טיול יום לטונגרירו

טיול יום להר הטונגרירו במרכז האי הצפוני של ניו זילנד

תאריך הטיולNovember 2018
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

הטונגורירו ממוקם במרכז האי הצפוני של ניו זילנד לא רחוק מאגם טאופו.
המסלול מפורסם מאוד שכן צולם בו הסרט שר הטבעות ובאופן כללי הוא נחשב לטיול היום היפה ביותר בניו זילנד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לוגיסטיקה

אנחנו ביררנו על הטיול הזה מאוחר מידי ולכן זכינו שבכלל הצלחנו להזמין מקום באוטובוס ב19:10 למרות שסוגרים ב19:00 את המשרד. בחרנו לשלם את המחיר בלי לבדוק בגלל שמזג האוויר למחרת נראה מצויין בעוד שיומיים לאחר מכן הוא נראה גשום ולא איפשר לנו להמתין יום ולבדוק. אנחנו שילמנו 55 דולר לאדם לאוטובוס שאסף אותנו מהקמפימג שלנו ב05:50 בבוקר והחזיר אותנו ב16:00.
בדיאבד שמענו מחברים שהזמינו אוטובוס ב40 דולר לאדם מהקמפינג שלהם (שממוקם קרוב מאוד לשלנו) ולהם לא הייתה הגבלה של לחזור עד 16:00. הזמנים הספיקו לנו אך הם היו לחוצים והרגשנו כאילו כל הדרך אנחנו צריכים למהר כדי להספיק.
הקמפינג (motuoapa bay holiday park) שבו ישנו לעומת זאת היה מצויין וכלל מטבח עם מקרר, תנור, כיריים, מקלחות חמות בחינם וואיפאי חינם. הקמפינג עלה 20 דולר לאדם ועל היום השני משלמים רק 10 דולר לאדם.
הקמפינג קרוב מאוד למסלול ואנחנו היינו הראשונים לרדת מהאוטובוס בדרך חזרה מהמסלול.
אם אתם קבוצת מטיילים ויש לכם מספר רכבים אפשרי בהחלט להשאיר רכב בסוף המסלול ולעשות הקפצה בסוף - חשוב לציין שהנסיעה מסוף המסלול ועד תחילתו היא כחצי שעה לכיוון.

טיול יום

לאחר נסיעה של כשעה ורבע הגענו לתחילת המסלול. התחלנו את ההליכה בערך ב07:20, המסלול מתחיל במישור ובהמשך הופך לעליה במדרגות בנויות מעץ והנוף בחלק הזה של המסלול לא יפה במיוחד. ההליכה היא לצד המון אנשים שכן המסלול מפורסם ומתוייר מאוד (ברמה של אלפי אנשים). לאחר העליה מגיעים למכתש האדום שהוא יפה במיוחד על רקע מאונט דום. מעט הליכה אחרי, בערך באמצע המסלול כולו מגיעים לבריכות גופריט בצבעים כחולים וטורקיזיים יפיפיים לצד אדים העולים מן הקרקע בכל מיני מקומות לצידם.

אין ספק שזה החלק המרהיב ביותר במסלול והוא שווה במיוחד.
משם המסלול הוא כמעט כולו בירידה עד הסוף כשחלק ממנה הוא על מסלול מתפתל בנוף פתוח ובהמשך הופך ליער מעט גונגלי עד הסוף.
המסלול כולו הוא כ19 ק"מ כשלאורך הדרך יש שלטים המציינים את המרחק ואת הזמן הנותר. לנו לקח כ8 שעות כולל הפסקה לארוחת צהריים והפסקות רבות לצילום בדרך.
הירידה היא מתישה וארוכה ונדמה שהיא לא נגמרת אם זאת לעשות את המסלול בכיוון ההפוך נראה מתיש יותר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )