Mueller hut ביומיים

יומיים של טרק קצר וקליל לבקתת הmueller - לינה באוהל וזריחה מדהימה

משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

Mt cook הינו ההר הגבוה ביותר בניו זילנד ולצדו מספר טרקים המאפשרים להשקיף על ההר המושלג והיפה.
אחד הטרקים/טיולי היום המפורסמים והמבוקשים ביותר באיזור הינו הmueller hut. הבקתה מוזמנת חודשים מראש ואנשים רבים עושים את המסלול כטיול יום ולכן השביל כמעט תמיד מלא בתיירים ביניהם תוכלו למצוא גם ישראלים רבים.
אנחנו בחרנו לעשות את המסלול ביומיים באוהל מה שמאפשר בחירה של מזג האוויר ללא התחייבות מראש וגם להנות מהנוף המדהים בשקיעה ובזריחה.
בנקודת תחילת המסלול ישנו רק קמפ אחד - white horse camp של הdoc והוא בעלות של 13 דולר לאדם - די בסיסי (שירותים, מים ומחסה). בעיירה הקרובה תוכלו למצוא מקלחות ציבוריות בעלות של 2 דולר ל3 דקות מים חמים (מיקום מסומן במפה) שאר הקמפים הם במרחק של כ40 דקות נסיעה לפחות. כמו כן גם קניות עדיף לעשות לפני - בעיירה יש חנות נוחות של מלון שאין בה הרבה - ובכלל אין ירקות ופירות טריים לכן תצטיידו לפני.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

קמנו לבוקר בו כל העמק היה מלא עננים ולא הצלחנו לראות את הפסגות של ההרים סביב הקמפ של הdoc בתחילת המסלול. לאחר חיפוש אחר מסלולים ומה לעשות - התבהר מזג האוויר והחלטנו לצאת למולר האט. קנינו כרטיסים ללינה בקמפ - עלות 15 דולר לאדם (ניתן לקנות רק לאותו היום וממשרד הדוק), ארזנו תיקים ולאחר ארוחת צהריים יצאנו ב13:00 לדרך.
השביל מתחיל ממש מהקמפ בו ישנו ואכלנו צהריים, לכן היה צורך רק להזיז את הרכב מטרים ספורים לחנייה היומית ומשם לצאת לדרך.
ההליכה מתחילה בשביל נוח מהקמפ ולאחר כ15 דקות מתחיל מקטע של 2200 מדרגות עץ בנויות המטפסות במעלה ההר. המקטע הזה לקח לנו כשעה ורבע בסופם הגענו לפיצול שבילים - האחד פונה ימינה לאגם קטנטן ותצפית והשני ממשיך לבקתה. לאחר מנוחה קלה בתצפית המשכנו בשביל לעבר הבקתה. השביל תלול אך לא מידי ועולה בקרקע של חצי כורכרי וחצי סלעי עד הרכס. ברכס שוב ישנו פיצול - ימינה לתצפית מדהימה על הקרחון והר קוק שאסור לכם לפספס ושמאלה לבקתה. לאחר ששוב נחנו מעט בתצפית וצילמנו מעט המשכנו לבקתה. השביל לבקתה סלעי ברובו וכמעט ללא עליה ולקח לנו כ15 דקות. שם מתגלה בקתה אדומה ויפיפיה (יחודית ביחס לבקתות הרגילות בניו זילנד) על רקע הרים סלעיים מושלגים. ההליכה לקחה לנו 4 שעות כולל ההפסקות הארוכות בתצפיות והליכה בקצב רגוע.
לצד הבקתה תוכלו למצוא הרבה משטחים ישרים המוקפים בחומות אבנים קטנטנות המשמשות לאוהלים - מהסתכלות זריזה ראינו כ15 ובטוח שיש יותר שלא שמנו לב אליהם.
מצאנו אחד רחב וישר בו הקמנו את האוהל שלנו ומשם פנינו להכין תה בבקתה. בהמשך בישלנו ארוחת ערב בבקתה - על הגז שמספקים בבקתה ולכן התפנקנו באוכל מעולה (גם כי לא צריך לסחוב גזיה וגם כי הגז בחינם 😅)
בערב חיכינו לשקיעה שכנראה בגלל העננות הרבה לא הגיעה בצבעים ולכן מאוכזבים מעט הלכנו לישון.
בבוקר המחרת קמנו בערך ברבע לשש בבוקר לזריחה מדהימה - כתומה עד סגולה שלגמרי פיצתה על השקיעה בערב הקודם. לאחר מכן פגשנו מספר קיות רעשניות שסבבו את מתחם האוהלים והבקתה ואחרי הצילומים שלהן חזרנו לנמנם מעט.
קמנו שוב - קיפלנו את הציוד, אכלנו ארוחת בוקר וירדנו בשעה 10:00 חזרה לחניון. השביל חזרה זהה, רק שהפעם בירידה הוא לקח לנו שעתיים ו50 דקות כולל הפסקות קצרות בתצפיות שבהן נחנו גם ביום הקודם.

אופציות לינה

1. לא לישון כלל במסלול ולעשות טיול יומי - המסלול קצר ומאפשר זאת בקלילות. כך תוכלו לחסוך זמן ומשקל אך גם כנראה תפספסו את השקיעה והזריחה ולכן אנו לא ממליצים.
2. לינה בבקתה - דרוש הזמנה מראש באתר הdoc. העלות היא 36 דולר ניו זילנדי לאדם והבקתה מספקת שירותים כימיים ללא נייר טואלט, אח לחימום, גז לבישול (כ8 כיריים), 2 חדרי שינה עם 14 מיטות וארוניות בכל חדר המסודרות זו לצד זו ומבואה לנעליים ולמקלות ההליכה שלכם. היא מעט צפופה ולרוב מלאה - אנחנו לא ממליצים על הזמנה מראש בעיקר בגלל מזג אוויר שמשתנה כל הזמן, אך אם אתם לא התיפוס של לינה באוהל - לכו על זה...
3. לינה באוהל ושימוש בשירותי הבקתה - עלות 15 דולר לאדם ומקנה לכם שימוש במחסה, בכיריים לבישול וכו ותוכלו לישון באוהל בקרבת הבקתה - זה מה שאנחנו עשינו.
4. לינה באוהל במרחק 200 מטר מהבקתה - חינם. באופציה זו תוכלו רק למלא מים ולהשתמש בשירותים הכימיים של הבקתה. בדיעבד, ראינו משטחים דומים לאלו שליד הבקתה במרחק 200 מטר מהבקתה, המאפשרים לינה נוחה באוהל וכך תוכלו לחסוך את העלות של השימוש בשירותי הבקתה (שבתכלס הם רק גז לארוחה אחת או גג שתיים ולא בטוח שזה שווה את המחיר).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • שווה להשקיע ולישון בקרבת הבקתה - לנו לא היתה שקיעה יפה אבל הזריחה היתה שווה את זה!
  • אל תשאירו דברים מחוץ לאוהל/בקתה - זה מסקרן את הקיה והיא עלולה להרוס לכם ציוד.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )