טרק המילפורד (Milford Track)

טיול יפייפה של ארבעה ימים בשמורת הפיורלנד, בטרק המפורסם ביותר בעולם

תאריך הטיולFebruary 2014
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתנובמבר - אפריל

הקדמה

טרק המילפורד שאורכו כ-53.5 ק״מ, נמנע בין עשרת ה-great walks של ניו זילנד. הטרק מסודר להפליא ומאפשר למטיילים בגילאי 10-100 לטייל בנופים מרהיבים בלב שמורת טבע במשך ארבעה ימים. השבילים מסודרים בעבירות מעולה והבקתות ללינה גדולות ומאורגנות, וכוללות מיטות עם מזרונים, שירותים, מים קרים, מטבח ובו גז לבישול (בעונה) ואפילו אור. בטרק אין camp והלינה מותרת רק בבקתות עצמן. כמו כן מספר המטיילים שיכולים לצאת ביום לטרק הוא מוגבל (40 סה״כ) ועל כן נדרשת הרשמה מבעוד מועד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התארגנות ועלויות

אנחנו נרשמנו לטרק המילפורד כחצי שנה מראש והופתענו לגלות שאנחנו לא הראשונים. ההרשמה מתבצעת דרך אתר האינטרנט של ה-DOC ולרוב מתמלאת כארבעה חודשים לפניי תחילת העונה (נובמבר - אפריל). ההזמנה כוללת מקומות לינה בכל הבקתות בעלות של 54 דולר ניוזילנדי לבקתה (חובה לישון בכולן), הפלגה באגם Te Anau לתחילת המסלול והפלגה נוספת בפיורד המילפורד מסוף המסלול - 120 דולר לאדם. כמו כן ניתן להזמין גם הסעות לנקודת ההפלגה וממנה חזרה לרכב בעלות משתנה כתלות במסלול הנסיעה (45-95 דולר). קיימת גם אפשרות לצאת לטרק בטיול מאורגן עם חברה בשם Ulttimate Hike בעלות של כ-2000 דולר לבקתה.

כעבור חצי שנה…
את הכרטיסים לבקתות, להפלגות ולהסעות יש לאסוף ממשרדי ה-DOC ב-Te-Anau החל מיומיים לפני היציאה לטרק ועד לבוקר ההפלגה. שם גם ניתן לקבל מידע עדכני על תחזית מזג אוויר לימים הקרובים.

היום הראשון (5 ק״מ) - מ-Te-Anau Downs ל-Clinton Hut

הטרק מתחיל בהפלגה באגם Te-Anau. אנחנו עלינו על ההפלגה המוקדמת שיוצאת ב-10:30 בבוקר מהרציף Te Anau Downs שנמצא כ-25 ק״מ צפונית לעיירה Te Anau. במקום יש מגרש חנייה קטן בו ניתן להשאיר את הרכב. בנוסף ישנה גם הפלגה מאוחרת יותר בשעות הצהריים. ההפלגה אורכת כשעה ורבע ובסופה סוף סוף אפשר להגשים את החלום ולצאת לדרך...

ההליכה ביום הראשון קצרה וקלה, כ-5 ק״מ במישור, והיא אורכת כשעה וחצי ללא עצירות. אנחנו הגענו מוקדם מאד לבקתה, מה שאפשר לנו להעביר אחה״צ שקט על שפת נהר הקלינטון ולצאת לסיור מודרך של שעה עם הריינג׳ר באזור הבקתה. היום אמנם קל וקצר אך יפה מאד ומאפשר התחלה רגועה של הטרק. במזג אוויר טוב מומלץ לקחת את ההפלגה המוקדמת וליהנות כמה שיותר מהמקום היפה הזה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני (16.5 ק״מ) - מ-Clinton Hut ל-Minatro Hut

ההליכה ביום השני יחסית קלה וקצרה גם כן (ההליכה עצמה מוארכת בכ-6 שעות), והיא כוללת כמה פניות למסלולי צד קצרים ויפים מאד. בגדול במהלך היום השביל עולה במתינות במעלה הנחל עד לבקתת ה-Minateo Hut . אנחנו הגענו לבקתה בשעות אחה״צ המוקדמות וקפצנו לרחוץ באגם הקר שנמצא כ-5 דקות הליכה בהמשך השביל. הביקור לאגם מומלץ בחום גם למי שפחות אוהב טבילות קפואות כי הנקודה שם פשוט מדהימה ואפשר ממנה לצפות על הפס.

היום השלישי (18 ק״מ) - מ-Mintaro Hut ל-Dumpling Hut דרך ה- Mackinon Pass

זהו ללא ספק היום היפה ביותר בטרק והיום החשוב ביותר למזג אוויר טוב! את הבוקר התחלנו בעלייה נוחה יחסית של כ-600 מ׳ לעבר ה-Mackinon Pass בגובה של כ-1154 מ׳. לנו העלייה לקחה כשעה וחצי (בערך) ובסופה חיכתה לנו תצפית מדהימה ביופיה על הואדיות וההרים המושלגים מסביב. כרבע שעה מהפס יש שלטר סגור שאפשר למצוא בו מחסה בימים של מזג אוויר סוער או לחכות בו עד שהערפל שפוקד את הפס בשעות הבוקר יתפזר. לנו היה מזג אויר נהדר מהבוקר והעברנו בערך שעתיים על הפס היפייפה הזה, כך שבאמת שווה לחכות לו.
משם ירדנו במשך כמה שעות עד ה-Dumpling Hut. הירידה תלולה בחלקה אבל השביל עצמו מאד נוח. כשעה לפניי הבקתה פנינו שמאלה לעבר ה-Southland Falls, המפלים הגבוהים ביותר בניו זילנד (580 מ׳ גובה!!). הפנייה משולטת וברורה, השביל נוח ולוקח כשעה וחצי הלוך חזור, והמפלים מטריפים כך ששווה להשאיר את התיקים הגדולים בפיצול (או בשלטר הסמוך) ולראות את היופי הזה.

היום הרביעי (18 ק״מ) - מ-Dumpling Hut ל-Sandfly Point

תוואי המסלול ביום האחרון מישורי ולוקח בין 5 ל-6 שעות הליכה. למרות שההליכה לא ארוכה יש הרבה נקודות יפות בדרך, כמו מפלי ה-MacKay או אגם Ada, לכן כדאי לתכנן את היום נכון בשביל להגיע בזמן להפלגה מ-Sandfly Point לנקודת הסיום ב-Milford Sound. לרוב יוצאות 3 הפלגות ביום: ב-14:00, ב-15:00 וב-16:00, ובמידה ויש מקום אפשר לעלות על הפלגה מוקדמת או מאוחרת יותר מזו שהזמנתם מראש. עבור ההפלגה של השעה 14:00 יש אוטובוס שיוצא ב-15:00 מ-Milford Sound חזרה ל-Te Anau, ועבור ההפלגות המאוחרות יש אוטובוס נוסף בשעה 17:00. ההפלגה בפיורד המילפורד קצרה (רבע שעה) אבל מקסימה ביופיה. תהנו!

טיפים

  • שווה להביא סנדלים! אפשר להיכנס מצד שמאל ולראות את ה-Southland Falls מאחורה וזו נקודה פשוט מדהימה (ונרטבים בה לגמרי..). בנוסף גם אסור להיכנס לבקתות עם נעליים…
  • שווה לקחת את ההפלגה המוקדמת יותר ביום הראשון של הטרק. יש אגם מדהים ליד הבקתה וכיף להעביר שם את הזמן…
  • לשלם את הכסף! הטרק מדהים ביופיו..
  • כדאי להחנות את הרכב ב-Te Anau Downs ולחסוך 50 דולר לאדם בעלות הנסיעה.
  • להביא קלפים. ימי ההליכה בטרק קצרים יחסית ויש הרבה שעות להעביר בבקתות...

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )