טרק הקפלר - Kepler Great Walk

טרק בן שלושה ימים בשמורת הפיורדלנד שבאי הדרומי. מסלול יפה ולא קשה שהוא אחד מתשעת ה- Great Walks בניו זילנד

משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאמצע אוקטובר - אמצע אפריל

רקע

טרק הקפלר הסמוך לעיירת התיירים Te Anau הוא אחד ה- Great Walks בניו זילנד ואורכו בין יומיים לארבעה ימים. כמו שאר ה-GW זהו מסלול פופולארי עם שביל נוח, מסומן ומתוחזק היטב. לאורך השביל שלוש בקתות להן יש להזמין מקום מראש. אנחנו יצאנו לטרק בהחלטה של רגע והצלחנו להזמין מקום ב- Camp Sites הסמוכים לשתיים מהבקתות במחיר 18 דולר נ״ז לאדם. למי שישן בקמפ אסור להשתמש בתשתיות של הבקתה, ועומדים לרשותו מחסה מגשם ובו שולחנות, מיכל מי גשמים ושירותים. הלינה בבקתה לעומת זאת עולה 54 דולר נ״ז וקשה למצוא מקום פנוי בהתראה של פחות משבועיים במקרה הטוב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שיקולי תכנון

מז״א -
הפיורדלנד הוא איזור מאוד הפכפך בהיבטי מז״א. אנחנו זכינו לעונה גשומה במיוחד והתחזית הייתה להרבה ימי גשם בשבוע הקרוב, למעט יום אחד שאמור להיות נאה. החלטנו לצאת לטרק כך שהיום השני יצא עם מזג אויר טוב. שאר הימים פחות חשובים כי גם ככה אין נוף, והליכה ביער פחות בעייתית בגשם.

חלוקת הימים ומקומות לינה -
אפשר לעשות את הטרק ביומיים - אם מחברים את היום הראשון והשני שאנחנו עשינו, לעשות אותו בשלושה ימים (כמו שמתואר בסיפור הזה), או לעשות אותו בארבעה ימים (לילה נוסף בבקתת Moturau).
הדרך הכי מומלצת כוללת לינה ב- Luxmore Hut כך שהיום היפה מחולק לשניים ולא צריך לרוץ. הבקתה נמצאת פחות או יותר באמצע החלק היפה של הטרק במקום מדהים ששווה להעביר בו לילה. ליד הבקתה אין קמפ ולכן אלא אם מזמינים הרבה מראש קשה למצוא בה מקום.

הגעה

ההגעה לטרק נוחה מאוד. אם אתם מטיילים עם רכב אחד ניתן לעשות את המסלול בצורה מעגלית ולחנות באחד משני החניונים הסמוכים ל- Te Anau. אם אתם עם שני רכבים, אפשר לחסוך את ההליכה המעט משעממת ביער בין שני החניונים (9 ק״מ). אם אתם בלי רכב כלל, אפשר לצאת למסלול משביל היוצא ממרכז המבקרים של ה- DOC בעיר Te Anau.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום א׳ - Te Anau ל- Brod Bay

יום הליכה קצר של כשעה וחצי אל ה- Brod Bay קמפ. יצאנו אחרי הצהריים מ- Te Anua לכיוון החניון של תחילת המסלול המרוחק מספר ק״מ מהעיירה והקפצנו את הרכב השני לחניון ה- Rainbow Car Park, מרחק 10 דק׳ נסיעה לכל כיוון. ההליכה המחניון לקמפ היא בתוך יער (בוש), מישורית וקלילה. רוב הדרך וכך גם הקמפ לאורך אגם Te Anau היפה.

יום ב׳ - Brod Bay ל- Iris Burn

היום העיקרי והיפה בטרק. זהו יום בו חובה מז״א טוב גם כיוון שהנוף כאן מטורף וגם כי רוב ההליכה על רכס חשוף ועם רוחות חזקות ההליכה לא נעימה בכלל. זהו יום הליכה ארוך מאוד ולא קל אך בהחלט אפשרי - סך הכל כ- 22 ק״מ בהם מעל 1200 מטרים אנכי של עליות וירידה דומה. כל היום לקח לנו (כולל עצירות וטיולי צד) כ- 11 שעות, והשעה המאוחרת של השקיעה (22:00) אפשרה את זה בקלות.
היום מתחיל בעליה של כשעתיים שבסופה יוצאים מהיער וזוכים לתצפית נהדרת על האגמים מסביב. לאחר כשעה הליכה נוספת מגיעים ל- Luxmore Hut. אין במקום מחסה המיועד למי שלא ישן בבקתה. קצת לפני הבקתה יוצא שביל (משולט) המוביל למערה נחמדה במרחק 15 דק׳ מהשביל הראשי. המערה שווה ביקור וחשוב להביא פנסים. מהבקתה ממשיכים בהליכה יפה ולאחר כשעה מגיעים לשלט המפנה לשביל קצר המטפס ל- Luxmore Mountain, עליה קצרה ויפה שאסור לפספס! זהו טיפוס של כמה דק׳ לפסגה ממנה תצפית נהדרת של 360 מעלות על כל האיזור.
ֿהמשך השביל מאוד יפה ועובר ממש על הרכס כאשר בדרך עוברים שני מקלטי רוח וגשם המסומנים במפה. המקלטים הם למעשה חדרים קטנים ומטונפים ולידם שולחן אוכל ושירותים. אין מה לחפש שם במזג אויר נוח.
מהמקלט השני מתחילים בירידה ארוכה אבל לא תלולה מאוד לקמפינג הצמוד לבקתת Iris Burn.
הגענו בשעה 19:00 בערב עייפים ומרוצים מהיום האדיר וממז האויר הרגוע. את שלושת שעות האור שנשארו ניצלנו להקמת אוהל והכנת ארוחת ערב. בגלל שהקמפ צמוד לבקתה, הגיע הריינג׳ר ששאל לשלומנו וביקש לראות כרטיסים.

יום ג׳ - Iris Burn לחניון Rainbow

יום הליכה של 21 ק״מ בשביל מישורי בתוך ה- ״בוש״. קמנו ליום גשום מאוד ויצאנו לדרך בשעה 10:00. לאחר שעתיים הליכה (8 ק״מ) בגשם שוטף הגענו למחסה הנמצא בחצי הדרך לבקתת Moturau. עצרנו במחסה להירגע ולבדוק עד כמה נרטבנו (מאוד). למזלנו הגשם פסק וזכינו להמשך יום דיי יבש. מהמחסה ועד הבקתה יש כמה נקודות יפות לעצירה ליד האגם. מהבקתה המשכנו עוד כשעה וחצי עד החניון.

טיפים

  • מפה - אנחנו רכשנו מפה של 1:50000 בעשרה דולר! בדיאבד המפה מיותרת לחלוטין, ואפשר בקלות להסתפק בברושור שמקבלים בחינם ב- DOC
  • בשני ה- Camp Sites יש המון Sandfly וכדאי להצטייד בחומר נגד יתושים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )