zomba plateau- מלאווי

שלושה ימים במקום פסטורלי ורגוע, במרחק נסיעה קצרה מהעיר זומבה במלאווי, שם אפשר לנוח, לטייל בנוף ירוק בין מפלים ואגמים, ולהגיע לתצפית על העיר.

תאריך הטיולAugust 2018
משך הטיול3 ימים

הגעה

הגענו לזומבה (העיר) מבלנטייר- הנסיעה עלתה לנו 2,500 קוואצ'ה לאדם, ולקחה לנו שעתיים בערך. הגענו בשעות הבוקר המאוחרות, אכלנו ליד התחנה המרכזית, עשינו קניות ולקחנו מונית למעלה ההר. מונית עולה 5,000 קוואצ'ה והנסיעה לוקחת חצי שעה בערך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

רקע

זומבה היא עיר דיי רגילה במלאווי, יש בה כמה מלונות, כמה בתי קפה ושוק, פחות או יותר. אבל ממנה עולים להר, שהוא ללא ספק פנינה.
במעלה ההר, במרחק של פחות מחצי שעה מהעיר, יתגלה אליכם אזור ירוק להפליא, ועם קצת הליכה תמצאו גם אגמים ומפלים. לדעתנו, שווה את ההגעה.
למעלה אין הרבה, חוץ מכמה גסטהאוסים ומלונות והרבה טבע. אפשר להעביר שם יומיים או יותר ולעשות טיולי יום לנקודות שונות. נסו לכוון לימים עם ראות טובה, כך תהנו מתצפיות מרשימות (אנחנו נפלנו על ימים עם ראות פחות טובה, אבל נהנינו משאר הדברים שהאזור מציע).

התארגנות ולינה

במעלה ההר יש אפשרויות לינה שונות, במחירים משתנים כמובן. אנחנו בחרנו במחיר הזול ביותר, וישנו באוהל. ישנו בtrot farm- מקום מקסים! היינו במקום לבד, עם עוד שניים שעבדו שם. יש במקום סוסים (אפשר גם לצאת לטיול סוסים אם רוצים), כמה ברווזים, אגמון והמון דשא. המקום עצמו נעים ורגוע. יש ספסלים ושולחנות, וגם חדרים ברמות שונות למי שלא רוצה לישון באוהל. החיסרון היחיד הוא מבחינת האוכל, אבל לנו העובדים במקום עזרו עם המדורה ונתנו לנו כלים כדי שנוכל לבשל.
אין חשמל ויש מקלחת באקט, (למרות שאולי יתמזל מזלכם והמקלחת תתוקן). קמפינג עלה לנו 6,000 קוואצ'ה לזוג, ללילה.
אפשר כמובן לבחור במקום שיש בו מסעדה ותנאים טובים יותר.. בכל מקרה רצוי לסגור את זה לפני שעולים למעלה, כי המקומות לא בהכרח קרובים וחבל להתחיל להסתובב עם המונית בשביל למצוא מקום שיהיה לטעמכם ושיש בו מקום.

ציוד:
*אוכל: יש להיערך עם כמות מספיקה למספר הימים שאתם מתכננים לשהות על ההר (חשוב!!! אין איפה לקנות, מלבד מנדזה [מן סופגניה של המקומיים] ואולי קצת ירקות או ביצים שראינו שמוכרים בדרך).
*אם יש לכם גזיה זה יכול להועיל
*מבחינת בגדים- חשוב להביא בגדים חמים! בלילה קר מאוד. אנחנו מצאנו את עצמנו נכנסות לשק שינה ברגע שהשמש נעלמה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולי יום

על ההר יש נקודות תצפית, אגמים ומפלים. מומלץ לשאול על המלצות במקום בו אתם ישנים, לנו הם הראו מספר קיצורי דרך. בכל מקרה המפס מי מאוד עוזר כדי לראות את המסלול.
אנחנו הגענו בצהריים לקמפסייט והתמקמנו. בבוקר למחרת יצאנו לטיול לתצפיות וחזרנו בצהריים המאוחרים. בבוקר שאחרי הלכנו לטיול קצר לאגם ומפל ובצהריים ירדנו חזרה לעיר.

טיול ראשון: במרחק חצי שעה מהtrot farm יש מפל יפה, עצירה נחמדה בדרך לתצפית. יש שתי תצפיות שנמצאות אחת ליד השנייה- queens view ו- emperors view. שתיהן מסומנות במפס מי. ההליכה אליהן לקחה לנו בערך 3 שעות, עם עצירות בדרך. ההליכה קלה יחסית, מעט עליות וירידות. בדרך רואים הרבה חוטבי עצים, מלבד הנופים היפים.
** בדרך חזרה ראינו שיש דרך קיצור במפס מי, והגענו למקום שאי אפשר לעבור בו יותר, למרות שבמפה נראה היה שיש שם שביל. הסתבכנו בלחזור לשביל המקורי שהיינו עליו והתברברנו... ממליצות לחזור באותה דרך בה הגעתם.

טיול שני: הליכה לmandala falls . מפלים שנמצאים על אגם. ליד האגם יש מדשאה וספסלים ואפשר לשבת שם ולהנות מהאוויר הנעים ומהשקט. המקום במרחק רבע שעה בערך מהtrot farm וההליכה לשם קלילה.
כמובן שיש טיולים נוספים שאפשר לעשות לנקודות שונות על ההר. ממליצות להתייעץ עם מקומיים שחיים שם או עובדים שם. בנוסף ממליצות להסתכל על ההמלצות במפס מי שעוזרות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )