מילפורד סאונד - טיולי יום ואטרקציות

שייט, נקודות תצפית וטיול יום - הצעות לאטרקציות על הכביש המוביל למילפורד סאונד.

משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

המילפורד סאונד הוא הפיורד הצעיר ביותר בפיורדלנד והוא היחיד שמונגש ע"י כביש המוביל אליו. אין ספק שלפחות המעבר במילפורד הוא חובה שכן מדובר על נופים מדהימים ומיוחדים רק מהנסיעה בו.
למרות שהפיורד מוכר בגלל הטרק המשווק היטב שמתחיל ממנו הוא מכיל כמה טיולים ודרכים אחרות וקלות לחוות את התופעה הנדירה שנקראת פיורד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שייט במילפורד

השייט במילפורד הוא הדרך הפופולרית ביותר לחוות את המקום גם לאלו שעושים את הטרק המפורסם. מדובר על אטרקציה יחסית זולה (כ50 דולר לאדם ועם קצת מאמץ ותכנון ניתן להגיע ל25) שמספקת כשעה וחצי מעבר בלשון הים וכוללת שני מפלים מרשימים מאוד, קולוניית כלבי ים ונופים מרהיבים של צוקים עצומים ותלולים באופן חריג.
ישנם מפעילות רבות לשייט והם כולם מציעות את אותו הדבר עם שינויים לא מעניינים כדי לשכנע לעלות דווקא אצלהם. מדובר בסופו של דבר על שעה וחצי (בלחץ) שאם יהיה עמדת קפה בחינם או כיסאות נוחים יותר זה פשוט לא משנה כי בכל מקרה תמצאו עצמכם בצפיפות בדק העליון מנסים לראות כמה שיותר נוף. לגבי גודל כלי השייט שטוענים שהקטנים מגיעים קרוב יותר- זה פשוט לא נכון. הפיורד ניהיה עמוק ברגע ולשוקע או לגודל אין שום משמעות. המסלול הוא זהה לחלוטין אלא אם תחליטו להוסיף דברים כמו מצפה תת ימי (שלא הבנו מה יש בו חוץ מאלמוג שחור כלשהו) . האינפורמיישן שבמילפורד הוא ממש לא של הדוק והוא לחלוטין ינסה למכור לכם מה שישתלם וכל מה שיצא להם מהפה לא שייך למציאות, אפילו אין להם מושג באיזה כלי שייט מדובר כשהם מוכרים לכם אותו. פשוט תבחרו לפי המחיר הנמוך שבדרכ יהיה ב0900 בבוקר כי אז כל האוטובוסים מקווינסטאון עוד לא הגיעו. ל0900 בהרבה חברות לא צריך להזמין מראש וניתן לקנות כרטיס במקום מאותה הסיבה.

אם כבר הגעתם עד הלום ישנה תצפית קלילה של 5 דקות שמטפסת 40 מטר לקצת נוף מעל הבתים (ראו מקום במפה) ועוד תצפית מעגלית על שפת הפיורד שיוצאת מחניית הרכבים.

למי שלא רוצה לעשות את השייט אבל הגיע לאיזור יש אפשרות להגיע לbowen falls בעלות של 10 דולר לאדם. אל תנסו ללכת ברגל ללא הסירה, נכון שיש שביל במאפס מי אבל הוא חסום עם שער שחור גדול.

אגם marian

מדובר על אטרקציה חובה למי שהגיע עד למילפורד מאחר ומדובר באגם מדהים שממש מזמין לקפוץ ולהתרחץ בו ובמאמץ זניח של שעה ועשרים עלייה ושעה ירידה בשביל ברור ולא קשה. המקום כבר די מוכר בקרב הישראלים שכן רוב מי שפגשנו במסלול דיבר עברית.

מחנים את הרכב בחניון גדול ובד"כ עמוס בתחילת המסלול. מתחילים 10 דקות בשביל מתוחזק מאוד למפלים נחמדים בנהר ומשם השביל הופך להיות שביל הליכה רגיל שמטפס כ400 מ' אל האגם. טיפה בוץ שניתן לעקוף ומדי פעם שורשים שצריך לדלג בינהם- בסה"כ שביל טוב שעובר רובו בבוש.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

The chasm ובריכה על הדרך

קפיצה של 20 דקות לצד הכביש לנקיק שבו זורם נהר חזק ויפה. האטרקציה פופולרית מאוד ולכן תראו עליה שילוט ברור והרבה אנשים. היא בהחלט שווה קפיצה. מה שלא מוכר היא הבריכה בהמשך הנהר שנגישה בשביל ברור אך לא מסומן. לאחר 5 דקות הליכה בשביל הרגיל מגיעים לקופסאת donations של הדוק ושם יוצא שביל הליכה צר לעבר הנקודה היפה בנחל. ההליכה היא של 5 דקות כל צד וביום חם ממש נחמד לשבת שם ולשחות קצת שכן מדובר על מקום שאנשים לא מגיעים אליו.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )