טיול במוארקי - Moeraki

פגישה מקרוב עם עשרות כלבי ים חמודים וקצת פינגווינים ביישנים בכפר הקטן מואריקי

משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתנובמבר - אפריל

רקע

מואריקי הוא כפר חמוד על קו החוף הנמצא כשעה נסיעה צפונה מהעיר דנדין (Dunedin). בכפר מפורסם בעיקר בשל אתר שנקרא מואריקי בולדרס. זהו גם מקום מעולה לפגו בבעלי החיים שבאזור בסביבתם הטבעית, מאד בקרוב וגם ללא תשלום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הבולדרים במוארקי - Moeraki Boulders

קבוצת סלעים שצורתם עיגול כמעט מושלם, הנוצרו באופן נמצא ונמצאים על החוף. במרחק של 5 דקות נסיעה צפונה מהכפר יש חנייה, ממנה הולכים מספר דקות עד הסלעים. אפשר גם פשוט לצאת מהכפר וללכת לאורך החוף עד שמגיעים. הכניסה בחינם.

כלבי ים ופינגיווינים בדרך המגדלור (The Light House)

זהו אחד המקומות הטובים לפגוש בפינגווין צהוב העין, זן נדיר של פינגווין שחי באזור דרום ניו זילנד. בנוסף תמצאו פה גם פינגווינים כחולים וכלבי ים. ממרכז הכפר יוצאת דרך עפר של 7 ק״מ ובסופה חנייה סמוכה למתחם המגדלור. הכניסה בחינם, רק שימו לב לשעת הסגירה ב-21:00 (אנחנו לא ידענו, נשארו עד 21:30 כי בדיוק היה אקשן וחטפנו נזיפות חמורות…). יש במקום מבנה מסתור שנועד לתצפית על הפינגווינים צהובי העין, אשר חוזרים אחד אחד אל החוף, לגוזלים שמחכים להם רעבים בקן (זו ההתנהגות שהייתה אופיינית לעונה בה ביקרנו).
המסתור הוא אמנם מקום טוב לצפות בחיות, אך בעינינו מומלץ יותר להמשיך ללכת משם לקצה של לשון היבשה. לאחר כמה דקות הליכה גילינו עשרות כלבי ים (Fur seals) ששרצו על הסלעים - מדהים! רוב הזמן לא היה להם אכפת שאנחנו שם, אבל במרחק של פחות ממטר הם כבר היו פחות מרוצים. מלבד הצפייה בכלבי הים, הפינגווינים והשחפים המקום עצמו מאד יפה ואפשר להעביר בו שעות ארוכות בכיף.
הצפייה בפינגווינים צהובי העין מומלצת החל משעות אחה״צ, בעוד שהצפייה בפינגווינים הכחולים כמעט ואינה אפשרית, היות ואלה עולים לחוף רק בשעות הערב המאוחרות והאתר סגור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולים לאורך החוף

אם תפסתם יום יפה כדאי לצאת להליכה על קו החוף. אפשר ללכת לכיוון צפון - מסלול שנקרא מילניום, או לכיוון דרום. לנו היה יום גשום, אבל הבנו מהמקומיים שיש סיכוי טוב לפגוש חיות גם שם.

טיפים

  • משקפת בהחלט יכולה לשדרג את חווית הצפייה בחיות
  • אנחנו ישנו בחניון קמפינג של Holiday Park, הממוקם באמצע הכפר. המחיר הוא 32 דולר לזוג עם אוהל. במקום מטבח מאובזר, שירותים, מקלחות חמות ומכונת כביסה

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )