יומיים בקיאק ב- Abel Tazman

יומיים בקיאק לאורך חופי השמורה Abel Tazman בצפון האי הדרומי של ניו זילנד

תאריך הטיולNovember 2018
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

Abel tazman היא שמורה הממוקמת בצפון האי הדרומי של ניו זילנד.
זו היא אחת האטרקציות העיקריות באיזור נלסון ואחד מהגרייט ווקים של ניו זילנד. מדובר בשילוב של חופים יפים, איים וסלעים המהווים מושבות לאריות ים וציפורים רבות.
המקום מאוד מפותח בכל בקמפינגים שבו בwater taxi המקפיצות בין יעדים ובהשכרת הקייקים.
כמו כל גרייט ווק מדובר על מסלול הומה באנשים וכן על מחירים די גבוהים.
אנחנו בחרנו לעשות את המסלול מהים ובכך להרוויח טיול שונה מהרגיל, התרחקות מהמוני האנשים ולראות חיות ים וציפורים מקרוב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1 - marahau לbark bay

הגענו לחנות של abel tazman kayaks ב08:15.
תחילה התעסקנו בעטיפת הציוד בניילון והכנסתו לתאי הקייק - חלק מהציוד היה צריך להוציא מהתיקים על מנת שאלו יוכלו להיכנס לתאים. לקייק יש 3 תאים לציוד כשהמרכזי הוא הגדול ביותר ובו הצלחנו להכניס את 2 תיקי היום שלנו כשהם מלאים בציוד. חשוב לציין שתאי הקייק נאטמים והציוד שלנו נשאר יבש לאורך כל הטיול.
לאחר שכל הציוד נעטף ונכנס החל תדרוך על ידי מדריך מטעם החברה על תפעול הקייק, החל מכיצד לשבת בו כיצד לחתור ולהשתמש בהגה ועד מה לעשות במצב של ים גבוה התהפכות ומקרי קיצון למיניהם.

לאחר התדרוך הארוך העמסנו את הקייקים על משאית ונסענו לכיוון שפך נהר המתחבר לים ממנו התחלנו את החתירה. גם פה במים תודרכנו מה לעשות - כיצד לעלות על הקייק תדרוך נוסף על המפה ומה לעשות בקייק כשאנו מסיימים איתו.
משם התחלנו באמת את השייט בשעה 11:00 בבוקר.
לאחר כ3 שעות בהן חתרנו לאורך החופים ו2 איים עם אריות ים עצרנו בחוף anchorage על מנת לאכול ארוחת צהריים. בחוף יש קמפינג של doc מה שאיפשר לנו להשתמש
בשירותים, בכיור עם סקוץ וסבון לשטיפת כלי האוכל וכן בשולחן קקל לארוחה עצמה. לאחר שסיימנו לנוח ולאכול המשכנו במסלול בערך בשעה 15:30. משם חתרנו שוב לאורך החוף ולצד אי נוסף של אריות ים. לאחר שהרוח התחזקה מעט והקשתה מעט על החתירה הגענו לחוף bark bay לקמפינג בו ישנו את הלילה בערך בשעה 17:00.
הקמנו את האוהל לצד הלגונה בה תכננו לשוט בגאות של הבוקר ופנינו להסתובב בחוף היפיפה.
את ארוחת הערב בישלנו ב"מטבחון" קטן בקמפ שכלל כיורים משטח עבודה וסקוצים וסבון. את שאר הציוד הבאנו אנחנו (גזיה, כלים וכו).

אחד הפינוקים הגדולים של הטרק הזה הוא שהקייק "סוחב" את המשקל ולכן אפשר להתפנק באוכל טוב, רק צריך לקחת את הזבל איתכם כי בכל השמורה אין פחים.
שמרו איתכם את הקבלות לאורך הדרך כיוון שבערב הגיעה פקחית לוודא שיש לנו הזמנה לקמפינג.

יום 2 - bark bay לawaroa

התעוררנו ב07:30 ולאחר ארוחת בוקר והתארגנו יחסית איטית שכללה את אריזת הדברים והכנסתם חזרה לקייק יצאנו לחתירה ב09:30 בבוקר.
תחילה עשינו סיבוב בתוך הלגונה הצמודה ולאחר מכן המשכנו לאי הגדול המהווה מושבת אריות ים.
הקפנו את האי מצדו החיצוני הקרוב לים הפתוח וכך בחלקו הצפוני זכינו להסתרה מהרוח ולקחנו את הזמן בצילום אריות ים על האי וכן צילום אריות ים ששחו ממש לידנו. משם המשכנו לחוף onetahuti שם ארזנו את הציוד ונפרדנו מהקייק. מכיוון שמזג האוויר ביום למחרת נראה גשום במיוחד החלטנו לוותר על הליכה של שעתיים שתוכננו ביום המחרת ובמקום זה לנסות לתפוס water taxi באותו היום. לכן הלכנו ברגל עד לawaroa lodg שם על פי המפה ראינו שיש טלפון ומונית ים. לאחר הליכה של כשעה הגענו לlodg שם יצרנו קשר עם החברה ונאמר לנו שב15:00 תבוא לאסוף אותנו סירה. בינתיים התפנקנו בארוחת צהריים וקפה בlodg (יש גם פיצרייה מרחק 2 דקות הליכה).
הwater taxi איחרה מעט ולאחר הפלגה ארוכה בה עצרנו לאסוף קייקים ונוסעים נוספים מחופים שונים הגענו לmaraoha ב16:30. ההפלגה עצמה היא חוויה - עוברים בחלק הצפוני שלא מאושר לקייקים והנוף יפה.

הסיום די מצחיק ובו הסירה עולה על עגלה המחוברת לטרקטור כשכל הנוסעים והקייקים עליה. בהגעה לכביש הקייקים יורדים ואז ממשיכים בנסיעה על סירה על טרקטור עד לחנות.
בחנות ישנן מקלחות חמות והם מחלקים מגבות נקיות כך שב17:30 לאחר ארגון הציוד ומקלחת כבר יצאנו נקיים למצוא קמפינג ללילה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אופציות נוספות לשמורה

יש מגוון אופציות לטיול בשמורה החל ממונית ים שלוקחת אתכם לנקודה ומשם אתם חוזרים ברגל, דרך שילוב של קייקים והליכה ועד 5 ימים בקייק. לכל קומבינציה יש מחירים משלה וכן יש מספר חברות המספקות את אותם השירותים. קייקים מודרכים הם האופציה היקרה ביותר בעוד שהליכה בשביל היא הזולה ביותר.
אנחנו בחרנו לשלב הליכה וקייק ובסוף בגלל מזג האוויר עשינו רק יומיים בקייק ועוד מקטע קצר של הליכה באותו היום. חשוב לציין שאת אריות הים והדולפינים שראינו בדרך ניתן לראות רק מהים כי האיים רחוקים יחסית מחוף וכן שלעיתים המסלול הרגלי עובר ביער ולא כל הזמן עם נוף לחוף מצד שני יש מספר אטרקציות בתוך היבשה כמו ברכות למיניהם שמי שעושה בקייק לא יכול להגיע אליהם, אך להערכתנו הם זניחות כי היופי של המסלול הוא בחופים.

אנחנו שילמנו 260 דולר לאדם. קמפינג עולה 30 דולר לאדם, קייק עולה 85 דולר לאדם (גם אם תקחו קייק זוגי מדובר ב85 דולר לאדם) וwater taxi עולה כ40 דולר וכך עולה גם איסוף של קייק. יש מגוון קומבינציות כפי שציינתי והמחיר משתנה בהתאם, שימו לב שלרוב הקומבינציות שהחברות מציעות יוצאות משתלמות יותר מלהרכיב אחת לבד. מ2 החברות שבדקנו לא היה הרבה הבדל במחירים ופשוט בחרנו בזו שהתאימה יותר לסגנון טיול שלנו, אך שווה להשוות מחירים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )