Travers Sabine Circuit

טרק נהדר של 6 ימים בנופיה המגוונים והיפים של שמורת ה-Nelson Lakes

תאריך הטיולMarch 2014
משך הטיול6 ימים
עונה מומלצתאוקטובר - אפריל

הקדמה

ה-Travers Sabine הינו טרק היקפי בשמורת הנלסון לייקס שאורכו כ-80 ק"מ, והוא מוערך בכ-4-7 ימי הליכה. המסלול מסומן מעולה ואפשר לעשותו משני הכיוונים. ניתן גם לחבר לטרק מקטעים נוספים, כמו הליכה לאגם ה- Angelus המפורסם. כל הבקתות בשמורה, מלבד בקתת האנג'לוס לייק נכללות ב-Backcountry Pass.
אנחנו יצאנו לטרק עם מפה טופוגרפית 1-50,000 של Mount Robert. נציג כאן את האופציה שעשינו אנחנו, אם כי באזור יש בקתות רבות כך שתוכלו גם לתפור בקלות וורסיות נוספות בהתאם לזמן שיש לכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לתחילת המסלול

תחילתו של המסלול במגרש החנייה Mt. Robert, כשעה וחצי הליכה מהעיירה St. Arnaud. בעיירה מרכז מבקרים של ה-DOC ומקומות לינה במחירים שונים, כולל שני חניונים של ה-DOC. בנוסף יש מכולת קטנה שיש בה כמעט הכל, אבל היא יקרה יחסית.
כשאנחנו ביקרנו במרכז של ה-DOC הזהירו אותנו מפניי פריצות חוזרות לרכבים בחניון Mt. Robert והמליצו לנו להשאיר את הרכב בעיירה, או להפקיד אצלם שמירת חפצים בעלות של דולר ליום. אנחנו השארנו את האוטו שלנו ברחוב של מרכז המבקרים ומשם יצאנו ברגל למסלול (אפשר גם לנסות לתפוס טרמפ...).

היום הראשון – ממגרש החנייה Mount Robert ל-Angelus Lake. כ-12 ק"מ

את הבוקר התחלנו בעלייה "מזוגזגת" של כשעה לעבר רכס רוברט. מראש העלייה התקדמנו לאורך הרכס על פני מקטע נופי יפה במיוחד לעבר אגם אנג'לוס (כ-4 שעות). ההליכה חשופה לגמרי ועלולה להיות מסוכנת בימים של רוחות ומזג אויר סוער.
בקתת אנג'לוס, הממוקמת ממש על שפת האגם, לא כלולה כאמור ב-Backcountry Pass והיא עולה כ-20 דולר נ"ז לאדם. כמו כן יש לעשות לבקתה הזמנה מראש. אנחנו הזמנו כמה ימים לפני המועד שתכננו לצאת לטרק, וכשהחלטנו לדחות ביום את היציאה בעקבות מזג האויר הסכימו להזיז לנו את התאריך בלי בעיה. בסמוך לבקתה יש גם קמפינג בעלות של 10 דולר, והישנים בו יכולים להשתמש במתקנים של הבקתה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני – מ-Angelus Lake Hut ל-John Tait Hut. כ-17 ק"מ

למרות שאין ממש "אטרקציה" כלשהי, בעיניי זהו אחד הימים היפים ביותר בטרק. את הבוקר התחלנו בירידה תלולה על ה-Cascade track שלקחה לנו כ-3 שעות, ובסופה הגענו לנהר ה-Travers. משם המשכנו כ-4 שעות נוספות במעלה הנהר עד לבקתת ה-Joun Tait.

היום השלישי – מ-John Tait Hut (810 מ') ל-Upper Travers Hut (1320 מ'). כ-6 ק"מ

ביום זה הלכנו כמעט כל הדרך בבוש (bush), ועלינו במתינות לעבר בקתת ה-Upper Travers הממוקמת מעל קו העצים למרגלות ה-Travers Saddle, ונשקף ממנה נוף יפה מאד (כ-3 שעות בסה"כ). את רוב היום הקדשנו למנוחה באזור הבקתה.

היום הרביעי – מ-Upper Travers Hut ל-West Sabine Hut דרך Travers Saddle. כ-12 ק"מ

את הבוקר התחלנו בטיפוס של כמעט 500 מ' לעבר ה-Travers Saddle. העלייה תלולה יחסית אבל נוחה, ולקחה לנו כשעה ורבע. כשהגענו למעלה השארנו את התיקים באוכף ופנינו שמאלה (דרומה) כמספר דקות הליכה בדרך שאינה מסומנת, לתצפית יפה במיוחד על האגם והאזור. התצפית מאזור האגם גבוהה מזו הנשקפת מהאוכף, וגם יפה יותר.
משם המשכנו במגמת ירידה עד לבקתת ה-West Sabine. הירידה בתחילתה תלולה מאד, וכוללת בין היתר הליכה על גבי דרדרות אבנים במדרון. אחריי שמגיעים לנהר ההליכה מתונה ונעימה יותר...

היום החמישי – מ-West Sabine Hut ל-Blue Lake Hut . כ-8 ק"מ

היום היפה ביותר בטרק! מדובר ביום קצר יחסית (3.5 שעות), אשר רובו במגמת עלייה. אנחנו הגענו לבקתת ה-Blue Lake לקראת הצהריים, מה שהשאיר לנו כמה שעות להסתובב באזור היפה של הבקתה ולעשות טבילה ב-Blue Lake שנחשב לאגם הצלול ביותר בעולם!
אחריי ארוחת צהריים בבקתה, טיפסנו לעבר Constance Lake, האגם המזין את מימיו של ה-Blue Lake, שהיה ללא ספק נקודת השיא המדהימה ביותר של היום.
בקתת ה-Blue Lake קטנה יחסית, אך מגניבה במיוחד. אל תפספסו את השקיעה על ההרים המשתקפת לעת ערב באגם הצלול.

היום השישי – מ-Blue Lake Hut ל-Sabine Hut ומשם בחזרה ל-St. Arnaud. כ-23 ק"מ

היום האחרון מעט ארוך (לקח לנו 7.5 שעות) אך רובו במגמת ירידה לאורכו של נהר ה-Sabine. בסופו הגענו לבקתת ה-Sabine, הממוקמת ממש על שפת אגם ה-Rotoroa הגדול. משם לקחנו water taxi ל-Rotoroa Village ביחד עם עוד זוג מטיילים שפגשנו בדרך. בבקתה יש מכשיר קשר באמצעותו אפשר להזמין את המונית-מים גם ללא תיאום מראש. המונית עולה מינימום 150 דולר נ"ז, וכיוון שהיינו ארבעה אנשים היא עלתה כ-40 דולר לאדם. מ-Rotoroa village לקחנו טרמפ בחזרה לעיירה St. Arnaud. קיימת גם אפשרות להזמין הסעה שתחזיר אתכם לעיירה, במחיר של כ-90 דולר לזוג. אופציה אחרת היא להוסיף עוד יום לטרק ולחזור ברגל לחניון Mt. Robert - הליכה המוערכת בכ-8 שעות.

טיפים

  • להביא ספר! חלק מהימים היו קצרים יחסית, והעברנו בהם כמה שעות באזור הבקתה...
  • לעלות ל-Constance Lake! אחד המקומות היפים ביותר שראינו...
  • כדאי לשאול ב-DOC אם יהיו רנג'רים בבקתות. כשאנחנו טיילנו היו רנג'רים-מתנדבים ברוב הבקתות שסיפקו מדי בוקר מידע עדכני על מזג אויר הצפוי.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )