טרק ה- McIntosh loop

טרק מעגלי של יומיים ליד העיירה גלנורקי (כשעה מקוינסטאון) המטפס בסמוך להר ה-McIntosh וכולל בתוכו תצפיות יפייפיות על אגם ה-Wakatipu ועמק ה-Dartֿֿ

תאריך הטיולFebruary 2014
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר-אפריל

הקדמה

את הטרק להר המקינטוש גילינו יחסית במקרה כשחיפשנו טיול קצר ופחות מוכר באזור של ה- Southen Lakes (אנחנו לא פגשנו מטיילים אחרים, גם לא בבקתה). מדובר על ימי הליכה קצרים יחסית (4-5 שעות ביום) בשבילים רחבים ונוחים ששימשו בעבר כדרכים למכרות באזור. אנחנו נהנינו לקחת את הזמן, מה גם שהבקתה ממוקמת בנקודה פשוט מדהימה ושווה להישאר בה ולראות שקיעה.
המסלול מתחיל ממגרש החנייה Whakaari,הנמצא לפניי חציית הכביש את ה-Buclcler Burn River לגלנורקי (כ-5 דקות לפניי שמגיעים לעיירה). כשאנחנו הגענו היו במגרש החנייה כמה מכוניות וזה הרגיש לנו מקום יחסית בטוח להשאיר בו את הרכב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון - ממגרש המכוניות Whakaari ועד לבקתת ה-McIntyres

בגדול מדובר על יום הליכה קצת יחסית (לנו לקח כ-4 שעות עד הבקתה כולל עצירות), שרובו במגמת עלייה. השביל מתחיל על דרך עפר המטפסת במתינות במשך שעה וחצי עד לפיצול שבילים, בו פנינו שמאלה עם השילוט לבקתת ה-McIntyres. מהפיצול המסלול יורד לעבר נחל ה-Buckler Burn וחוצה אותו (כשאנחנו טיילנו המים הגיעו עד גובה הרכיים), ומשם מטפס בגדה השנייה כשעה וחצי עד הבקתה.
הבקתה כוללת כ-5 מיטות ויש במקום שירותים, מים קרים ומטבח יפה וצנוע. אגב, את הבקתה עצמה לא רואים כמעט משום נקודה בשביל, כך שתראו אותה לראשונה ממש כשתגיעו לפתח דלתה. בנוסף, מהבקתה יש נוף מרהיב על אגם ה-Wakatipu ואנחנו זכינו לראות משם שקיעה מדהימה.

היום השני - מהבקתה ל-Long Gully saddle ומשם לכביש

היום השני מתחיל בטיפוס של בערך שעה לעבר ה-Long Gully saddle, ומשם עולה בתלילות להר הסמוך המתנשא לגובה של 1177 מ׳. התצפית מההר היא ללא ספק הנקודה היפה ביותר במסלול, המשקיפה על נחל ריס ונחל דרט, האגם וואקטיפו וההרים המושלגים באזור.
מההר השביל יורד בתלילות לאורך גדר בקר לעבר העמק. לנו הירידה לקחה קצת יותר משעתיים. המסלול מסתיים בסמוך לכביש, כ-10 דקות הליכה ממגרש החנייה. תהנו!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אופציות נוספות

באזור ישנן שתי בקתות נוספות וקטנות יחסית (3-4 מיטות): Heather Jock Hut ו-McIntosh Hut וניתן לתפור באזור מסלולים נוספים וארוכים יותר. אפשר לראות את האפשרויות בעלון ״The Head of Lake Wakayipu״ של ה-DOC.

טיפים

  • לישון בבקתה!
  • המסלול נמצא ממש בדרך לנקודת ההתחלה של טרק הרוטברן. אנחנו שילבנו את שניהם באותה נסיעה..
  • אנחנו ישנו אחריי הטרק ב-Holiday park שבגלנורקי. המקום חמוד ומאד צנוע ועולה 15 דולר לאדם באוהל. אפשר גם לישון בחניון Lake Sylva של ה-DOC כחצי שעה נסיעה מתחילת המסלול.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )