שבוע בנורווגיה

מסלול טיול מומלץ בנורווגיה

גם לנורווגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2015 M07
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתיוני עד ספטמבר כולל

טיול 7 ימים בנורווגיה

היום הראשון – יום ב' 13.7.15.
טיסה לאוסלו והמשך לברגן. הגעה לברגן 14:30. רכב. נסיעה לעיר לבית המלון Best Western Hordaheimen.
מה עושים בברגן?: נערוך סיבוב בשוק הדגים. משם נלך לתחנת העלייה ל"רכבת" להר Floibanen (קרון אחד ונסיעה של כמה דקות) המובילה לתצפית יפה על העיר. אם יהיה לנו כוח (אני בספק), אפשר לרדת באחד השבילים הנכנסים ליער ולהגיע חזרה לעיר.
המשך, סיבוב בBryggen, העיר העתיקה של ברגן וסיום בארוחת ערב במסעדה .zupperia הממוקמת מול שוק הדגים. המרק התאילנדי עם הפירות ים מומלץ! או מסעדה אחרת כמובן. אכלנו מנה ראשונה בשוק הדגים ומשם עברנו למסעדה. טובה ולא זולה.
הולכים לישון.

Bergen-Sogendal

היום השני – יום ג' 14.7.15.
יצאנו מברגן בבוקר כיוון שהספקנו לראות אותה בערב ההגעה. ניתן לצאת על כביש 16E לכיוון העיירה VOSSלחילופין ניתן לעשות עיקוף דרומי דרך Arland, Oystese, Alvik ודרך כביש 13 להגיע ל Voss. ממשיכים לכפר Gudvangen היושב על גדת הפיורד הצר Naeroyfjord, שלוחה של פיורד Sogenfjord, הארוך והעמוק בנורווגיה. מהכפר מומלץ לעלות בשעה 17:45 על מעבורת לשייט של שעתיים ו 45 דקות לכיוון Kaupanger לאורך הפיורד, נצפה במצוקים גבוהים וירוקים, מפלים הנשקפים מכל פינה ושחפים המלווים את הספינה. מומלץ להזמין מקום על הספינה. עכשיו אפשר לנסוע על כביש 5 לעיירה Sogendal לחניית הלילה במלון Hotel Quality. המסעדה האיטלקית במלון מצוינת.

Sogndal-Boyabreen-Geirnnger

היום השלישי – יום ד' 15.7.15
נצא מ-Sogendal לכיוון Fjaerland , "בירת הספרים של נורבגיה". ניתן לבקר במוזיאון הקרחונים בעיירה נמצא מצד שמאל של כביש הכניסה לעיירה. מציגים שם סרט יפה אך מיושן העוסק בשמורת הקרחונים Jostedalsbeer אותם נראה היום. ישנן שלוש תחנות לצפייה בקרחונים. הראשונה נמצאת מיד לאחר היציאה מהמוזאון. חוזרים לכביש הראשי פונים שמאלה לכיוון צפון ומיד פונים ימינה לדרך כפרית המובילה כ- 3 ק"מ לתצפית על הקרחון הראשון. השני נמצא בהמשך הכביש לכיוון צפון לפני המנהרה פונים ימינה לקרחון .Boyabreen משם ממשיכים דרך המנהרה ל- Olden. משם נוסעים לעבר הקרחון Briksdal. מהחנייה יש מסלול הליכה של יותר מ- 45 דקות עד לאגם הנמצא למרגלות הקרחון. ניתן גם להשתמש בשרות הסעות היוצאות כל חצי שעה בעלות של 200 נוק לאדם. במסלול למטה יש שלט המכוון לשביל הליכה, נכנס ליער ומגיע לתצפית אחרת על הקרחון. סיימנו, נוסעים לכיוון Geirannger ללילה מפנק במיוחד ב- Grand Fjord Hotel, ללינה. בדרך עוברים דרך כביש 15 ו- 63 . מיד לאחר הפנייה לכביש 63 נתקלים באגם קפוא, נוף נפלא ודרך מפותלת עד Geirannger. המלון נמצא מרחק קצר אחרי העיירה מצד שמאל וצופה לפיורד. מסעדת המלון מצוינת, לא זולה ונסגרת לכניסה ב-9 בערב.

Geirannger-Alsund-Storholmen

היום הרביעי – יום ה' 16.7.15 .
יוצאים בבוקר לכיוון Eidsdal על כביש 63, עוברים את הפיורד על מעבורת בעלות של 157 נוק לצד השני. משם על כביש 650 עד פנייה שמאלה לכביש 39E \ 136E לכיוון Alsund . בכניסה לעיר לחפש שילוט ל Aksla זה מוביל לתצפית מדהימה על העיר וסביבותיה. מרכז העיר קטן, יפה ומקושט בבניינים מיוחדים בסגנון ארט-נובו. אפשר גם לעלות דרך הפארק במדרגות לתצפית בהר Aksla על העיר המוקפת אוקיינוס מכל עבר, האיים הרבים והגשרים המחברים בניהם. מאלסונד חוזרים על כביש 136E לכביש 39E לכיוון Vestnes עולים על המעבורת ל- Molde עלות 257 נוק. ביציאה מהמעבורת פנינו שמאלה לכיוון העיר, שוטטנו ברחוב הראשי בין דוכני פסטיבל הג'אז שהיה באותה עת בעיר. משם על כביש 39E ולאחר מכן על כביש 663 ל- Storhomen ללינת הלילה. ניתן גם לנסוע לכיוון העיירה Bud על כביש 664 ולהגיע לדרך האטלנטית, לא חובה. את הלילה בילינו באתר אירוח קטן Hustadvika Guesthouse על שפת מפרצון קטן בשולי כפר Storhomen. בתים קטנים ומצוידים היטב עם שני חדרי שינה (אחד עם מיטת קומתיים) סלון ומטבח. המחיר 1,050 נוק לזוג כולל מצעים מגבות וארוחת בוקר. "קפצנו" לראות את הדרך האטלנטית בשקיעה שכמעט אינה נגמרת. אני לא התלהבתי. מהכביש הדרך הרבה פחות מרשימה מאשר מהאוויר.

Storhomen-Lom-Trollstigen-Valldal

היום החמישי – יום ו' 17.7.15.
Storhomen-Valldal (יום ארוך)
היום יצאנו שוב אל אזור הדרך האטלנטית- קטע כביש לאורך האוקיינוס ובו נק' תצפית וגשרים מרשימים המחברים בין האיים הקטנים. האזור מציע המון פעילויות- מסלולי הליכה, קיאקים, ספארי לוייתנים ועוד. נסתובב בכבישים הצדדים המגיעים לכפרים הקטנים והיפים באזור. אם נזכה לבוקר שמשי זה יהפוך את מראות היום למרשימים מאוד. הכפרים הציורים, הירוק האינסופי, ההשתקפויות במים הצלולים, פשוט אמור להיות יפיפה. בצהרים, נגיע לעיר Kristiansund (לא חובה להתעכב יותר מדי) דרך מנהרה ארוכה מתחת לים (בתשלום של 170 נוק). היום היפה שבוודאי יקדם את פנינו יוציא את הנורווגים מבתיהם והרחוב בו נמצא קפה טוב (של עלית) ונוף לים יהיה שוקק בתיירים וזקנים שייהנו משמש ואוכמניות, בישיבה על אחד הספסלים הפזורים לאורך הטיילת. מכאן נמשיך בכביש 70 , שוב דרך מנהרה ארוכה העוברת מתחת לאוקיינוס. במקום להמשיך דרך E39 ומעבורת נוספת לעיירה Andalsnes , נעשה עיקוף דרך כביש 70, 62 ו-660 הנוסע לאורך הפיורד. הדרך מאוד יפה. לעצור לארוחת צהריים (מהסופר המסעדות אינן או לא משהו, הזדמנות לפיקניק בחיק הטבע) באחת מנק' התצפית היפות באיזור. משם נמשיך ל"דרך הטרולים" (Trollstigen) חובה! נשמח לגלות כי לא בכדי זהו אחד מהאתרים המפורסמים בנורבגיה. הדרך התלולה והמפותלת והמפלים השוצפים מצדדיה מהממים ביופיים! את היום הארוך והיפה, נסיים ב-Valldal הנמצאת על גדות הפיורד Storfjorden. בדרך לפני הכניסה לעיר יש מצד שמאל מסעדה נחמדה מקומית וטובה מאוד. אכלנו ונהננו.

Geiranger , ושמורת Jotunheimen

היום השישי – יום שבת 18.7.15.
Geiranger , ושמורת Jotunheimen
בבוקר נצא למעבורת ב-Linge וניסע בכביש לכפר Geiranger. (כבר היינו כאן במלון המפנק, עוד נראה!) נהנה מתצפית יפה על הפיורד המפורסם ונתחיל לעלות בכביש 15 לעבר שמורת Jotunheimen . אחרי כ-20 דקות נסיעה מהכפר, נעלה לתצפית Dalsnibba. העלייה לתצפית כרוכה בתשלום של 100 NOK, ושווה את הנוף היפה הנפרש פתאום מכל הכיוונים. משם נמשיך עד ל-Lom נבקר בכנסיית העץ היפה והמפורסמת. משם נפנה לכביש 55 החוצה את השמורה. יש להניח שנהייה כבר בשלב שבו נחשוב "כמה יפה זה עוד יכול להיות?", אבל ע"פ ההמלצות, נורווגיה תמשיך להפתיע. הנסיעה בכביש 55 אמורה להיות אחת היפות בטיול. בכביש 55 נתפס על ההר עד הפנייה ל- Ardal בכביש 53 (זהירות לא לפספס את הפנייה, מימין יש מבנה אדום באמצע הדרך והפנייה שמאלה. נרד לכביש משני, צר ומפותל עם נוף מדהים יוצא מן הכלל עד לעיירה Ovre Ardal. היינו שם בשעות הערב עם טמפרטורה של 2.5c . משם ניסע בכביש 53 עד לעיירה Fagernes ללינה. זה יום ארוך ומרובה קילומטרים במיוחד.

Fagernes-Oslo

היום השביעי – יום א' 19.7.15
היום רצים לאוסלו, אולי נספיק לחטוף משהו מהעיר. נקווה שבכלל פתוח ביום ראשון. רצוי לראות את גן הפסלים, את ארמון פרס נובל (נסגר ב- 18:00 ), בית האופרה המדהים. אכלנו צהריים במסעדת האופרה במחיר שערורייתי אבל האוכל מצוין. מומלץ לטייל בשדרת קארל יוהנס גאטה ממנה ניתן להגיע לארמון המלך הנמצא בקצה השדרה. סיימנו בארוחת ערב חגיגית במסעדה מקסימה ומומלצת בה אכלו יפעת אונגר ומשפחתה, אלה שהגו את המסע הזה מתחילה. kafe Celsius (מצויינת!). נמצאת בבניין מהמאה ה-15 הצמוד לכיכר כריסטיאנה טורב. זהו, מחר נוסעים הביתה, חבל.
לא לשכוח לאשר את הטיסה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...