טיול יומי בשמורת Sierra de pènjamo

טיולי יום קצר בשמורות Sierra de pènjamo עם נופים יפים ונחל נהדר לשחייה

גם למקסיקו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2015
משך הטיוליום אחד

דרכי הגעה

Sierra penjamo ממוקמת כ-150 ק״מ לעיר Queretaro, קצת פחות משעתיים נסיעה.

הטיול שעשינו מתחיל בסמוך לכפר קטן בשם San Gregorio. נוסעים על כביש מס׳ 110 לכיוון דר׳-מע׳ (עם השילוט לעיר Pènjamo) עד שמגיעים לפניה ימינה מהכביש הראשי לכיוון הכפר Corralejo, אם חלפתם פסי רכבת על הכביש המהיר (110) פספסתם את הפנייה.
חוצים את פסי הרכבת עם הכביש שהתפצל ימינה, חוצים את הכפר Corralejo וממשיכים ישר. לאחר כמה ק״מ חולפים את הכפר San Gregorio (לא עוברים דרכו) וממשיכים עד שמגיעים לגשר מעל לנחל, כ-50-100 מ׳ אחרי הגשר ישנו שביל שפונה שמאלה (מתאים לרכב פרטי בנסיעה איטית) וממשיך עד לנק׳ ההתחלה של המסלול.
כשאנחנו הגענו בבוקר לא ראינו בכלל רכבים והיינו היחידים, לאחר שחזרנו ראינו לא מעט מקומיים שהגיעו לשחות בנחל ואפילו היה שם אוטו גלידה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שביל ההליכה

את המסלול מתחילים ממש בסמוך לחניה, ישנם מס׳ שבילים שמתחילים לטפס ומהר מאוד חוברים לשביל אחד מרכזי, את השביל אפשר לראות גם בתמונת לווין בGoogle map.
מתחילים בטיפוס מתון עם השביל שעובר מעל הקניון ומספק תצפית מעולה על כל הוואדי, לעתים השביל לא ממש בולט אבל לאורך כל הדרך אפשר להבין איפה תוואי ההליכה. בנק׳ מסוימת (מסומנת במפה) מגיעים לנק׳ שבה אפשר לטפס למעלה ולחבור לשביל רחב ונוח או לרדת למטה לתצפית יפה על הוואדי. אנחנו הלכנו לתצפית, חזרנו בחזרה והמשכנו את הטיפס לכיוון השביל הרחב.
המשך השביל ממשיך לטפס לכיוון מערב, בחלקו העליון של הוואדי. אנחנו לא ידענו אם השביל אמור להגיע למקומות מעניינים נוספים בסופו של דבר ואחרי כ-40 דק׳ של הליכה החלטנו להסתובב בחזרה. בדיעבד, ראיתי בGoogle Earth שיש בהמשך עוד מערה ושגם השביל יורד לנחל אל מפלים ובריכות שנראות מקום מצוין לשחייה. אם יש זמן - כדאי לבדוק

בנוסף למסלול ההליכה שעובר מעל הנחל, אפשר פשוט ללכת בתוך הנחל בבריכות שבתוכו.

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )