טיול יום בקפלר

הלוך חזור לפסגת לוקמוס עם עצירה במערה בדרך חזרה - 34 ק"מ מייסרים לנוף 360 מעלות מדהים מהפסגה.

משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתנובמבר עד אפריל

רקע

טרק הקפלר הינו אחד מה-great walk. ככזה הבקתות בו בעלות 130 דולר לאדם וקמפסייט עולה 40 דולר לאדם וכמובן שהן מלאות (במיוחד כשיש חופשת כריסמס כמו בזמן שאנחנו היינו) ורק במזל אם לא הזמנתם מראש תוכלו למצוא מקום באחד מהן.
אנחנו לא רצינו לעשות גרייט ווקס בעיקר בגלל מחירן הגבוה והנטייה שלהם להיות מאוד עמוסים באנשים. בעיקר לא אהבנו את הרעיון של להזמין מראש טרק לאיזור עם מזג אוויר כל כך בעייתי (בין הגשומים בעולם).
לכן מצאנו עצמנו מתכננים לעלות למקטע היפה של הטרק ולחזור חזרה. המקטע לאחר הפסגה ועד בקתת האיריס נחשב ליפה מאוד גם הוא, אך קשה מידי להכניס את שני המקטעים בטיול יום אחד. מבקתת האיריס ועד לחניון הדרומי מדובר על מקטע בבוש שהוא לא מעניין במיוחד.
אנחנו בחרנו לעלות לפסגת הluxmore ולרדת ביום אחד כשבחזרה נבקר במערה שנמצאת לצד בקתת הluxmore.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול היום

המסלול הוא 17 ק"מ עד הפסגה ומטפס לגובה 1200 מטר. כלומר מדובר על יום בו הולכים 34 ק"מ וזה ממש לא מעט!
אין הרבה ואריאציות למסלול ולכן מדובר או על טיול יום קשוח (כדי להגיע לחלק היפה) או על הליכה של כל המסלול (כנראה שלושה ימים) והעלויות והעומס בהתאם לגרייט ווק. אנחנו בחרנו הפעם ללכת על הטיול היומי.
יצאנו בשעה 07:40 מהחניון הצפוני של הקפלר.
תחילה ישנה הליכה לאורך החוף המגיעה עד לקמפסייט שאורכה 5.5 ק"מ. ניתן לקצר את המקטע הזה על ידי מונית סירה היוצאת מte anau בעלות 25 דולר לאדם. שימו לב שהיא מוגבלת בשעות (הראשונה ב08:00 בבוקר והאחרונה באיזור 17:00) וכן שהיא לא יוצאת מהחניון ולכן תצטרכו או לחזור בשאטל לעיר בעלות 14 דולר לאדם (האחרון ב17:00) או בטרמפים או ב2 רכבים.
לנו לא היו כל האופציות כיוון שצפינו יום ארוך ולכן פשוט הלכנו את המקטע - על פי השילוט לוקח שעה וחצי אך לנו בפועל לקח שעה ו10 דקות.
משם השביל עולה ביער עם שביל נוח של "גרייט ווק". השלט אומר שהמקטע משם ועד לבקתת הluxmore לוקח 4 וחצי שעות אך בפועל אנחנו הלכנו בקצב בינוני והגענו לבקתה אחרי שעתיים ו40 דקות מהקמפ (כלומר, 3 שעות ו50 דקות מהחניון ולא 6 שעות כפי שרשום בשילוט בחניון).
כ40 דקות לפני הבקתה המסלול יוצא מהיער ועובר לרכס פתוח ממנו אפשר לראות כבר את הפסגות המחודדות מסביב לצד האגמים.
משם המשכנו ישירות לפסגה, הפעם השילוט צדק ולקח לנו שעה וחצי (כלומר, הגענו לפסגה ב5 שעות ו20 דקות מתחילת היום).
בפסגה עצרנו להפסקה של שעה לאכול את ארוחת הצהריים שבישלנו לנו בבוקר (כדי לא לסחוב ציוד בישול). במהלך ההפסקה קפץ אלינו לביקור בפסגה קיה - תוכי ירוק כחלחל וגדול האופייני לאיזור. לפני שהספקנו לצלם הוא נעלם ובהמשך ראינו עוד כמה פרטים עפים במרחק גבוה מעלינו.
הפסגה עם נוף של 360 מעלות על הפיורדים והאגמים הקרובים ומכיוון שהעננות היתה גבוהה הצלחנו לראות את כל הנוף סביב. חשוב לעלות במזג אוויר טוב - זהו יום קשה מאוד וכדאי שהוא ישתלם לפחות עם ראות טובה לנוף המדהים.
משם ירדנו חזרה לבקתה - לקח לנו 10 דקות פחות הפעם ובבקתה פנינו לשביל המוביל למערה. המערה נמצאת 10 דקות הליכה לכיוון מהבקתה וניתן לראות בה מעט נטיפים ונחלון קטנטן הזורם פנימה, סה"כ נחמד אבל חשוב לבוא מאובזרים בפנסים טובים.
משם המשכנו חזרה לחניון באותה הדרך ממנה הגענו - קחו בחשבון שזה יום ארוך מאוד ומתיש מאוד.
אנחנו ממליצים במידת האפשר לקחת מונית סירה, לעשות יום ארוך עד האיריס האט - שם לישון באוהל (מחיר סביר) ויום למחרת לרדת לחניון השני ולקחת שאטל. כך תוכלו לראות את כל הנוף של החלק היפה מבלי לבזבז כסף מיותר על קמפינג יקר (הקמפ הראשון והקרוב) ומבלי ללכת יותר מידי ליום אחד. העלות של מסלול כזה היא 25 דולר למונית סירה, 40 דולר לקמפינג ו14 דולר לשאטל - כך אתם מסכמים גרייט ווק ב80 דולר ניו זילנדי מבלי להרוג את הרגליים וכן לעבור בכל החלק היפה של המסלול.

טיפים

  • בdoc של te anau היו ממש מועילים (לא טריוויאלי)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )