טרק ביוטנהיימן

טרק באיזור ההררי והגבוה ביותר בנורבגיה. הטרק מתחיל מכמה מהאתרים המפורסמים והדרמטים ביותר בנורבגיה וממשיך באיזורים לא מתויירים כלל. מקטע זה הוא חלק מטיול של חודש וחצי אותו עשינו בקיץ 2013 וכמו בשאר המקטעים גם כאן ישנם בקתות מאויישות ובקתות שירות עצמי וכמו כן על פי החוק הנורבגי ניתן להקים אוהל בכל מקום שרוצים בתנאי שהמרחק ממקום פרטי הוא כ-200 מטר

גם לנורווגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2013 M08
משך הטיול9 ימים
עונה מומלצתיולי-ספטמבר

spiterstulen- galdhqpiggen הלוך חזור

אל ספיטרסטולן הגענו דרך העיירה LOM הנמצאת צפונית אליה במרחק של כשעה וחצי נסיעת אוטובוס. (דרך אגב ב-LOM יש מאפייה משוגעת, מומלץ!) ספיטרסטולן הינו מלון אשר מציע לינה בחדרים וכמו כן גם אתר קמפינג לחסכנים.. אנחנו הלכנו על הקמפינג כמובן..
מספיטרסטולן ישנו מסלול הלוך וחזור ל-galdhqpiggen שהיא הפסגה הגבוהה ביותר בנורבגיה (2,469 m ). המסלול לא קשה ולא ארוך אך יש לקחת בחשבון כי עולים כל הדרך והמזג אוויר כמו תמיד יכול להשתנות ברגע.. מומלץ להשאיר את כל הציוד ב-ספיטרסטולן ולעלות עם מינימום דברים.. כמו כן יש למעלה בפסגה בית קפה קטן ויקר מאוד אז רצוי להביא אוכל ופינוקים איתכם.. לצערי גם כאן תפס אותנו מזג אוויר לא משהו ולכן אין לי תמונות מהנופים של הפסגה אבל עדין היה כיף מאוד!

spiterstulen- giltterheim

ישנם שתי דרכים להגיע לבקתה הבאה (giltterheim), אחת היא דרך ההר השני בגובהו בנורבגיה (gilttertinden) ואחת היא דרך העמק. בגלל ששוב פעם נפלנו על יום גשום ומושלג החלטנו לוותר על הדרך הארוכה והגבוהה והלכנו על הדרך הקלה, דרך העמק. אני בטוח שהדרך הגבוהה יפה יותר אך בלי ספק גם הדרך בה אנחנו בחרנו הייתה יפה מאוד וסיפקה לנו התקלות עם להקת איילי צפון ענקית שעשתה לנו את היום. בסוף היום מגיעים לבקתת giltterheim, הבקתה המאויישת הראשונה שלנו בטיול.

giltterheim- gjendesheim

יום מדהים ביופיו בו עוברים באגמים מרשימים ביותר ולבסוף מגיעים לאחד האגמים היפים בנורבגיה. גם היום הזה התחיל לנו בשלג אבל לאט לאט מזג האוויר השתפר וכך גם הנוף. לפי מפת הקוד של DNT היום הזה לוקח כ-8 שעות הליכה ובלי ספק שהיום הזה לא קצר בכלל..

gjendesheim-memurubu(אוהל)

היום המפורסם ביותר בשמורת יוטנהיימן ובטבע הנורבגי בכלל. ובלי ספק יש את כל הסיבות לכך..
למזילנו סוף סוף זכינו למזג אוויר יפה ושמים כחולים ביום הזה ולמעשה בכלל מכאן ואילך מזג האוויר בטיול שלנו היה מדהים!
את היום מתחילים בעלייה של כשעה עד שמגיעים לשיא הגובה ולתצפית ראשונה על אגם GJENDE המפורסם ומכאן מתחילים לרדת למטה על סכין bessegen עד שמגיעים ל-memurubu. במשך כל יום זוכים לראות את אגם GJENDE המדהים ולצידו מתגלים אגמים נוספים כל הזמן. חשוב לציין שרוב האנשים עושים את המסלול בצורה הפוכה ולמעשה מ-gjendesheim הם לוקחים סירה ל-memurubu ועושים את הטיול לצד השני כדי שבמקום לרדת את הסכין הם עולים אותה, מה שמעט יותר קל ובטוח.. לפי דעתי אם אתם בלי ילדים ואם אין לכם מגבלות כאלו ואחרות מומלץ לעשות את המסלול כפי שאנחנו עשינו וכך להנות מהנוף היפה יותר מול העיניים ולא מאחורי הגב..
כדי לחסוך בכסף אנחנו הקמנו אוהל כ-500 מטר מ-memurubu.

memurubu-gjendebu

יום נוסף בו הולכים לאורך אגם GJENDE ונהנים מנופיו הקסומים ומאגמים נוספים שנחשפים כל הזמן.

gjendebu-olvasbu

יום קצר יחסית בו נפרדים מאגם GJENDE, רוב היום הולכים במישור סלעי עד שמגיעים לאחת הבקתות המרכזיות בשמורת יוטנהיימן-
olvasbu.

olvasbu-fondsbu

עוד יום קליל של הליכה כאשר בסופו של היום ישנה ירידה לבקתה, בעיקרון חשבנו לאחד את היום הזה עם היום שאחריו אך בגלל שכשהגענו לבקתה מזג האוויר השתנה החלטנו להשאר לישון שם.
חשוב לציין שבבקתה הזאת יש מאפים מדהימים למי שרוצה להתפנק מעט!

fondsbu-slettningsbu

יום שעל פניו אמור להיות פשוט הפך להיות יום קשה מאוד בגלל מזג האוויר הגשום שתפס אותנו, שוב פעם יום שלם הלכנו בגשם ובבוץ. היום הוא יחסית מישורי וישנם מספר אגמים אותם חולפים בדרך ובסוף היום הנוף משתנה לנוף סלעי יותר המאפיין את האיזור הבא אליו נגיע- skarvheimen.

טיפים

  • יוטנהיימן הוא אחד האיזורים היותר מתויירים בנורבגיה אבל עדין אין מה להשוות את כמות המטיילים בין איזור זה לאיזורים אחרים באירופה
  • ניתן לטייל בשמורה במגוון וריאציות שונות, תתאימו את המסלול בעזרת מפת הקוד של DNT לפי הצרכים שלכם

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )