טיול יומי ב-Sierra de lobos

טיול קצר של כ-3 שעות באחד הנחלים המרכזיים שב-Sierra de lobos באיזור של ריכוז עמודי סלע טבעיים ומרשימים

גם למקסיקו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2015
משך הטיוליום אחד

רקע

Sierra de lobos (איזור הררי עם טבע שמור) נמצאת בסמוך לעיר León (העיר החמישית בגודלה במקסיקו) שבמדינת Guanajuato. האיזור מתוייר יחסית (בעיקר בתיירות פנימית) ולאורך הדרך ניתן לראות רוכבי אופניים, רצים ומטיילים שיוצאים קצת אל הטבע..
אנחנו עשינו טיול רגלי במקום מיוחד באחד הנחלים בשמורה שמצאנו לפי ריכוז תמונות בGoogle earth והיה נראה לנו שווה ביקור. במקום עצמו יש ריכוז מרשים ביותר של עמודי סלע בתוך תוואי הנחל ובנוסף לכך גם נחל יפה שזורם עם צמחייה מקסיקנית אופיינית.
כשאנחנו טיילנו מי הנחל היו עכורים ולא מזמינים לטבילה , יכול להיות שבתקופות אחרות בשנה כשיורד הרבה גשם מצב המים משתפר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה

ההגעה לנק׳ החנייה של הרכב ותחילת מסלול ההליכה היא די פשוטה. כביש אחד מרכזי חוצה את ה-Sierra - כביש מס׳ 87.
החנייה (חניית אפר) נמצאת ממש בסמוך לכביש בצידו הצפוני, כ-25 דק׳ נסיעה מהעיר León. במפה שבסיפור מסומנת נק׳ החנייה אך בכל מקרה אפשר לדעת שכאשר מתחילים לראות את העמודים בנחל מהכביש נמצאים ממש קרוב לנק׳ ההתחלה, אם המשכתם על הכביש והפסקתם לראות את העמודים אז פספסתם וצריך להסתובב בחזרה.

המסלול

את המסלול מתחילים בירידה אל הנחל בשביל יחסית ברור. השביל נפגש עם המים שבנחל בצומת נחלים, לוקחים ימינה בנחל הראשון (הנחל הקרוב יותר מכיוון ההגעה) וממשיכים איתו לצידו לכיוון דרום מערב. עמודי הסלע, הצמחייה שמסביב והבריכות שבנחל מספקות נוף יפה ומפתיע יחסית לאיזור בו ממוקם המסלול. לאחר עוד כמה עשרות מטרים נגמר השביל ומפה ממשיכים לעלות כ-1 ק״מ בנחל בדילוגים בין סלעים ולעתים תוך כדי אילתורים לא מסובכים מדי עד שמגיעים לנק׳ בה שוב חוברים לשביל.

נק׳ החבירה לשביל (לא שביל מסומן) נמצאת כ-120 מ׳ לאחר עיכול גדול בנחל (כמעט 90 מעלות) לכיוון מערב. אם פספסתם את השביל זה לא כזה נורא כי אפשר פשוט לתפס ״דוך״ אל שיא הגובה, לשם השביל מוביל. הצמחייה יחסית דלילה ונוחה להליכה.
השביל שמגיע אל שיא הגובה של הרכס ממשיך על השלוחה לכיוון צפון ומספק כמה נק׳ תצפית מעולות על הוואדי ועל עמודי הסלע. ממש בקצה השלוחה, לפני שמתחילה הירידה יש גם עמוד סלע לא גבוה שאפשר לטפס עליו.

הירידה מתחילה מקצה השלוחה בשביל ברור ורחב ומסתיימת בתחתית הנחל באותה הנק׳ של מפגש הנחלים ממנה התחלנו את ההליכה בתוך הנחל.
למי שרוצה להמשיך לטייל באיזור, אפשר לרדת גם קצת עם הנחל ולראות עוד כמה בריכות (עם גרפיטי מקסיקני).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )