקים.

כמה עצות וטיפים בכדי להקל עליכם בטיול ארוך בניוזילנד

קודם כל כמה אפליקציות חובה ששווה להוריד אותם ויעזרו לכם בניוזילנד:

• CamperMate- אפלקציה שנותנת את כל החניונים האפשריים בהם אפשר ללון בתשלום ובחינם , שירותים, מקלחות ועוד.. תורידו אותה , זה חובה למי שנמצא עם רכב ולא ישן בהוסטלים, זה יסדר לכם את הטיול.

• MAPSME- אפלקציה מצוינת , לא מחייבת אינטרנט ולכן טובה מאוד, השתמשנו בה בטרקים וככה ידענו לאמוד את הדרך בה הלכנו ואת מספר הקילומטרים הנותרים עד ליעד.

• AllTrils- אפלקציה נהדרת, נותנת את כל המסלולים בקרבת המקום שלך, כולל מפה , קילומטרים, גובה, מגדירה מהקל אל הקשה, וסיפור דרך קצרצר וזמנים למסלול,
מעבר לכך נוחה להליכה בטרק ורושמת לך גם כן את כמות הקילומטרים והזמן לפי קצב ההליכה.

כמה הסברים על הסופרים בניוזילנד.
לאורך כל הדרך, בעיקר בערים ובעיירות הגדולות אתם תראו את ה-Countdown בצבע ירוק (סופר מעולה) ואת packnsave בצבע צהוב - אלו סופרים זולים, מצאנו שפקנסייב הכי זול.
יהיו מקומות שלא תראו אותם ותצטרכו לשלם קצת יותר כמו בוואנקה בסופר בשם Four Square , ו-new world.
בנוסף לכך יש את ה-where house שהוא מקום זול ויש בו הכל ! ציוד לרכב,לטיולים תכשירים לגוף, ממתקים ועוד

לגבי קנית הרכב,
הטיול בניוזילנד מחייב אותך להתניידות ברכב, אלא אם כן בחרתם בטיול טרמפים.
המלצה שלי לגבי קניה או השכרת רכב:
בחירה זו תלויה בזמן שהייתכם בניוזילנד ובעיקר בסדר העדיפויות שלכם.
ההתנידות בניזילנד לכל כייון היא לפחות בין שעה לשלוש שעות.
המקומות רחוקים אחד מהשני ובכדי לעבור בין האי הצפוני לדרומי ולהפך לוקח 3 שעות.( מעבורת).
קנית/ מכירת הרכב יכולה לקחת שבוע ואפילו יותר כך שאם אתם מגיעים לשלושה חודשים בעיני, שווה להתעסק עם קניה ומכירה של רכב ובמידה ואתם לא מעונינים בכך, חודשיים וחצי מספיקים לניוזילנד.
מעבר לכך, אם אתם בטיול ארוך אני מניחה שאתם רוצים לחסוך קצת כסף. ניוזילנד היא מדינה יקרה והרכב היא הוצאה גדולה בפרט, ברגע שאתה מתעסק עם קניה ומכירה של הרכב אתה חוסך כסף.

סוג רכב שכדאי להתמקד בו הוא Toyota Estima. הסיבה לכך היא שבמידה וקרה משהו לרכב יש חלקים רבים לרכב הזה בניוזילנד והתיקון הוא מהיר ,מזכירה לכם שמדובר על רכבים משנת 1998-2002 .

סלפקונטיין, אתם תשמעו זאת עוד הרבה. בעיני שווה להסתובב ולהשקיע ברכב סלפקונטיין עליו צריכה להיות מדבקה, שירותים ברכב וברז מים!
זה אכן בונוס ענק לנוחות והתניידות, בנוסף אתם תצליחו להוזיל עלויות ולישון בקמפים חינמים ולא בתשלום, החניונים ללילה עולים בסביבות ה 20$-25$ לאדם.
לכן כדאי לקנות או להשכיר רכב סלפקונטיין וכך אתה לא מוגבל ומצליח להתנייד בנוחות .

ממליצה לקנות רכב מ-auckland budget cars, מגרש רכבים על יד swanson של בחור בשם שיין. בחור נחמד, נדיב וישר מאוד, מציע אחריות של חצי שנה לטיפול ברכב במידה וקורה לו משהו, דבר שלא ניתן לקבל מקניית רכב ממטייל.

מי שצריך לפתוח חשבון בנק יש את anz בנק מצוין לפתיחת חשבון. רלוונטי למי שמגיע עם וויזת עבודה, צריך בשביל זה את הויזה, כתובת מגורים בניוז בד"כ לוקחים מבית חבד או מההוסטל , פספורט, רשיון, כסף להפקדה, דרכון. שימו לב שיש מישהו בארץ שמעביר לכם את הכסף לחשבון בניוז. שווה לעשות ייפוי כוח מראש, כל העסק נמשך שבוע , קחו את זה בחשבון. את פגישה עם הבנק צריך לקבוע מראש, הבנק בניוז יעביר לכם מספר שנקרא סוויפט אותו תצטרכו להעביר לבנק שלכם בארץ.

לגבי סים, אינטרנט וקליטה.
בניוזילנד לא תמצאו קליטה בהרבה מקומות.
לגבי קניית סים יש 3 אפשרויות: וודאפון vodafun, ספארק spark וסקיני skinny.
סקיני היא הזולה ביותר, אל תחפשו עמדות, כי לא תמצאו. תצטרכו לקנות סים בכל מיני מרכזים כמו תחנת דלק.
ספארק וודאפון הן חברות שמתחרות אחת בשניה לספארק יש תחנות עמדה בכל ניוזילנד שמוכרות לך אפשרות לג'יגה חינם , בוואדפון מאפשרים לך וואטסאפ חינם.

•אז לפני שאתחיל בכתיבת המסע שלנו...כדאי שתכירו. בשביל לקבל אינפורמציה עדכנית לטרקים, מעבר לתחנת Doc שנמצאת בערים מרכזיות ובפארקים,יש את ה i site. רושמים בgoogle maps והוא מוצא לך על המפה את כל תחנות המידע זה נקרא Information Centre.

היטים וחיבורים:
ממליצה בחום להתארח אצל משפחות אלו. חלקם נוצרים משיחיים. האנשים שבוחרים לארח מקסימים וישדרגו לכם את הטיול, התארחנו אצלם חלק מהטיול ,מצאנו שזה חסכוני ומעבר לכך מפתיע, מעניין, מסקרן ומרתק.
לא לכל אחד זה מתאים , מי שחושב שכן יש אתר שנקרא היט צריך להירשם אליו מראש העלות לאדם היא 125 שקל.
לחיבורים אין צורך להירשם ולשלם פשוט להיכנס לאתר. תמצאו לפי המפה את מספר טלפון והכתובת של האנשים שיוכלו לארח אתכם.
בהצלחה!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

האי הצפוני coromandel

• התחלנו ב coromandel עלינו על כביש 16 המשכנו לכביש 1 לכיוון הימלטון לאחר 50 ק"מ לערך יצאנו ביציאה מהכביש לכביש מספר 2 בהמשך הדרך עלינו לכביש מספר 25 שהוא כביש המקיף את כל האזור. אתם תסעו במספר כביש זה המון , המשכנו עם הכביש עד שהגענו ל thames עיירה קטנה , לאחר תחנת הדלק נמצא cempsite לרכבים , בדקנו דרך האפליקציה וחנינו שם את הרכב, שווה להוריד את האפליקציה camper Mate היא נותנת לך נקודות רבות בכל ניוזילנד לחניונים עבור וואנים אלו שבתשלום ואלו שלא.
• המשכנו בכביש 25 לכיוון צפון מזרח בערך כשעה נסיעה ל hot wather bich אתר ששווה להגיע אליו במקום יש שירותים ומקלחות חיצוניות ..יש אפשרות להגיע עם עט חפירה ולחפור בחול , אתה יוצר גומחות של מים חמים!הייתי שם במזג אוויר גשום והיה כל כך כיף לשבת בבור שחפרנו בעצמנו, המים באמת חמים ונעימים לגוף במיוחד במזג אוויר גשום, שלא ירתיע אתכם!
• בהמשך ירדנו בכביש 25 לכיוון עיירה נוספת tairua מצאנו חניון מול מפרץ, בכדי להתקרב לטרק pinnacles אפשר לעשות אותו ביום אחד 8 שעות הלוך חזור ואפשר לישון בביקתה במעלה ההר רק צריך לקבוע מראש לינה ולקחת איתך ציוד ללינה ובישול.

• טרק pinnacles אורכו 6 קמ לערך, ולוקח 8 שעות פלוס מינוס תלוי בזמני העצירה שאתם עושים , לנו לקח 9 שעות עם 3 עצירות גדולות ומהנות . בטרק הזה יש כמה אפשרויות יש אפשרות לעשות אותו עד הפיסגה ולרדת שזה מה שאנחנו עשינו מ10:00-18:30 עם עצירה של שעה בפיסגה , יש אפשרות להגיע לביקתה לישון שם ולחזור את הירידה ביום למחרת מה שאומר שזה מרווחח יותר ויש אופציה לעלות לפיסגה מהביקתה בזריחה או בשקיעה (שימו לב שאם מעונינים לישון בביקתה ההזמנה היא מראש)
העליה בערך כ-3 שעות , תחילה יש עליה יפיפה בתוך יער טרופי סבוך עוברים כמה גשרים מעל נהר, יש מפל קטן יפה לצילופ במהלך המסלול בהמשכו יהיה על הגבעה עמוד חשמל, במקום זה יש קליטה, והינו קרוב כבר לביקתה , בהמשך נגיע חביקתה ומכאן יש שעה נוספת של עליה עד לנ'ק התצפית , העליה מעניינת וקשה יש 680 מדרגות שצריך לעלות ואחריהן בולדרים עם סולמות בהן אנו נעזרים, שימו לב לקחת מספיק מים ומשהו מתוק לתצפית.
ראות התצפית היא לפי המזל, אם נפלת על יום ערפל אז מבאס בעיקר תראה עננים ותרגיש תחושה עוצמתית כי תהיה מעליהם, בניגוד לכך אם הגעת ביום שימשי ללא ערפל או יום מעונן אתה תראה בזווית של 180° נוף משוגע ותרגיש עוצמתי לא פחות!
הטרק הזה קשוח אבל שווה כל מאמץ והליכה. יוצא עליה של קילומטר בשעה.
טרק יפיפה, ארוך ומעניין.
הירידה לוקחת בערך 3 שעות מהתצפית עד לחניון.

• יש אפשרות לישון בחניון למטה אך אין בו מקלחות, יש בו רק שירותים. אנחנו המשכנו מסוף הטרק לthames במקום יש את פקנסייב הסופר הגדול והזול ועל ידו ממש מאחורי תחנת הדלק יש קמפסייט עם מקלחות וזוג אנשים מפנק במיוחד שמנהל אותו, אומנם הוא לא ממוקמם במקום הכי יפה והוא בתוך השכונה אך שווה לעצירה בכדי לסדר את הדברים כמו מים, כביסה...

• המשכנו בנסיעה לכיוון ה square kauri walk דרך הצד המערבי על יד הים כמובן בכביש 25, שווה לעשות עצירות של ארוחות בוקר, יפיפה שם ויש שם שולחנות וחניונים לרכבים. לאחר כ10 ק"מ לערך לקחנו ימינה לשביל עפר , שימו לב צריך לנסוע לאט ובזהירות זה נראה כמו כביש חד סיטרי אבל לא. ולאחר 6 קמ לערך מצד ימין היו מדרגות שמובילות לתצפית , צריך לשים לב עליהם מצד ימין כי אפשר בקלות לעבור אותם.. העליה לתצפית אינה ארוכה היא לוקחת 10 דק בקצב ממוצע , העליה היא מדרגות ולדעתי שווה את העצירה הזו באמצע הדרך, הדרך מוצלת ויפיפה בטירוף לאורך הדרך יש צמחים מטפסים ואתה מרגיש שנכנסת ליער טרופי בדיוק כמו שאתה רואה בנוף הנשקף אליך מהדרך, בתצפית יש עץ עננקקק שקשה לפספס ושווה תמונה . בהמשך הדרך בשביל העפר לא יהיה קליטה אז לא להיבהל, יש נסיעה של 15 קמ לערך עד ההגעה לכביש 25.
• עלינו עליו ונסענו ל cathedral cave חוף ים מהממם ממנו צולם הסרט נרניה הירידה לחוף לוקחת בערך חצי שעה והיא יפיפיה, בדרכה יש 2 נקודות תצפית יפיפיות וכבשים מצידי הדרך באופן לא מפתיע. הירידה מתחילה מהתצפית , תצפית יפיפיה רואים ממנה איים רבים וקטנים ומיצידה השמאלי רואים את המערה הגדולה הנמצאת על החוף. אין חניה בתצפית ולכן האפשרות היא לחנות לפני ולעלות את הכל ברגל העליה יפה ולוקחת בערך שעה, אפשרות נוספת היא לקחת שאטל מלמטה עד לתצפית בעלות 5 דולר לאחד הלוך חזור יש לשים לב לזמנים של השאטל הוא לא נוסע לאורך כל היום. החוף יפיפה בכל שעות היום , עדיף להגיע בשעות הצהרים בכדי לנצל את זמן השמש לפני השקיעה וכניסה למים במפרץ.

המשכנו להימלטון לאתר הוביטון , שם צולמו כל סרטי שר הטבעות, הסיפור על צילום הסרט מעניין מאוד ובלי שום קשר לסרט ממליצה בחום להגיע לסיור ולשלם את הכסף עבורו , הסיור באורך של שעתיים והחוויה נהדרת עבור ילדים ומבוגרים כאחד.
בסוף הסיור מקבלים בירה ו20 דקות חופשיות. יש לשלם דרך האתר ולהירשם בסיור לפי שעות, עלות כניסה פר אדם היא 84$. שווה את הכסף

האי הצפוני הדרך מרוטראה לטאפו

הדרמנו והגענו לrotorua אזור קסום עם אגם יפיפה , עלינו על כביש 5 ובמשך שעה נסענו לכיוון טאפו, יש כמה נקודות עצירה חובה על כביש זה , מעבר לכך שהדרך יפיפיה באופן לא מפתיע , תחנת עצירה ראשונה היא ה kerosene creek מי נהר חמים הזורמים ויוצרים באמצע ברכה ומפל מים , יש זרם טוב למים כך שהם צלולים, רואים את האדים היוצאים מהמים מרוב שהם חמים, שווה לקחת משהו מתוק ולעשות עצירה של 20 דק.

•המשכנו לhot and cold במרחק של 10 דק נסיעה מהיעד הקודם אלו 2 נחלים אחד קר והשני חם המתנקזים אחד בשני , תופעה מיוחדת ושווה עצירה

• המשכנו כחצי שעה נסיעה לעבר המפל huka falls נהר מים בזרימה עצומה וחזקה כל כך שהמים בצבע לבן תכלת מהאוויר והקצף שנוצר , יש אפשרות לשכור אופנים ולרכב במשך שעתים על גדת הנהר , מקום יפיפה ושווה צפייה עם עצירת קפה . נהר זה נקרא waikato

• המשכנו כ10 דק נסיעה לspa park hot pools פארק ענק, גדול ויפה , יש בו שירותים וברזיה של מים , במורד הפארק יש 3 מפלים של מים חמים רואים אדים יוצאים ממנו וממש נותן הרגשה של ספא , מתישבים מתחת למפל בין האבנים , המים נקיים והאווירה קסומה , לפניך יש את הנר שראינו מיקודם waikato שזורם חפנים ומגיע עד טאפו.

• ביציאה מהספא נסענו כ 10 דק נסיעה עד lake tupo והשתזפנו בשמש ונכנסו לאגם , יש תצפית יפיפיה בכניסה לעיירה , מרחוק בצד הדרומי ממש לפניך רואים את הטונגרירו. יש אטרקציות רבות באגם, שווה לשכור אוםנים ולרכב סביבו , האגם ענק ובחלקיו יש מים חמים שיוצאים מהמקום שהיינו בו , מהספא ובחלקו המים קרים. המקום יפיפה לעצירה של ארוחה , קפה וסתם קריאת ספר. יש באזור סופר חנויות אוכל ועוד..

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מעבר לאי הדרומי מוולינגטון לפיקטון

• וולינגטון: הנסיעה לוולינגטון ארוכה, הנוף יפיפה, הנסיעה על כביש 1 כל הדרך, אין יותר מדי עצירות בדרך מלבד כמה אגמים וחופים.
• מעבורת וולינגטון-פיקטון - Bluebridgeאת המעבורת צריך להזמין יומים מראש, ככל שתזמינו קרוב יותר לזמן הנסיעה תשלמו יותר , המחיר הוא 230$ ל2 אנשים ורכב , קמפר וואן 4.5 אורך . המעבורת יוצאת דרך מיצרי קוק, זמן הנסיעה 3.5 שעות, במעבורת עולים למעלה לקומת הנוסעים (אי אפשר להישאר ברכב), מוצאים מקום ומתיישבים. יש וויפי חינם, שירותים ומסעדה. שימו לב שהם נועלים את הדלתות לקומה שבה מחנים את הרכבים ככה שתזכרו לקחת כל מה שאתם צריכים לנסיעה עוד לפני שהספינה מתחילה לנסוע.

• כ-130 אלף אנשים מתגוררים בוולינגטון בירת ניו זילנד. תסגרו לעצמכם לפחות כמה שעות לפני המעבורת לאי הדרומי, ואל תוותרו על ביקור בבירה. אבל הכי חשוב, תכינו את עצמכם לרוחות החזקות של ווינדי ווילי.
• מוזיאון Te Pa Paהמוזיאון המרשים של ניו זילנד, בעל 6 הקומות, הרעיון של המקום הוא לספר את הסיפור של ניו זילנד, המוזיאון כולו בחינם למעט תערוכות חדשות מסויימות.
• המלצה שלי תפסו מקום בקמפסייט לרכב סלייפקונטיין במפרץ 15 דק ממרכז וולינגטון, השקיעה יפיפיה ויש שירותים בחניון.
• אל המעוברת תגיעו מוקדם, שעה לפני זמן ההפלגה, למי שיש בחילות מומלץ לעלות לקומה העליונה המתצפתת על הנוף הצוקי והמרהיב, שעה לפני סיום ההפלגה נכנסים לאי הדרומי והמראה של הכניסה במפרץ קוק מטורף, ברגע של בחילות וסחרחורות כדאי לעלות לשם כי המוח מקשר את התנועתיות של הגוף.
• מוכנים לנוף פסיכי, עוצמתי ומרשים? הגעתם למקום הנכון! האי הדרומי!!!!!!

ברוכים הבאים לאזור הצפוני של האי הדרומי

• מוכנים לנוף פסיכי, עוצמתי ומרשים? הגעתם למקום הנכון! האי הדרומי!!!!!!
אז להתחלה עצה חשובה במיוחד הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות ברגע שאתם מגעים לאי הדרומי זה לקנות חומר נגד סנדפלייס שאלו זבובי חול, הם קטנים מאוד, נדבקים אליך ונמשכים לאור, הם מוצצים את הדם ולא עוזבים אותך , העקיצות שלהם נוראיות על כל אחד משפיע אחרת, בכל אופן אל תחכו להעקץ , תקנו את החומר ותמרחו על עצמכם! אפשר לקנות מכל מקום.
• בסיום המעבורת אפשר להתחיל ברגוע בסיור יינות קל, בגדול עוברים בין כרמים ויקבים וטועמים יינות שונים, חלקם בעלות של 5 $ וחלקם בחינם, הסיור אופנים לקח לנו 6 שעות. מצאנו אגם בקרבת מקום על יד אחד מהיקבים. המקום ממנו שכרנו את האופנים נקרא backpakers bike , המקום משמש גם כן להוסטל. במידה ונפלתם על מזג אוויר לא מוצלח ממליצה להגיע לforrestbike לטעימת יינות ביקב יפיפה עם טעימת גבינות מחירים לפי הפלטות שבוחרים לקחת, לא יקר . ומקום כיף למזג אוויר קר , האח דלוק ואווירה טובה.

• בהמשך נסענו לabel tasman דרך כביש 1 , מומלץ לנסוע דרך כביש זה למרות שהוא מאריך את הנסיעה הדרך יפיפיה ורואים ממנה הרים מרהיבים, עצומים ואת הים. תראו בנסיעה מצד ימין שלכם קמפסיטים, מצוין לעצירת אוכל, רחצה באחד המפרצים או שינה באחד מהם.

• אנחנו ישנו בkaiteriteri receetion reserve חניון לא זול 23$ לאדם אך יש בו הכל , כריים חשמליות, כביסה, מקלחת חמה , ומדשאות עליהם אתה חונה. החניון ממוקם בפרץ מהממם הים בגוונין ירוק טורקיז תכלת וכחול יפיפה בשפל ובגאות.
• טרק abel tasman
כמה אופציות לטרק איבל טזמן.
יש אפשרויות רבות לטרק זה, הכל תלוי בכמה כסף אתם מוכנים לשלם וממה תהנו יותר.
יש אפשרות לעשות מסלול זה ביום בקייק שעלותו היא 80$ לאדם, יש אפשרות לקחת את הקייק להשאיר אותו בנקודה מסוימת בטרק בתיאום מראש שעלותו היא 100$ לאדם ומנקודה זו ללכת ברגל עד לסיום הטרק.
יש אפשרות לקחת מונית לנקודה מסויימת וללכת מישם ברגל , המלצה לקחת מונית עד לbark bay, הנקודה היפה ביותר בחוף, עלות המונית היא 40$ לאדם.
אופציה נוספת היא לקחת שייט של 70$ לאדם השייט אוסף אותך בבוקר בנקודת ההתחלה מוריד אותך בbark bay מישם יש לך 4 שעות הליכה והשייט אוסף אותך לאחר ה 4 שעות מנקודה אחרת. כל מסלול זה קובעים מראש.
אופציה אחרונה היא ללכת את כל הטרק ברגל.
יש העושים את הטרק בין יום ל 4 ימים. החלטה שלכם כמה עצירות ולילות אתם רוצים לעשות .
ההליכה היא לא על החוף , את החוף אתה רואה ממעלה , בחלקים מסוימים אתה בוחר לרדת לחוף ועולה בחזרה ממנו למסלול. ויש 2 נקודות בהם אתה יורד לחוף והולך בו , כמובן רק בזמני השפל, שזו חוויה בפני עצמה שאותה לא תחוו בקייק .
התכנון שלנו-
בבוקר של יום למחרת נסענו במרחק של 13 דק marahau taxi. הזמנו מונית בשעה 9:00 שלקחה אותנו עד לbark bay משך זמן הנסיעה היתה שעה וב 10:00 התחלנו את הטרק, הנוף משתנה, המסלול עובר ביער הטרופי , מספר פעמים אתה יכול לראות מאחד הפתחים את הנוף המשקיף לעבר הים שמתחתחה, יש גשרים העוברים מעל מפלים יפיפיהים ונחלים הזרומים לים, אתה יכול לרדת לחוף, עניין של כמה דקות. הכל תלוי בכמה עצירות אתה בוחר לעשות. תחילה עצרנו בתצפית יפיפיה, ובהמשך עצרנו עצירה נוספת במפרץ הראשון שראינו בשל צבעו הירוק, טורקיז אשר סינוור אותנו. מישם המשכנו בהליכה והגענו לחלק של הבתים הפרטיים על החוף והתקדמנו למקטע אותו אתה צריך לעבור בשפל. ברגע שיש גאות צריך לעשות את ההיקוף ולעבור דרך היער , אנחנו היינו על התפר בדיוק כהשגאות החלה, הלכנו אותו יחפים, מומלץ לעשות אותו בשפל ולהגיע לפני 16:00 זו חוויה ואתה רואה מלא כונכיות, צדפות וסרטנים. המשכנו את ההליכה לחוףcampe apple tree bay לעצירת ארוחת צהרים .ומישם המשכנו עד לרכב שנמצא ב marahu taxi את הרכב חנינו כמה מטרים אחריו בחניה בה מותר לשים את הרכבים. שימו לב להגיע בבוקר 15 דק לפני , להתארגנות, רישום, ומספיק זמן מראש כדי לחנות את הרכב בחניון. אורך המסלול הוא 23 קילומטר ולוקח 8 שעות. הוא נגמר בגשר ובפצירייה. להגעה לחניון יש עוד קילומטר הליכה שימו לב שאתם לא מגיעים אחרי 20:00 אחרת יהיה סגור. אנחנו הגענו ב 20:00 ומישם המשכנו לcampe נוסף באזור נלסון.

lake nelson

מנלסון שהיא עיירה כפית , מקום רגוע, יפה , שליו, מוזיקה מתנגנת ברחוב , עצירה נחמדה לקפה בוקר. המשכנו לפארק lakes nelson האזור מדהים ומציע הרבה, אנחנו התמקדנו באגם rotaiti.
• שהוא יפיפה בסביבתו יש חניונים רבים של הדוק, מזהירה מראש שיש כמות סנדפלייס באזור זה , שהופך את האווירה לפחות נעימה.

• אנגלוס האט anglus hut
טרק הנמצא בפארק nelson lakes , לטרק זה יש 2 אפשרויות למסלול,אפשרות אחת היא דרך הר רוברט, זהו הרכס אותו עולים עד ההגעה לביקתה, הנוף ממנו מרהיב, תחילה צופים על אגםrotaiti ממנו באים, בהמשך הנוף משתנה וכאשר מגעים להליכה ברכס צופים על רכסים מרהיבים , הברכות הקטנות במהלך הדרך, אגמים שונים ממי השלגים ועמק ממדהים. עלות הביקתה anglus hut היא 20$ לאדם והיא נמצאת על אגם אנג'לוס. אורך המסלול הוא 12 ק"מ בחמש ורבע שעות הליכה.
דרך נוספת היא דרך הואדי, הליכה בבוש
היא נקראת הספירגראס אורך הקילומטרים והזמן זהים לשל הר רוברט, בד"כ הולכים בדרך זו כאשר המזג אוויר מעונן, בדרך יש ביקתה אפשר ללון בה ולהפוך את המסלול לשלושה ימים וכך לעשות אותו מעגלי , עלות הביקתה היא 15 $לאדם.
שני מסלולים אלו יוצאים מאותה החניה, הנקראת carpark mt robert .
מה שאנחנו החלטנו לעשות, הוא להתחיל בזריחה בשעה 5:30 בבוקר ולעלות בלי השמש הקופחת.
לקח לנו שעה ועשרים עד לסוף העליות בסללומים , תחילה התחלנו תחת כיפת השמיים ולאחר 40 דקות הלכנו בחורש. בסוף העליות תגיעו לספסל עליו אפשר לשבת ולצפות בנוף המדהים. וכעשר דקות מישם תגיעו לשלטר , מכאן נגמרים ה 3 קילומטרים. ומתחילים את ההליכה על הרכס. לאחר מכן המשכנו 9 קילומטרים נוספים בהליכה על רכס רוברט כ3:45 דקות. הליכה זו נעשית בשביל נוח ולעיתים הליכה בדרדרת סלעים, מה שמאט את קצב ההליכה. הדרך חזור לקחה לנו מהביקתה לשלט של הדוק 20 דקות , מהשילוט לשלטר שעתיים וארבעים דקות , מהשלטר לספסל 10 דקות מהספסל לחניון 40 דקות סה"כ שלוש שעות וארבעים דקות

מחפשים מראה גאלוגי מפתיע ויחודי לניוזילנד? מחפשים כלבי ים? תגיעו לחוף המערבי!

הנסיעה מפארק נלסון לכיוון החוף המערבי הוא שעתיים וחצי לערך, מומלץ לעשות אותו בבוקר הנוף יפיפה !מומלץ לעשות קניות בדרך כי בחוף המערבי אין אפשרות לקניות.
• התחלנו את טיולנו בCape Foulwind Lighthouse טיול קצרצר של 20 דק הליכה , מעגלי , טיול סביב המיגדלור , על צוקי החוף, מקום מהממם אפשר לראות ממנו כלבי ים , אנחנו ראינו 3 על הסלעים ועוד כמה מקפצים מהסלעים לגלים המתנפצים על הסלעים.שווה צפיה והליכה של 20 דק .

• מישם המשכנו לTruman track טיול זה הוא 20 דק לערך , חונים בחניה והולכים 10 דק ברגל בתוך יער טרופי סבוך , היער יפיפה ונעים להליכה.בהגעתכם לתצפית יש אפשרות ירידה לחוףבו רואים מערה ותופעה של שכבות צבעוניות במסלע.מסלע זה הוא גיר , סלע משקע ימי הנוצר מבעלי חיים צדפות אצות וכונכיות. אותם שכבות שאתם רואים שונות ממסלע הגרניט שאתם רואים לרוב בנוף הניוזילנדי. מסלע הגרניט הוא לבה שהתקשתה מתחת לקרקע והתפרצה החוצה כתוצאה מחום,מסלע זה הוא חזק ביותר וזה הנוף שאתם רואים באיים הקטנים בחוף הים.סלע הגיר נוצר כתוצאה מהרבדה שהיתה מתחת לים רדוד וזה בעצם תהליך של תמיסה של יצורים חיים בחול וגיבוש מחדש שהפך למסלע.הצבעים שאתם רואים נוצרו כתוצאה ממנרלים שיש במסלע ואחד מהם הוא תחמוצת ברזל, כיוון ויש יצורים חיים במסלע הגיר יש בו סידן וכתוצאה ממים שנוגעים בסידן ותחמוצת ברזל נוצר צבע אותו אתם רואים לפניכם , אדמדם צהבהב...

• הצעה ליום יחסית גשום ומעונן Pororari River Track נמצא ממש על יד truman trackלמסלול זה יש שתי אפשריות , אפשרות 1 לעשות אותו מעגלי ואפשרות שניה לעשות אותו קווי, למי שיש אופציה ל2 רכבים, העדיפות היא לקווי , אורך המסלול 2 וחצי לערך . מחנים רכב אחד על יד חניון שקרוב לבר ואת הרכב השני בחניון שנמצא אחרי בית הקפה , צריכים לפתוח שער ולהמשיך פנימה עם הרכב עד לחניון עם אספלט.מי שעושה אותו מעגלי יצטרך לחזור לרכב ששם בחניון בתחילת המסלול שחנה אחרי הבר וזה בערך שעה נוספת של הליכה . מסלול זה נעים להליכה ומראה את ההליכה מתחילים צמוד לנהר שזורם מצידנו , המים צלולים וכדאי להיכנס .תחילת המסלול הוא מישורי וירידה קלה בהמשכו יש אפשרות ללכת לגשר ,מי שממהר לא חייב להתעכב עליו, לאחר מכן יש עליה קטנה ובסיומה מסיימים את המסלול, המסלול יפיפה ומי שאוהב לראות את כמות הצמחים והעצים המגוונים שיש בניזילנד זה הזמן והמקום, המסלול נעים קצר ומשתלב עם דברים נוספים ביום.
• הפנקייקים, אתר מתיור מאוד אבל שווה , נמצא ממש מול המרכז מבקרים , punakaikiזה מסלול של 20 דק , המתצפתת על תופעת טבע מדהימה , שכבות על גבי שכבות של סלע משקע ימי שנוצר בתהליך של מיליוני שנים בצורת פנקייק.

וואנקה!!

• בסיום המסלול הגענו לוואנקה וואנקה בכבודה ובעצמה ,וואנקה משגעת ויפיפיה, עונה על הצורך של כל אחד.הנסיעה לוקחת שלוש שעות, לדעתי תיקחו שעה נוספת לעצירות הדרך עם נוף מושגע ולדעתי הוא מאפין את היופי של הדרום. את תחנת הדלק מסיום הטרק אתם תראו אחרי שעה וחצי שעתיים.
• הסופרים בוואנקה יקרים מאוד!אין מה לעשות.. את השבת עשינו בזולה zula loge המספר להזמנה מראש 034439487 הזולה שייכת לשלושה נוצרים משיכים שנותנים 3 לינות בחינם לישראליםהנוצרים המשיכים אוהבים מאוד את היהודים משום שהם מאמינים שבזכתנו הגיע ישו ובזכותנו יש את הברית החדשה ועל כך מוכרים תודה , הם רואים בנו כבסיס למה שיש להם עכשיו.יש אפשרות לישון 3 לילות בחינם חמישי עד ראשון בוקר או שני עד חמישי בוקר .

• יש בית קולנוע Cinema Paradiso יש בו סרטים מעטים אך מובחרים, אנחנו צפינו בסרט queen על סיפור הלהקה, סרט מגהים, בהפסקה יש ריח טוב של עוגיות, הם מוצאים עוגיות חמות מהתנור שווה להגיע ראשונים. עלות כרטיס לאדם 15$ ועלות עוגיה 4$

• מקום נוסף הוא מוזאון הפאזל Puzzling World עלות הכניסה 22$ עולם התעתועים מה שנקרא מקום נחמד,שווה להגיע שיכורים ולא אחרי אוכל שלא יהיה בחילות, מקום מגניב, במוזאון יש גם כן מבוך נע בין מסלול קשה לקל, חדר נוסף הוא חדר עם מלא משחקי מחשבה , אפשר להיות שעתיים בכיף במוזאון תלוי בהרגשה ובזמן שיש לכם.

• הroys peak
6 דקות מוואנקה
אחד הטרקים המומלצים והשווים שצריך לעשות.
הוא בהחלט מתויר ולא סתם
הפיסגה מתצפתת על כל וואנקה,
ההרים המושלגים ואגם וואנקה בזווית של 360° הנוף מרהיב ואי אפשר לתאר אותו במילים.
אנחנו עלינו בזריחה, בשעה 2:30 בבוקר התחלנו בעליה בכדי שנגיע לפיסגה ב 5:30
העליה אורכת כ 3 שעות , הירידה לוקחת שעתיים , ואורך המסלול 16 קילומטר .
שיא גובה של הטרק הוא 1250 מטר.
עדיף להתאמץ ולקום מוקדם ולא לעשות את המסלול הזה בבוקר ובשמש המסלול אינו מוצל והעליה תלולה מאוד מההתחלה , אתה הולך בהרבה מאוד מקטעים עד הפיסגה בשביל נחש, יש קיצורים במסלול שהם חלקים תלולים יותר , כל אחד והעדפה שלו.
בקילומטרים האחרונים של המסלול , בשני המקטעים האחרונים העליה הופכת תלולה יותר ובסופה יש חלק של טיפוס עד לפיסגה.
טרק מאתגר, מגניב, יפה ועוצא נשימה.
עצה שלי מי שעושה את המסלול בזריחה מרוויח צבעים יפים יותר בשמים, פחות אנשים המטילים במסלול והפתעה ענקית בירידה ובפיסגה עצמה.
צריך לעלות עם פנס ראש, ולהצטייד בהרבה מאוד בגדים חמים ,קר מאוד בפיסגה וחייב להביא ציוד טרמי הרוח חזקה מאוד
וחבל כי התאמצתם לעלות את העליה הזו ולהגיע לפסיגה ולא בשביל דקה אחת.
למי שיש מקלות מומלץ להגיע איתם ולהישתמש בהם בירידה
בדרך יש כבשים רבים, ואתה מרגיש שאתה מתהלך בחצר של ההוביטון..
טרק מטורף !

• קצת בילויים בוואנקה..
מקום מומלץ לאכול בו לאוהבי המתוקים הוא הפטגוניה ,בהחלט גלידות שוות.
2 כדרוים ב 8$ משביע כמו א. צהרים,
מקום מפנק אופציה לאכול על אגם וואנקה שנמצא מול החנות.

יש מקלחות חינם בוואנקה תמצאו אותם באפליקציה של הcampermt

לאוהבי ההמבורגר יש את הRed Star Burger Bar רלוונטי גם לצמחונים!
אם צריך לחכות בתור לא להתייאש שווה את זה ויש סיבה לכך.

חנות יד שניה wasted busterd

• טרקים נוספים שהם שעה מוואנקה
וחבל לפספס אותם הם
נמצאים בעמק המטוקיטוקי matukituki
הנסיעה מוואנקה עד לחניון היא שעה וחלקה בשביל עפר , צריך להיזהר מאוד בנסיעה הזו לנסוע לאט, יש בורות וחציית נחלים ואחרי גשמים לא מומלץ לנסוע ,עדיף להיתקשר לדוק ולברר איתם.
מהחניון יש אפשרות לצאת לכמה מסלולים:
rob roy,
aspring hut,
liverpool hut,
french ridge hur.
יש שעושים את הרוב רוי והאספרינג האט באותו היום, יש כאלה שעושים יום אחד רוב רוי ישנים בחניון( רק לסלף קונטיין) או חוזרים לוואנקה וביום השני עושים את ההליכה עד לאספרינג האט.

מסלול הrob roy הוא שלוש שעות,
מהחניון חצי שעה הליכה במישור (קילומטר)עד לגשר , בגשר יש פיצול לכל השבילים. מהגשר עולים במשך שעה לתצפית התחתונה על הקרחון ומישם חצי שעה לתצפית העליונה.
הירידה אורכת כשעה, (4 קילומטר לכל כיוון)
ושוב חצי שעה במישור(קילומטר) לכיוון החניון .

לאספרינג האט מהפיצול (הגשר) יש 9 קילומטרים הליכה בשעתיים וחצי.

מה שאנחנו עשינו ובעייני הכי מומלץ,
זה הליכה לrob roy חזרה מישם לגשר.
והליכה לaspring hut , שאורכו 9 קילומטר.
ההליכה היא במישור, בעמק מדשאי יפיפה מצדידך יש הרים מושלגים, כבשים,פרות, מפלים, נחל עם צבע טורקיז בהיר.
לאחר שעה הליכה, מתחילים שני מקטעים בעליה תלולה ואחריה חוזרים למישור בדרך חוצים כמה נחלים נוספים עד לביקתה וכל זה שעה נוספת.
סה"כ הליכה ליום הראשון יוצא בין 5 ל 6 שעות. הביקתה עולה 30$ לאחד , כל הקודם זוכה מגעים לביקתה משלמים במזומן והיא פועלת על בסיס מקום פנוי ולכן תגיעו מוקדם.

ביום השני יש אפשרות להוסיף מסלול, סו אחת הסיבה ללינה בביקתה, לשם כך צריך לקום מוקדם.
כדאי לעשות את ה cascade saddle route.
זה מסלול אתגרי שלוקח עד לטופ 7 שעות ועליה לפיסגה היא רק לציוד טיפוס בשלג,
מה שאנחנו עשינו
בחרנו לעלות שעתיים וחצי עד לתצפית המשקיפה על כל עמק מטוקיטוקי,
אם כבר הגעתם בעייני שווה ומומלץ לעלות למעלה, העליה מאתגרת ולא תמיד נוחה, הליכתה בבוש, בעיניי הפסגה שווה את זה כל כך. מהמפל האחרון הגדול תדעו שאתם בחצי שעה האחרונה לסיום המסלול והגעה לתצפית.
מהתצפית מצליחים לראות את החניון וצופים על העמק , הנחל וההרים המושלגים, הנוף מטורף , אל תשכחו להביא פקל.
מהתצפית לוקח שעה וחצי עד ההגעה לביקתה( אפשר להשאיר את הדברים בביקתה ולחזור לאסוף אותם בירידה מהתצפית)
מהביקתה הירידה לחניון אורכת כשעתיים. שעה וחצי עד לגשר ומישם 20 דק נוספות.

Avalanche Peak פארק ארתור פס

המשכנו לכיוון פארק ארתורס פס, שימו לב אין סופר בסביבה ולכן עצרנו ב greymouth עיירה נחמדה יש בה הכל, זמן טוב למלא אספקה.
•משם המשכנו לכיון טרק Avalanche Peak טרק זה אחד היפים והממולצים, אז לכל מי שאמר או שחשב שזה מסוכן , צריך לקחת דברים אלו בעירבון מוגבל. טרק זה מומלץ מאוד הוא 4 שעות עליה ו3 שעות ירידה אנחנו התחלנו בשעה 9:00 וסימנו ב 17:00 לאחר שעשינו 2 עצירות של קפה וארוחה"צ .עדיף לקום מוקדם ולעשות אותו בשעה מוקדמת של היום ולהגיע לפיסגה כמה שיותר מוקדם בגלל העננים.העליה קשה והיא חדה מהתחלה ,תחילה צריך ללכת למרכז מבקרים ולהירשם אצלם לפני יציאה לטרק, במרכז מבקרים יתנו לכם את שם החניון. את הרכב מחנים בחניון ומתחילים אותו מצד שמאל של החניה יש שילוט ברור כל המסלול סימן כתום! מתחיל במשלושים בצבע כתום על העצים ולאחר מכן בשיא גבוה תראו עמודים ובסופם מסומנים בכתום.לאחר 200 מטר מתחילת המסלול תגיעו לכביש, תחצו אותו ותמשיכו לעלות ולעלות ולעלות ובעיקר לא להתייאש .הנוף מרהיב מכל נקודה שתעצרו, בעיקר תראו הרים מושלגים, ערוץ משוגע שזה הכביש הראשי ומעליו 2 מפלים ארוכים וחזקים ,באורך של כמעט 200 m .תחילה תעלו בתוך יער ולאחר מכן תהיו חשופים לנוף פתוח. מומלץ להגיע עם חולצה קצרה, מכנס טיולים ורק בפיסגה לשים חולצה טרמית, חשוב להצטייד בכפפות וכובע חם לראש. כדאי לצאת עם מספיק מים מראש אין איפה למלא בדרך. סה"כ אורך המסלול הוא 7 שעות ,4 שעות עליה 3 שעות ירידה שיא גובה ההר הוא 1833 m אל תתייאשו ותעלו עד לפיסגה! הכי חשוב שמרו על עצמכם בירידה , אנחנו ירדנו בגשם וקצת החלקנו. תהיו זהירים לפני שאתם מתחילים מסלול זה ובידקו את תחזית מזג האוויר ! אם מעונן מדי זה לא יום טוב לעשות אותו , אתם תגיעו לפיסגה ולא תראו כלום וחבל. למעלה בפיסגה תחכה לכם הפתעה, כשהגענו לגובה 1800 m המשיכו יחד איתנו עד לפיסגה, ציפורי kea ציפורים אלו נמצאות רק באי הדרומי, בפסגות המושלגות,לא תראו אותם במקום אחר. אסור להאכיל אותן בכדי שלא יתרגלו לאוכל הניתן להם. צריך לשמור עליהן כי הן בהכחדה. הציפור יפיפיה ומהפנטת, ציבעה ירוק וברגע שהיא פורסת את כנפיה ועפה אתם תראו צבע כתום עז, כחול ואדום. הkea נמצאת על שטר 20$ ניוזילנדי.

lake matheson coromandel track

• מארתור פס אנו ממשיכים בחזרה לעיירה greymouth להמשך התארגנות מומלץ להגיע לחופים בשקיעה , השקיעה מטורפת! למחרת בבוקר יוצאנו לכיוון Hokitika Gorge בערך שעה ורבע נסיעה מהעיירה, הנהר בצבע תורכיז תכלת מגעים לחניה ומישם יש נק תצפית על הנהר ואפשרות להמשיך לכיוון גשר שחוצה את הנהר בסיומו יש אפשרות להמשיך 2 דק הליכה ולרדת לנהר .שווה עצירה בדרך, הצבע של הנהר מהפנט ויפה לצילום.

• מהנהר אנו ממשיכים לעבר כביש 6 כשעתיים וחצי נסיעה לכיוון אזור הקרחונים לfox glacier , לא נכנסנו לנק התצפית על הקרחון לדעתי אפשר להמשיך ולא להתעכב שם.

• בהגעתנו לאגם מטיסון lake mathesn שנמצא כ10 דק בערך מהפוקס חנינו את הרכב (שימו לב יש שמועות על גנבות) במקום יש שירותים ציבורים ובית קפה יש אפשרות לעשות את המסלול סביב האגם בשעה ולראות את השתקפות הר קוק מכמה זוויות שונות . שווה כל כך ממליצה להגיע לשם בשקיעה אנחנו היינו שם 3 שעות, צילמנו תמונות לאורך השקיעה ועשינו קפה.

• ממש על יד נקודה זו יש את התולעים הזוהרות Minnehaha Walk. הגענו אליה ב 22:00 מיד אחרי אגם מטיסון, כדאי להביא פנס וכאשר אתה מתחיל את הכניסה לשמורה מומלץ לעשות זאת בחושך וללכת לאט כדי שתוכל לראות את התולעים הזוהרות, המראה מרהיב כל אחד יכול לדמין משהו אחר , זה נראה כמו לדים על עצים או כוכבים בשמים, המחשבה של אדם יצרתי תבוא לידי ביטוי במקום הזה, סה"כ נחמד בעיני שווה יותר מהמערה, לא נחמד שהן נןפלות עליך אחרי הכל אלו באמת תולעים.

• משם המשכנו לחניון בתשלום, קמנו מוקדם בבוקר ונסענו במרחק של חצי שעה נסיעה לטרק הקופלנד שימו לב וחשוב ממש ! תתדלקו את הרכב שלכם כי לאחר הקופלנד היעד הבא הוא וואנקה! ואין תחנת דלק קרובה כך שעדיף לתדלק לפני.

• טרק הקופלנד יש להירשם באתר לפני אנחנו נרשמנו לביקתה welcome flat hut ביקתה שווה כל כך, יש שם שירותים מים לשתייה ,ברז לשטיפת כלים, אח , ביקתה חמה נעימה, 2 קומות 4 חדרי שינה.בהגעתנו לקופלנד - שם החניון Copland Track Karangaruaחנינו את הרכב בחניה יש שם הרבה סנדפלייז אז תגיעו מוכנים מראש, כדי שתוציאו רק את התיק ותסגרו את הרכב ישר. המסלול הוא 18 ק"מ לכל כיוון 7 שעות עליה לביקתה ביום הראשון ו6 שעות ירידה ביום השני המסלול יפיפה , אורכו שווה את הביקתה ואת המעינות החמים אליהם אתה מגיע בסיום המסלול. מתחילים את המסלול בחצית נהר, כשאנחנו התחלנו אותו הוא היה יחסית יבש, אפשר לחצות אותו עם נעלים, רק בזהירות.לאחר מכן הלכנו בין שעה לשעתיים בבוש, אני מתחברת ואוהבת את ההליכה הזו, הצמחים שעוטפים את העצים יפיפיהים , אתם הולכים במקביל לנהר הקופלנד שזורם ושומע אותו.לאחר שעתיים לערך אתם נפגשים עם הנחל והולכים על חלוקי נחל גדולים בערך חצי שעה, עד לנקודה שאתה מתחילים את העליה לביקתה.בנקודה זו אתם עולים ויורדים, עולים ויורדים ובטוחים שזה לא נגמר וזה ארוך ואתם לא עולים בכלל. אז אתם כן, המסלול הוא במגמת עליה כל הזמן! פשוט לא מרגשים זאת כי אתם הולכים בתוך יער ואין שום אינדקציה לגובה ולהרים שמסביבך.העליה בין שלוש שעות לארבע שעות.מתחילת המסלול אתם עוברים שלושה גשרים שרק אדם אחד יכול לעלות עליהם, בהגעתכם לגשר האחרון תדעו שלא נותר הרבה זמן למסלול ונשאר לכם 15 דק לסיום המסלול!!!הביקתה נוחה וכפית, אנחנו נהנו לבשל בה , המעינות חמים שווים ומסביבך יש הרים מושלגים, אל תשכחו להביא איתכם בגדים לכניסה למים! לגבי הסנדפלייז יש שם , לא הרבה אז תביאו איתכם גם כן תכשירים.יום למחרת בבוקר יצאנו כבר ב 8:39 וסיימנו את המסלול בשעה 14:00 אחרי עצירה של שעה לא.צהרים. תיקחו בחשבון כמה זמן לקח לכם ביום הראשון בעליה , תורידו שעה וזה בערך יהיה הזמן שייקח לכם בירידה. המסלול יפה ביומיים אתה עושה 36 ק"מ ששווים הכל!

קווינסטון

קוויננסטאון היא עיר מדהימה כיף לצאת בה בערבים לבר , לאכול גלידה מהמקום הכי שווה שנקרא פטגוניה , ללכת לאכול בCookie Time ובFergburger ההמבורגר הכי שווה בניוזילנד. מומלץ ממש לא להתעצל לחצות את הגשר וללכת סביב האגם על שביל עפר. בדרך יש ספספלים בהם אפשר לשבת ולצפות על הנוף.

• לאחר חווית האוכל והבילויים בקווינסטאון נסענו לאתר סקי במשך 30 דק מקווינסטאון, בשם Dimrill Dale LotR העליה לשם עם הרכב מטורפת ושווה כל כך הנוף מרהיב וחייב לנסוע לאט זו הסיבה לזמן הנסיעה הממושך, לוקח 10 ד'ק מקווינסטאון להר והעליה בהר לאתר היא 22 ד'ק באורך של שני קילומטרים.בהגעה לחניון האתר סקי נמצא שירותים למעונינים. יש לעלות 20 ד'ק עד להגעת lake alta , בסימון העמודים בצבע צהוב.האגם יפיפה יש כאלה שיזכו לראות את האגם כחלכל טוריקיזי בעונה חמהוכאלה שיזכו לא פחות לראות אותו קפוא עם קרח ואת ההרים המקיפים אותו, מושלגים. שזה היה בזמן בוא אנחנו היינו ( אמצע דצמבר) עצה שלי תכנסו למים זה שווה כל כך אומנם קפוא אבל עשינו את זה. תיצטידו בבגדים חמים ,נעלים סגורות ,בגדים טרמים, מגבת , וכמובן פקל קפה.
• מקום מומלץ לאכול, לשהות ולנוח בו לזמן מה הוא lake hayes reserve המקום נמצא ומוכר גם כמסלול סביב האגם של 8 ק"מ וגם כן באפלקציה של הcampermate אך אסור ללון בו, גם לסלייפקונטיין. אנינו חזרנו אליו כמה פעמים, נכנסו אליו ובישלנו שם, נהנו מאוד !

• מקווינסטאון המשכנו לכיוון העיירה Glenorchyכדי שנתקדם לכיוון טרק הרוטברן אורך הנסיעה מקווינסטאון הוא כשעה. הדרך אומנם לא ארוכה והיא יפיפיה, יש עצירות רבות בדרך לעיירה ששוות עצירה או לינה, בנוסף יש כמה מסלולים ששווה לעצור בהם ולהתעכב למי שיש זמן. העיירה חמודה, אנחנו עשינו מסלול קצרצר בlake sylvan כי היה לנו יום גשום . לוקח כ 20 דק הליכה לאגם לכיוון אחד.

רוטבורן Routeburn Track

טרק בקושי בינוני, באורך 32 ק"מ, שהשלמתו אורכת בין יומיים לשלושה ימים.
הטרק הוא כיוון אחד ולא מעגלי, מתחיל/מסתיים באזור גלנורקי או באזור כביש 94.

• את הרוטברן אפשר להתחיל באחת מהחניות שנמצאות בשני קצוותיו - מהרוטברן שלטר (Routeburn Shelter) או מהדיוויד (Divide). השלטר הוא החניה הקרובה לקווינסטאון (יותר קרובה לעיירה קטנה יותר שנקראת גלנורקי - חצי שעה נסיעה מקווינסטאון) והדיוויד הוא החניה הקרובה לטה אנאו (שעה ורבע נסיעה). המרחק בין השלטר לדיוויד בכבישי ניו זילנד הוא לא פחות מ-4 וחצי שעות נסיעה (אין כביש מקביל לטרק שמחבר בין שתי החניות, צריך לעשות עיקוף).

בטרק יש 4 בקתות - לייק האודן (Lake Howden), לייק מקנזי (Lake Mackenzie), רוטברן פולס (Routeburn Falls) ורוטברן פלאטס (Routeburn Flats). קמפסייטים יש במקנזי לייק וברוטברן פלאטס בלבד. המלצת הדוק היא להשלים את הטרק ב-3 ימים ולישון במקנזי לייק האט וברוטברן פולס האט.

מי שלא מעוניין לישון בביקתות, וללכת הלוך חזור משני צידי הטרק קיימת אפשרות של החלפת מפתחות וכך תוכלו לעשות את כל הטרק ביום שזה 32 ק"מ. החלפת מפתחות ברוטבן- בגלל שהמסלול הוא חד כיווני, תצטרכו לחזור לרכב שהשארתם בחניה. הדרך הזולה והנוחה ביותר לעשות את זה היא על ידי החלפת מפתחות עם מטיילים אחרים. הטריק הוא למצוא מישהו שעושה את הטרק בכיוון ההפוך משלכם, לפגוש אותו באמצע המסלול, לתת לו את המפתחות של האוטו שלכם ולקבל את שלו (לא לשכוח להחליף מספרי לוחיות רישוי), ולקבוע נקודת מפגש להחלפת את הרכבים בחזרה. כשתגיעו לחניה בסוף הטרק תמצאו את הרכב של מי שהחלפתם איתו ותיפגשו בנקודה שבחרתם. זה נשמע בלאגן אבל זה די פשוט וזה עובד. עדיף למצוא אנשים להחליף איתם מפתחות מראש (בקמפסייטים/הוסטלים/פייסבוק), אבל גם אם יצאתם לטרק בלי שמצאתם רוב הסיכויים שתמצאו מישהו כי יש הרבה אנשים בבקתות שמחפשים להחליף. אם בכל זאת לא הצלחתם למצוא מחליף והגעתם לחניה, במקרה הכי גרוע תתפסו טרמפים חזרה לאוטו שלכם.

• מה שאנחנו עשינו, רלוונטי למי שבוחר לא לישון בביקתה (כשאנחנו הגענו המקומות לינה בביקתה היו תפוסות. צריך וחשוב למי שמעוניין להזמין את הביקתות האלו חצי שנה מראש. הביקתה עולה 130$ לאדם. אנחנו בחרנו שלא לכלול את הביקתות במחירים הללו בסדר העדיפויות שלנו. לדעתי האישית, אפשר להינות ואפילו מומלץ ללכת את הטרק בלי לינה, אין לך כמות ציוד מטורפת על הגב ואתה מצליח להנות מההליכה, קחו גם את זה בחשבון!)

• התחלנו בצד הקרוב יותר לקווינסטאון מהרוטברן שלטר . לסלייפקונטיין כדאי לישון בcamp בשם glacier burn carpark בכדי להיות כמה שיותר קרובים לחניון ממנו מתחילים את הטרק , המרחק בינהם הוא 25 דק נסיעה , חשוב שתדעו ותקחו בחשבון שהנסיעה היא על שביל עפר וזה מאט את משך זמן הנסיעה.
את המסלול התחלנו בשעה 7:30, הלכנו שעה וחצי במישור ובשעה 9:00 במפגש עם הנחל, הגענו לשלט המראה את זמן ההגעה לביקתה ומכאן מתחילה עליה. העליה לקחה לנו כשעה והגענו ל Routeburn Falls הביקתה מטורפת ונראת כמו מלון ביער , שווה לעשות עצירה בביקתה ומישם יש להמשיך שעה נוספת לlake harris שזו נקודת הפיסגה של הטרק , ההליכה לשם יפיפיה ויש נקודות צילום רבות במהלך הדרך. יש אפשרות להמשיך לשלטר בו יש שירותים וצל, אכלנו שם צהרים, הנוף מישם יפיפה.
הירידה מהאגם למפגש עם הנחל ערכה כשעה ו45 ד'ק ומישם בחזרה לחניון לקח לנו כשעה ורבע הליכה, מומלץ להיכנס לנחל.
אורך המסלול הוא 26 ק"מ , 13 ק"מ לכיוון, הגבוה הוא 1965 זו נקודת שיא הגובה של הטרק המלא. סימון השבילים הוא בצבע כתום אל תתבלבלו עם צבעים אחרים( כחול/וורוד). יצאנו בשעה 7:30 והגענו ב 17:00 לחניה , סה"כ 9.5 שעות עם עצירות רבות ו 2 ארוחות. חישוב של שעות ההליכה בלבד 3.5 שעות לעליה ו3 שעות לירידה, סה"כ 6.5 שעות.

את הצד השני של הרוטברן עשינו בהמשך הטיול כאשר הגענו לצד השני שלו שנמצא בפיורילנד שהוא שעה ורבע מטה אנאנו.

• חניון ה Divide
ההליכה מהדיוויד למקנזי לייק האט אורכת כ-3 ורבע שעות.
מתחילה בעלייה בבוש, בערך אחרי 45 דק' הליכה מהחניה יש פיצול שבילים , יש אפשרות לבחור במסלול צד שנקרא קי סאמיט.
העלייה לפסגת קי (919 מ') לקחה לנו 25 דקות , ו15 דקות לירידה , ההליכה לשם היא קילומטר לכיוון.
בדרך יש שירותים כימיים.
קי היא תצפית יפה על רכס ההרים המושלג - רכס דארן ולייק מריאן.
בחזרה מהקי סאמיט לקח לנו 15 דקות עד ההגעה לביקתת howden hut.
תמשיכו ללכת לאורך המסלול, תיכנסו ותצאו מהבוש לנופים יפים של נהר ההוליפורד, עמק ההוליפורד ורכס דארן.
אחרי כשעה מבקתת לייק האודן תגיעו למפל אירלנד (Earland Falls), מפל מרשים בגובה 174 מ'. מגיע בדיוק בזמן במשוב רוח צונן.
מהמפל תמשיכו עוד כשעה ו10 דקות הליכה עד שתגיעו לבקתת מקנזי לייק הגדולה, בדרך יש שירותים כימיים. (50 מיטות, שירותים נשטפים, מים לשתייה, גז) שעל שפת אגם מקנזי.
המים קרים אבל מרעננים בטירוף.
הירידה לחניון מאגם מקנזי לקחה לנו כ3 שעות.
נקודת הגובה של לייק מקנזי 1094,
12 קילומטר לכיוון סה"כ 24 קילומטר .
יחד עם הקי סמיט זה יוצא 26 ק"מ.
• אז לאחר טרק הרוטברן היפיפה(מצד גלנורקי) סיימנו אחר הצהרים את הטרק ונסענו שעה ו45 דקות בחזרה לקווינסטאון, התפנקנו באוכל מצויין וגלידה patagonia המצוינת על האגם! מישם המשכנו לאחד מההוסטלים , עצה שלי תחפשו בבוקינג הוסטלים לפעמים תמצאו בזול יותר מהחניונים לרכבים בקווינסטאון. מישם המשכנו לסופר בcountdown כי באזור הפיורילנד אין שום סופר ! ובטה אנאו יש סופרים בדיוק כמו בוואנקה. לכן הצטיידנו באוכל יבש לכמה ימים.

מילפורד סאונד

• מילפורד סאונד !!
מישם המשכנו בנסיעה ארוכה של 4 שעות לכיוון המילפורד דרך טה אנאו, יצאנו על כביש 6 , התחברנו לכביש 97 ועלינו על כביש 94 . המטילים במילפורד יהיו על כביש 94 ויכירו אותו טוב, הוא הכביש היחיד שיש במילפורד סאונד וממנו יוצאים לכל הטיולים.
חשוב מאוד !!!!!!!!! תדעו שמהרגע בו אתם יוצאים מטה אנאו לכיוון המילפורד סאונד אין קליטה! אנחנו היינו 4 ימים בפיורילנד ללא קליטה!!!! קחו את זה בחשבון ותהיו מוכנים מראש.!!!
לאלו שרוצים לישון באזור הפיורילנד , תכירו שאין חניונים בחינם, יש 2 בתשלום מקבלים בהם מקלחות והם בין 20$ ל 30$ לאדם ויש עוד כמה חניונים ללא מקלחות שהם 13$ לאדם.
הדרך למילפורד מהיציאה מקווינסטאון בין הדרכים היפות שיש ! מומלץ לצילום ומעבר לכך נוף משוגע לעצירות ולהנאה במהלך הדרך, אומנם היא ארוכה אבל שווה את זה כל כך.

• שייט במילפורד סאונד.
מי שלא חווה את הטרק של המילפורד ומעוניין באחת מהאטרקציות שמציעים , נחמד מאוד לקחת שייט בסביבות השעתיים. מגעים ל visitor center ששם יש בית קפה ומסעדה.מחנים את הרכב בחניה והולכים 19 דק הליכה עד לנמל.
יוצאים מהנמל הקטן במילפורד סאונד, ושטים לאורך הגדה הדרומית, מסתובבים וחוזרים לנמל דרך הגדה הצפונית. הסקיפר ידקלם ברמקולים עובדות על אחד המקומות המפורסמים והמתויירים בניו זילנד, ויפנה את תשומת לבכם לנקודות עניין לאורך השיט.
המחירים נעים בין 40 דולר ל80 דולר. באתר Bookme יש לא מעט הנחות לכל אטרקציות המילפורד סאונד למיניהם (גם שיט בקיאקים וטיסת נוף במסוק או מטוס).
סיורי הבוקר זולים מסיורי הצהריים, אפשר לעשות בוקינג גם יום לפני - יהיו מקומות.
אנחנו עשינו את הסיור בחברת go oreng ב 50 דולר לאגם בשעה 9:00 בבוקר , הסיור היה נחמד. היה מהנה הקירבה לכמה מפלים עם השייט והמעבר במפרץ בין הסלעים הרהיבים.

התופעה הייחודית של הפיורילנד: הפיורדים הם רכסי הרים שנמצאים בסמוך לאוקיינוס, עם הזמן לאורך שנים הצטברו קרחונים אשר הטמפרטורה בהם נמוכה מתחת לאפס.
הקרח עיצב את צורת ה U של העמק על ידי כך שהוא פוגש במי האוקינוס ומפשיר.
התוצאה היא עמק בעל שוליים תלולים המוצף על ידי מי הים והם יוצרים מראה של נמל,
ההצפה יוצרת אגם צר ועמוק המחובר לים.

משם המשכנו ל בריכה הסודית בדה צ'אסם The Chasm
במרחק של כ-10 דקות נסיעה מהמילפורד סאונד נמצא מפל שנקרא דה צ'אסם. המפל עצמו עמוס ומתוייר ברוב היום, מלא באנשים שחוזרים או נוסעים למילפורד סאונד. בדרך למפל יש בריכה סודית מדהימה עם מים צלולים וכחולים שאפשר לקפוץ אליה, ואנשים לא מגיעים אליה.
אחרי החניה תתחילו ללכת למפל בשביל שכולם עולים בו, אחרי הגשר תהיה מצד ימין תיבת תרומות ירוקה של הדוק. ממש איפה שהתיבה נמצאת יש מרעול קטן שיוצא ימינה. תלכו על המרעול הזה כ-3 דקות ותגיעו למקום המדהים הזה.

•לייק מריאן Lake Mariane
היציאה למסלול היא כקילומטר מערבית לדיוויד (The Divide, החניה שממנה יוצאים לרוטברן) על כביש 94,
יש להצטייד בנעלים סגורות, כדאי להביא פקל קפה ובגדים להחלפה/ בגד ים לכניסה למים. חבל לעלות את העליה להתחמם ולא להיכנס לאגם היפיפה.
העליה ארכה לנו כשעה ורבע , תחילה הלכנו 10 דק במישור ובסיומה התחלנו לעלות עליה ביער סבוך כ 15 דק והמשכנו בעליה לא נעימה על סלעים , ברגע שתראו שירותים בצד ימין שלכם תבינו שהגעתם לאגם.
האגם עצמו יפהפה, גדול ומרשים.
הוא מוזן ממי קרחונים מההרים הסובבים אותו ואם אין רוח אפשר לראות השתקפויות יפהפיות, המים קרים אבל לא קפואים.
הירידה לחניה היא באותה הדרך שבה עליתם, לוקח כשעה לרדת.

• חניון מדהים שכדאי לשהות בו guun's camp אומנם החשמל מוגבל לשעות מסוימות אך יש לזה הצדקה, החשמל פועל על ידי גנרטור. הcamp נותן לך הרגשה של פעם, המים החמים במקלחות פועלות על ידי עצים, יש חנות חמודה בחניון, החניות על מדשאות. ויש נחל מדהים שזורמים בו מי שלגים, אנחנו נכנסנו אליו שהייתה שמש חזקה בשבת והיה מדהים. במקום יש מטבח ענק וספות לישיבה. אזור פשוט קסום.

קפלר !! keplr

• טה אנאו te anau
מקום מצויין לאתנחתא קלה מהרוטברן.. חניון מצוין שישנו בו נקרא kiwi holiday park חניון על מדשא, מטבח גדול , חדר של ספות , חדר כביסה, אחלה מקלחות , מקום מצוין ושווה ביותר. חזרנו אליו כמה פעמים.
טה אנאו מתוקה להפליא , קטנה מאוד , אגם קסום בדומה לשאר האגמים

• בטה אנאו יש חנות פאי מתוקה בשם Miles Better Pies גם למתוקים, מלוחים, צמחוני ובשרי, במקום יש wi fi חינם .

• קפלר Kepler
טרק מעגלי באורך 60 ק"מ, שהשלמתו אורכת בין יומים לשלושה, מתחיל ומסתיים באזור טה אנאו.
המסלול מתחיל באחת משתי החניות, תלוי באיזה צד בוחרים להתחיל.
חניית הקפלר טרק Kepler Track Carpark או חניית רייבנו ריץ'Rainbow Reach Carpark החניות מרוחקות כ-10 ק"מ זו מזו.

בטרק יש 3 בקתות - לוקסמור האט Luxmore Hut.
אייריס ברן האט Iris Burn Hut
ומוטוראו האט Moturau Hut -
בכל הבקתות יש מים לשתייה, שירותים נשטפים וגז.
קמפסייטים יש בברוד ביי Brod Bay, לפני תחילת העלייה לבקתת לוקסמור ובסמוך לבקתת אייריס ברן.

מה שאנחנו עשינו , החלטנו לא לישון בביקתות ולהעפיל עד לפיסגה שהיא זווית של 360° והיא נקודת השיא של הטרק 1500m.
מהחניון עד לcampe ברוד ביי brod bay
לוקח שעה ורבע הליכה בבוש , ההליכה על יד שפת אגם טה אנאו,הליכה כיפית ביום חם כיף לשבת על שפת האגם ואפילו להיכנס.
בדרך יש שירותים (חצי שעה מהחניון).
מהcamp עלינו שעתיים בבוש בסללומים בסופם יש חצי שעה נוספת של הליכה מישורית עד לביקתת לוקסמור.
מומלץ לעצור לארוחה, מול הנוף על אגם טה אנאו. מישם המשכנו לעלות במשך שעה ורבע לפיסגה.
התצפית יפיפיה , שימו לב למזג האוויר לפני אנחנו עלינו את כל העליה לפיסגה בתוך ענן חיכנו שעה הפיסגה שהעננים יזוזו ובמזל זכינו לראות את הנוף ולהנות ממנו.
כדאי לעלות ביום טוב!
העליה לפסגה לקחה לנו סה"כ 5 שעות.
הירידה מהפסגה לקחה לנו סה"כ 3:45 דקות , שעה מהפיסגה לביקתה ומישם 2:45.
17 ק"מ לכיוון. סה"כ 34 ק"מ ליום.
נשמע קשוח אך שווה את זה כ"כ , הצד השני של הקפלר ברובו הוא הליכה בבוש של לפחות 20 ק"מ , לא כדאי לעשות אותו .
מי שקצב ההליכה שלו טוב והיום יפה ממליצה לו להמשיך ללכת עוד קצת על הרכס.

דונדין dunedin

התקדמנו לחופים המזרחיים, בעיניי הדרך מדהימה, היציאה מטה אנאו לכיון העיירות כיפית מלאה בנהרות,גשרים,גבעות ירוקות,משקים של בקר מצידי הדרך!תדאגו לשירים טובים בדרך ותהנו מהנסיעה הארוכה כ"כ.
• מחפשים דולפינים!? Curio Bay Cliffs חנינו את הרכב בשעה 11:00 על יד המפרץ וחיכינו עד 13:00 ברצועת החוף שהדולפינים יגיעו, חייב סבלנות . בסוף זה משתלם, בצהרי היום הדולפינים גלשו לחוף והגיעו אלינו. המים היו קרים אך החוויה לגעת בהם וגלישתם על ידך הייתה מטורפת. ממליצה להיכנס עם 2 כפות ולהקיש מתחת למים, ככה הם מגיעים אליך.

• פינגווינים Roaring Bay Penguins & Seals Observatory התצפית על הפינגווינים היא תמיד תהיה מעל החוף, אתם לא תרדו לחוף ותראו אותם מישם כי אז הם לא יצאו מהמים, הפינגווינים מתעוררים לפני שהשמש עולה ומתחילים ללכת לכיוון המים בחוף , הם שוחים 25 ק"מ ויורדים לעומק המים לתפוס דגים , בשעות אחר הצהרים הם חוזרים לחוף לגוזלים שלהם וזה הזמן שתראו אותם בחוף(תלוי בעונות ובחודשים) צריך לבדוק מראש. ברגע שאנשים יהיו בחוף "ואינו יהיה נקי" הפינגווינים לא יצאו לגוזלים שלהם ויחזרו למים עד שיתנקה.. כשאנחנו הגענו לא ראינו אותם, צריך להיות סבלניים ולחכות, על רצועת החוף הזו בדרך מנק תצפית זו לעיירה דנידן יש נקודות עצירה בהם אפשר לראות אותם, הכל עניין של סבלנות עד שתצליחו לראות אותם כמו הדולפינים.

• דונדין dunedin
• עיירה נחמדה שווה לשהות בה לכמה ימים יש אחוזה דומה לזולה מאוד . 3 לילות חינם א.שישי ביחד! תענוג לשהות בה

• רויאל אלבאטרוס royal albatross
נקודה בה צופים על כלבי ים ופינגווינים כחולים, כלבי ים יש בשפע , פינגווינים כחולים יש בשעות המאוחרות של הערב.

• סנדפלייס Sandfly bay השם מוכר!?
אז הפעם אלו לא זבובי חול, הסנדפליס הוא מפרץ חוף משוגע, בו יש כלבי ים , הוא נקרא כך משום שהחול בחוף עף.
הדרך לשם מדהימה נמצא חצי שעה צפונה מדונידין , הירידה לחוף היא בדיונות חול. אנחנו נהנו טיילנו על יד כלבי ים רבים, הם בהחלט סובבו אותנו!

• הרחוב הכי תלול בכל העולם!! baldwin

• כדורי גלידה בגודל תפוז rob roy dairy
טעים מאוד ! מחיר סביר , זול יותר מפטגוניה

מאונט קוק Mount Cook

אזור הטרקים של מאונט קוק נמצא בין twizel לlake pukaki , טוויזל היא עיירה נחמדה ,קטנה תוכלו למצוא בה חניון לילה בתשלום, תחנת דלק וסופר four square.
המרחק ממנו לlaje pukaki הוא 10 דק .
לייק פוקקי הוא בין האגמים היפים והענקיים שראינו, האגם בצבע כחול טורקיז והמיקום בדיוק מול הר קוק במיקום מדויק, ביום טוב שיש שמש ולא מעונן ההר משתקף באגם, מעבר לכך יש סביבו נ'ק תצפית רבות לצילום.
יש מסלולים רבים באזור , כמו הmuler hut , kea point, leke tasman ,hoker valy ועוד.... כל המסלולים יוצאים מאותה החניה, תמצאו אותה באפלקציה של הקמפרמייט , זה יהיה מצוין כחניון של הדוק בצבע כחול , לא תפספסו נק זו. באזור יש אפשרות למקום בישול בחינם ומקלחת חמה בכמה דולרים.
הכביש עליו נוסעים ונכנסים איתו לכיוון עיירת מאונט קוק הוא כביש מספר 80.
הדרך יפיפיה נוסעים לאורך אגם פוקקי מרחק נסיעה הוא שעה לערך עד לחניון הדוק מהיציאה מטוויזל או אגם פוקקי.

• אנחנו ישנו בחניון חינמי lake pukaki reserve מומלץ מאוד, נוף מרהיב ובמזג אוויר טוב יפה לצילום ולראיית כוכבים ושביל החלב בלילה.
• למחרת עשינו את הטרק hoker valy טרק של שעתיים הלוך חזור, שעה לכיוון. שירותים נמצאים במהלך הדרך. נוף הטרק הוא למרגלות ההר מאונט קוק, לאורך המסלול אתה חוצה 3 פעמים את נהר hoker (על שמו הטרק) ע"י גשרים ובסופו מגיע לאגם הוקר כשמאחוריו אתה רואה את מאונט קוק המרשים. אנחנו זכינו לראות קרחונים באגם , תביאו איתכם משהו חם מומלץ מאוד במיוחד להפסקה ארוכה.

• מולר האט mueller hut
טטררקקק אשר קשה לפספס אותו! רבים האנשים שמנסים להשוות אותו לרויס פיק בוואנקה .. אז זהו, שהם לא דומים בכלל. באופן אישי אין צורך לנסות להשוות טרקים אחד לשני לא את העלייה, רמת הקושי ובמיוחד לא לפי שעות וקילומטרים, את זה אני אומרת בדיעבד בתור אחת שחוותה טרקים רבים.
נקודת הגובה 1810 m
מספר הקילומטרים של הטרק 4.6 ק"מ
אנחנו החלטנו לצאת ב 4 בבוקר, בזריחה ולעשות את תחילת הטיול בחושך עם פנסי ראש, זכינו לירח מלא בלילה והיה מצויין.
הטרק ללא מחסה, אין שום תל במהלך הדרך ולכן קחו בחשבון שכאשר אתם עולים או יורדים תחת שמש קופחת, קחו איתכם כובע וקרם הגנה , חשוב מאוד לנוחות שלכם.
מתחילת המסלול לפיצול שבילים של הקיה פויינט והמולר האט - 10 דק הליכה
מהפיצול של הקיה פויינט לפיצול לתצפית - 1:05 בשעה זו אתם עולים 1900 מדרגות! לא להתייאש , אלו באמת מספר המדרגות מוזמנים לספור בעצמכם.
בנקודת הץצפית אתם צופים על אגם הוקר ועל אגם מולר.
מנקודת התצפית ועד סוף העליה - שעה ו10 ד'ק, מסוף העלייה עד הביקתה בהליכה על שלג 20 ד'ק. תביאו איתכם מקלות !! מומלץ מאוד בחלק של ההליכה בשלג.
סה"כ העליה לוקחת 2:45 דקות .
חזור -
מהבקתה לתחילת הירידה - 15 ד'ק.
הירידה עד הפיצול לתצפית - שעה.
מדרגות- 45 ד'ק.

• לייק טקאפו lake tekapo
אזור של בתי קפה על האגם, מדהים וקסום

תחנה אחרונה! christchurch

christchurch - עיר הכנסיות, מי שאוהב יכול לטייל ולבקר בכנסיות בעיר , במיוחד ביום ראשון.
בעיר לא חסרים היטים וחיבורים שרוצים לארח ישראלים ויהודים אצלם בבית , בנוף בית לבד שמח לארח תמיד ותמיד נחמד לשבת על קפה עם דור ומרים.
בנוסף christchurch מציע שווקים באזור בימי שבת , ראשון ושאר הימים, תוכלו למצוא שם בעיקר מאכלים.
נקרא The Riccarton Market

kaikoura - מרחק נסיעה של שעתיים מchristchurch חוף מדהים אתה מרגיש ביוון , תוכלו לראות שם פינגווינים וכלבי ים. בנוסף לכל המעונינים באטרקציות מסוג השייט, שחיה עם דולפינים , לראות לוויתנים, לגלוש וכולי.. זה המקום!!

טיפים

  • כמה מילים לסיכום בנימה אישית: משפט על ניוזילנד - אל תחפשו להשיג דברים בקלות כי לא תמצאו. רק בעבודה קשה, עמל והשקעה מרובה תשיגו את הדברים השווים ביותר ותאמינו לי רק תרוויחו מי זה. (תובנה מהלייק מריאן בפיורילנד...)
  • כמה מילים שנמצאות בלקסיקון של ניוז ותשמעו אותם הרבה מהמקומיים בניוז ולא תבינו למה... no woris אין בעיה, בבקשה chirs להתראות see you להתראות parden סלח לי.. hy maet היי אחי.. שיר - שירי להקת ה qweens ולכו לראות את הסרט בפרדיסו בוואנקה מומלץ ממש !
  • עצה - אל תשברו ותוותרו על תכנונים בגלל המזג אוויר, שלא יוציא לכם את האוויר מהמפרסים, הגעתם לניוזילנד, הקצה השני של העולם! תמשיכו לטייל, להינות, תזרמו. גם אם צריך לוותר על טיולים ,בשביל להמשיך תעשו זאת , אל תתעקו בגללו והכי הרבה תחזרו אליהם אח"כ, גם לנו זה קרה.. דוגמא טובה לכך היא הunglas hut. או הטונגרירו והטרנאקי שלא הצלחנו לחזור אליהם בכלל . תהיו ערים לתחזית תהיו תמיד עם ראש על הכתפיים, יש אפשרות לבדוק דרך הגוגל או הגי פשוט לשאול בdoc או בi site , הם יתנו לכם את המידע המכון על התחזית לימים הקרובים. עצה שלי, מיותר להתסכל רחוק כל כל, כי המזג אוויר משתנה בשניות ואינספור פעמים . עוד דבר.. סנדפלייס !! אל תתנו לזה לשבור אתכם , פשוט תקנו את החומר ותיכנסו לשיגרה של מלחמת סנדפלייס ברכב של 10 ד'ק לפני השינה. בסוף זה מצחיק ! נ.ב אני עדין בחיפושים אחר החומר הכי טוב...

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )