טיול של חודש בלאוס

סיפור דרך טיפלה שונה מהרגיל על דרום לאוס (איחדנו את שני הלופים לאחד ועשינו אותו ברכב ולא באופנוע), בקשר לצפון ניתן את דעתנו על המקומות המוכרים. :)

גם ללאוס חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2017
משך הטיולחודש
עונה מומלצתלאוס, כמו רוב מדינות דרום מזרח אסיה, מומלצת בחודשי החורף שלנו.

ויאנטיאן (Vientien)

דבר ראשון הסים! לקנות רק unitel!! יש לו קליטה מדהימה בכל המדינה, גם במקומות חור. חלקינו היינו עם beeline והוא עבד בגדול רק בויאנטין. לשים לב אבל לכמה MB ולא Mb קונים (אם זה מוגבל בקיפים או בכמות גלישה).

יום אחד אין צורך בלילה שם. אנחנו עשינו באמצע הטיול לילה מעבר - מפורט בהמשך.
נסיעה: הגעה מבנגקוק בסמי סליפר ישיר. 13 שעות סהכ כולל עצירה במעבר גבול לויזה (31 דולר ל28 יום).
הגעה לויאנטיאן ב8 בבוקר. אפשר לקחת טוקטוק למרכז ואפשר גם ללכת ברגל כרבע שעה.

מה עושים: קנינו סליפר ללואנג פראבנג כבר באותו יום לשעה 5 (מבחינת מסלול גאוגרפי יותר נכון בדרך לעבור בואנג ויאנג ואז להמשיך ללואנג פראבנג). כך נשארנו עם קצת זמן לויאנטיאן.
בגדול הדרך הכי יעילה זולה ומהנה היא השכרת אופניים לכל היום 8k. תוך 4 שעות היינו ברוב המקומות המומלצים בעיר. (That , patuxay, vat sisaket) כל המקומות מאוד מתויירים ועולים כניסה לא יקרה. מדובר בעיקר בפסלים ומקדשים לראווה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לואנג פראבנג (Luang Prabang)

4 ימים

נסיעה: עלות 180k. הגעה ב7 בבוקר מחכים שם המון טוקטוקים למרכז. היה גשם לא בדקנו אפשרות של ללכת ברגל. הטוקטוק עלה 20k לאדם.

שינה: vongprachan backpackers
דורמס מעולים. עלה לנו 45 אלף לאדם כולל ארוחת בוקר. לחדר של שמונה ומקלחת פצצה.
אין הרבה ישראלים וממוקם מרחק הליכה של כ10 דק מהשוק לילה והמרכז.

אוכל:
סנדוויצים-
אכלנו המון סנדוויצים בדוכנים לאורך הרחוב הם פשוט היו ממש טעימים, מפנקים וסופר זולים 10k !! בוקר היה כלול בגסטהאוס וערב בשוק לילה ככה שכל יום לקחנו סנדוויץ לפני היציאה למפלים/טיול שהיו ארוחת צהריים נפלאה.

שוק לילה -
‏ממש שווה אווירה מעולה. אנחנו היינו בזמן פסטיבל סרטים אז לא יודעת כמה הומה כשאין. מושקע מאוד כל האזור מכת הבחינות! היה בופה ב15k שכולם היו בו ואנחנו מצאנו איזה אחד ב10k. והרי המלצת הזהב-לא ללכת אליו!! ממש לא טעים ולגמרי מטלטל את הבטן!
גלידה-
יש שם בהמשך הרחוב של השוק לילה (לא השוק אוכל) בצד ימין אם באים מהשוק אוכל, דוכן של גלידה תאילנדית מגניבה.

בית חבד-
אוכל ואווירה מדהימה!!! ממש מרגיש בבית תגיעו! הרב שלום מקסים ואכפת לו מכל מי שמגיע.
אוטופיה -
בר מגניב ונחמד לשבת בו ולשתות. מצויין בהרבה סיפור דרך.

מה לעשות:
מפלים קטנים -
לא לפספס! מדהימים! עשינו ביום הראשון נסיעה עלתה לנו 28 אלף לשני כיוונים לכל אחד היינו 5 אנשים סהכ. צריך להגיד לנהג לחכות לך שם ומתי תחזור. אנחנו היינו 4 וחצי שעות ותכלס בין 3 וחצי ל4 היה מספיק לגמרי. תלכו לאורך הצד הימני של המפלים ותחזרו מהשמאלי. אל תחצו גשרים באמצע כי זה מפספס מקומות. המפל השני לדעתנו הכי שווה לכניסה. אנחנו נכנסנו לשלישי והיה אדיר. יש בדרך איזושהי מערה, לדעתנו לא חובה וסץם מעריך את הדרך. ללכת ביום חם וממש מוקדם בבוקר כי אז אתם שם לבד. אחכ ניהיה מפוצץ. אנחנו יצאנו ב9 כבר לשם. כשמגיעים לשם צריך לשלם לסירה 10 אלף וכניסה 15 אלף.

מפלי Kuang si -
מפלים מדהימים ומאוד מתויירים. כדאי ממש לצאת מוקדם אפילו יותר מתויר מהמפלים הקודמים. שהות של 3 שעות זה מה שהרוב עושים וזה מספיק כולל טבילה במים. אם אתם ממש בראש של לרבוץ במים אז גג 4 כשמבחינת רחצה יותר כיף במפלים השניים.
לקחנו לשם קטנועים וזה לא יוצא משתלם כלכלית פשוט כיף דרך מדהימה.
תצפית שקיעה-
באמצע העיר ממש בלב השוק לילה לא לפספס שקיעה פשוט מדהים! עולה כניסה מחיר סמלי. לא לעלות אחרי 4 ולחכות ליום לא מעונן. עליה של מדרגות למקדש למעלה.

הוי קסאי (Huayxai)

3 ימים

נסיעה:
הגעה מלואנג בפראבנג. 12 שעות הגענו ב6 וחצי בבוקר. לא רצוי לקבוע לאותו יום כבר את האומגות. יוצא לחוץ ומגיעים מאוד עייפים. אנחנו קבענו ליום שאחרי ושמחנו על כך מאוד.

אוכל:
גסטהאוס בשם Little hostel-
בחורה מדהימה שממנה גם קנינו את הכרטיסי אוטובוס להמשך. אוכל מעולה לא מאוד זול אבל בהחלט אווירה מקסימה ששווה את זה.

מסעדת terrasse-
לא קל למצוא אותה בכלל. בעיקר אוכל מקומי אבל אווירה טובה ומאוד טעים. באמצע הרחוב הראשי יש מדרגות לכיוון מקדש- אי אפשר לפבפס. עולים במדרגות למפלס הראשון ופונים שמאלה. המסעדה תיהיה מצד ימין.

שינה:
ישנו ב Sabadee שלוש בנות 90k לחדר. גסטהאוס חמוד בסהכ מרחק הליכה מהמשרדים של הגיבון.

מה לעשות:
עיירה קטנה הגעה לשם רק למי שעושה את ה- gibbon experience.(פירוט בהמשך)

בריכה ומפל-
ביום הראשון היינו בבריכה מקסימה ומבודדת. תשאלו בסוכנות על הרחוב ידעו. בעיקר היה חם וחיפשנו מקום לרבוץ בו. נסיעה של כ40 דקות לפחות היינו שם לבד לחלוטין.

גיבון- יומיים של אומגות מדהימות! הארוכה ביותר הגיעה ליותר מחצי קילומטר!! נופים שנחשפים בגלישה הם באמת עוצרי נשימה והצוות מאוד מקצועי שנותן המון חופש ועצמאות!
אנחנו נעזרנו בבית חבד בלואנג פראבנג בשביל להתקשר ולשריין מקום. ביקשנו לשלם במזומן בקיפ (יוצא הכי זול). עלות: 180 דולר לבן אדם למסלול הexpress שהוא לחלוטין מספק ונותן את החוויה במלואה.
לקראת אחה״צ מגיעים לבית עץ מטורף בו ישנים. השקיעה הכי יפה שראינו בחיים. אוכל מעולה ושינה מסודרת מאוד. חוזרים עד השעה 3 ולכן כבר אפשר לסגור סליפר לאותו הערב. בנוסף במשרדים שלהם יש מקלחת להעביר שטיפה אחרי האומגות ולפני הנסיעה.
חוויה מדהימה אין בכלל מילים לתאר את ההשקעה, הנופים, האוכל והלינה המיוחדת שהמקום מציע.
אין ספק שהאטרקצייה יקרה אך שווה כל שקל לדעתנו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לואנג נמתה (luang namtha)

3 ימים כולל יומיים טרק.

עיירה חמודה מאד.. היא רחוב ראשי וההתפצלויות שלה מובילות לכפרים קטנים על שפת הנהר שנחמד לטייל בהם, ברגל או באופניים..
בנוסף, יש כאן גם שוק יום נחמד של ירקות ושוק לילה.
לקחנו אוטובוס לילה מהוי קסאי ללאונג נמתה. הגענו לעיירה ב11 וחצי ולא היו טוקטוקים שיקחו אותנו לרחוב הראשי שבו כל הגסט האוסים.

לינה:
באמצע הלילה דפקנו פשוט על גסטהאוסיפ שמצאנו בדרך עד שמישהו פתח לנו ושם ישנו. קמנו מוקדם בבוקר לקחת טוקטוק לרחוב המרכזי.
יש דורמס נחמדים עם אחלה אוכל גם ששם ישנו אחר כך.

אוכל:
אכלנו הרוב בדורמס
יש שוק לילה נחמד ורגיל, לא מנות מיוחדות וגדולות אבל טעים.
מסעדת פיצה בתנור מעט יקרה.

לעשות:
טרקים- יש כאן שתי חברות טרקים מרכזיות, איציק המקורי ואיציק המזויף/into the wild שתי הסוכנויות מציעות בערך את אותן הצעות:
איציק המקורי הוא במחיר קצת יותר זול, ואפשר להתמקח איתם על המחירים
טרק של יום/יומיים/שלושה שאפשר לשלב בטרקים של יותר מיום גם יום אחד של קיאקים..
עשינו את הטרקים בנפרד ולכן יש לנו חוות דעת שונות:

פירוט על שלושה ימים טרק - יום בגונגל יום בכפר יום קייאקים
הטרק היה ממש חוויתי וכיף. זו פעם ראשונה שבאמת כל הטיול היה מהטבע. כולל אופן הבישול והלינה וחווית הגונגל. היום השני היה מעט מאתגר אבל יכול להיות כי פשוט היו בקבוצה רק בנים והם הלכו בקצב יחסית מהיר ובלי הפסקות כל כך. אבל בסופו של יום, החוויה של הלינה בכפר, ושל ההסתכלות על החוויה בכפר הייתה שווה את המאמץ. ממליצה!

פירוט על יומיים טרק - יום קייאקים יום בגונגל
התחלנו בקייאים בנהר עם זרם לא חזק ושמש בין עננים. חתרנו ללא הפסקה בגלל שלא היה זרם בכלל וזה היה קצת מייאש. העצירות בכפרים היו מעניינות והאוכל היה סבבה. למחרת הלכנו בגונגלים, ממש כמו שנשמע! דרך לא מפולסת מידי שיוצרת את חוויית הגונגל. במבוקים נופלים בכל מקום וצריך להתכופף לזחוח ביניהם. המדריך הכין ארוחת צהריים בשטח שהייתה לגמרי השיא של היומיים - חביתה בעלה בננה ואורז בבמבוק. טעים ומדהים!
אנחנו חושבות שבגלל שעשינו קודם קייאקים ואז הליכה אז המסלול היה קצת שונה ופחות כיפי ומזמין. ממליצות אם כן הולכים על הטרק לדבר איתם על מסלול הפוך משלנו ואולי תצליחו להפיק יותר.

נונג קיו (nong khiaw) לא לפספס!!!!

4 ימים

נסיעה:
הגעה במיניואן מלואנג נמתה. יצאנו ב8 וחצי בבוקר והגענו לקראת 15:00.
כשמגיעים יש טוקטוק אמור לעלות בין 5 ל10. אנחנו הלכנו ברגל בגלל אי הבנה. סתם ארוך ומומלץ ליסוע. הכפר המקסים הזה מחולק לשניים עם גשר גדול שחוצה את המקונג. החלק שאנחנו מצאנו נעים יותר נמצא בצד הרחוק מהתחנת אוטובוס.

אוכל:
דלילס-delilahs - דורמס שנמצא מעבר לגשר (בצד שקרוב לתחנת אוטובוס) יש שילוט לאיך להגיע. Banufi cake העוגה הכי טעימה שתאכלו במזרח בוודאות!!! חובה להגיע לשם ולטעום מדובר בפיסת גן עדן!
בלי קשר אחלה של מקום אפשר לבחור שם סרטים מספרייה עצומה ולהקרין במשך כל היום. אוכל סבבה קצת יקר. בכללי מומלץ לישון שם אם אתם מחפשים דורמס.

קיו בר- Qbar
פאב מסעדה נחמד עם אווירה טובה ממש במרכז. בערב יש מדורה ומוזיקה נחמדה.

אלכס- alex restaurant
לשים לב שיש שניים שנקראים אלכס. ללכת לזה שקרוב לקיו בר. על התפריט כתוב דליליס. ממש זול וטעים. כל מה שהזמנו היה מעולה!! מרק דלעת מומלץ!

גוי- joy restaurant
מקום מקסים מנות גדולות ומפנקות. אחלה של סלט ישראלי. שקשוקה למרות ההמלצות פחות עפנו. שייקים מעולים ואווירה טובה!

שינה:
ישנו במקום שנקרא Pha noi guesthouse. ממש אחלה,מרווח, נקי וזול. נמצא ממש מול ג'וי. איך שעוברים את הגשר הראשון מימין.

מה עושים:
נונג קיו ומונג נוי (פירוט בהמשך) ללא ספק המקומות הכי מקסימים בלאוס. אווירה מדהימה שפשוט עושה חשק להישאר גם בלי הרבה אטרקציות. לא עשינו הרבה ועדיין השאיר טעם של עוד.

תצפית-
יש שילוט ברחוב זה מאוד מובן, תצפית יפייפיה לא לפספס. אנחנו התחלנו לעלות ב4 ורבע והגענו כבר בשקיעה עצמה. עליה של כשעה שעה וחצי תלוי בקצב שלכם. ממליצות לצאת כבר ב3 וחצי. למעלה קריר אז כדאי להביא משהו חם.

מסאז-
עשינו מסאז נחמד במרכז גם פשוט תחפשו שלטים לא המלצה מיוחדת.

מאה המפלים-
היה מאוד קר לכן לא עשינו. חברה שהיו אמרו שמאוד נחמד.

דלילס סרטים-
אנחנו היינו בימים די קרירים מה שגרם לסרט טוב עם עוגה ושוקו להיות מאוד מדויק. מומלץ!

מונג נוי (moung ngoi)

3 ימים

הגעה: לקחנו סירה מהמזח עצמו ולא מסוכנויות, עלה 25k והשייט הוא משהו כמו שעה. יוצא פעמיים ביום בבוקר ובצהריים. רצוי להביא ביגוד חם יש רוח.

שינה:
ברגע שהסירה עוצרת מחכות מיליון נשים שמנסות לשכנע אותך לבוא אליהם, זורקות עליך מחירים ויתרונות. אנחנו הלכנו עם פני, חמודה ונמוכה שאמרה שגם יש לה דורמס ולא ויתרה עלינו. למקום קוראים river view אבל כנראה שיש עוד שמות כאלו. ישנו בבונגו על הנהר עם ערסלים וחדש מקסים. יש גם דורמס במחיר זול יותר. פני נשואה לשוויצרי שקטן ממנה ב5 שנים וכבר יש להם שלושה ילדים. הם מנהלים ביחד את המקום. בחורה מבינת עניין עם ביצים.

אוכל:
אכלנו אצלה ארוחת ערב. המקום הכי חי באיזור ולכן הכי מזמין לשבת. מחירים מעט יקרים אבל אוכל טעים. פיצה טובה וגדולה!

לארוחת בוקר היא מציעה עוד יום לפני את הבופה שלה, משלמים 35k ואוכלים מלא דברים.

תכלס מה שיש לעשות זה לנוח על ערסל ולהינות מהנוף. להסתובב קצת בכפר הקסום, להתערבב באנשים המקומיים ולקרוא ספר. לנוח ולהירגע.

ואנג ויאנג (vang vieng)

יומיים וחצי

לקחנו ממונג נוי סירה ב9 וחצי בבוקר חזרה לנונג קיו. ב4 אחרהצ היה לנו סליפר ללאונג פרבנג. עלה 180k. הגענו בערך ב4 בבוקר וקלחנו טוקטוק ב50k סהכ להוסטל דה רוק.

הגענו להוסטל the rock באמצע הלילה ולא היה אף אחד בקבלה. פשוט נכנסו לחדר פנוי והלכנו לישון. בבוקר כשקמנו הייתה ארוחת בוקר ושילמנו על הלילה הזה. עולה 40k כולל ארוחת בוקר שהיא דיי שוק אז אפשר אפילו לאכול כמה פעמים. הוסטל נחמד אבל קצת מלא בשיכורים. חדר של 8 בלי חלון לבחוץ אלא חלון למסדרון.

אוכל:
המסעדה הצמחונית- תמצאו אותה על הכביש ותזמינו ואג בורגר דלעת. מומלץ בטירוף! הפסטה הייתה פחות טובה. לחם שום טעים.

השניצל של ויקטור כמובן. שניצל גדול ומפנק. פריינדס מוקרן כל היום בלופים. ויקטור אחלה גבר וישנה מנות בשבילכם. הסלט סופר חמוץ שימו לב לבקש קצת לימון (לא תמיד עוזר). גם שאר האוכל שם טעים, רק החומוס פחות.

דיס המלצה - חנות עם מלא עוגיות ענקיות, לא טעים!!! רק יפות. נפלנו חזק מהגודל והיופי ונתקענו עם שלוש עוגיות ענק שאי אפשר לאכול.

לא היינו אבל פיצה קינג מומלצת מאוד לפי מה ששמענו.

לעשות:
אבובים- יש שני מסלולים אחד צהוב אחד אדום. מומלץ לחכות ליום יחסית חם כי בסוף המסלול כבר ממש קר במים. אטרקציה ממש נחמדה עוברים בין פאבים ומסעדות ובאמצע יש זיפ ליין אם מישהו רוצה והמים צלולים וכייפים. רצוי לצאת מוקדם בבוקר כי באמת קפוא כבר בסוף וסתם חבל להגיע מאוחר.

לגונות- קיימות מספר לגונות, אנחנו היינו בלגונה מס 3. היה קצת קר אז לא נכנסנו ממש למים אבל יש שם טרזן מגניב ואבובים וממש ממש נחמד.

לא עשינו אבל יש שם טיפוס הרים שאומרים שהוא נחמד ממש.

ויאנטיאן

חזרנו אליה! החלטנו לצאת ממנה דרומה ולשכור בה טנדר שאיתו נעשה את שני הלופים (גם טאקק וגם פאקסה). המטרה הייתה להדרים כמה שיותר, לעשות שבת בכפר נחמד, ולהתחיל להצפין לאטרקציות של הלופים עד שנחזור לויאנטין.

נסיעה:
לקחנו אוטובוס בצהריים מואנג ויאנג 40k שהגיע בערב לויאנטין.

ישנו בדורמס בשם פאנקי מאנקי, עלה 37k כולל ארוחת בוקר של ביצת עין ופרוסת לחם. לא הכי יפה שיש אבל במיקום דיי נוח.

אוכל:
אכלנו במסעדה איטלקית ברחוב של ההוסטל, יחסית חדשה ומקסימה. יש סבאלה בכניסה עם אנגלית טובה שהמקום שייך לבן שלו. הפיצות קצת יקרות אבל טובות. החוויה הייתה בעיקר השירות שלהם, המלצרית עשתה לנו שתי פאשלות וקיבלנו 4 סאמרסבי וקינוח מדהים על חשבון הבית. לא זוכרות את השם אבל ננסה למקם בתמונה במאפס מי (בהמשך של פומדורו לכיוון השוק לילה)

עוד מסעדה איטלקית מדהימה היא  Via Via Restaurant שעליה קראנו בסיפור דרך של חיים. אוכל מדהים ברמות!!!!! לגמרי שווה את הכסף ותכלס לא כזאת יקרה יחסית למה שמקבלים. בעלים צרפתים חמודים ומקום יפה וכיף.

חיפשנו הרבה מאיפה להשכיר אוטו, ובסוף מצאנו את naga international. שכרנו טנדר של ניסן, הילוכים, מלוכלך וישן כבר עם מכות, שנוכל לנסוע בדרכים הפתלתלות של לאוס בלי לפחד עליו. עלה לנו 75$ ליום. ביטוח עולה 10$ ליום אבל אם לוקחים לשבוע אז זה 50$ לשבוע. הקילומטרז לא מוגבל וצריך להחזיר את מיכל הדלק באותה כמות שנוסעים איתה. העובדת הייתה נחמדה והביאה לנו את הטלפון שלה שנוכל לדבר איתה בוואטסאפ ולשאול שאלות. התחלנו בנסיעה על כביש 13.

טד לו (tad lo)

אחרי יום וחצי נסיעה (עם עצירה ללינה סתם מתי שהיינו עייפות) הגענו לכפר קסום. עשינו בו שבת ונשארנו 2 לילות.

ישנו בגסטהאוס על הנהר, חדר ל3 עלה 70k ללילה. לא זוכרות את השם אבל זה היה ליד Sailomyen, הראשון פשוט (מבנה עם מרפסת, לא בונגלו). הבעלים חייכנית אבל האוכל לא טוב אז ממליצות רק לישון שם ולהינות מהנהר. כביסה עלתה 10k והריחה ממש טוב.

אוכל:
יש מקום של צרפתי שרוצה לעזור לתושבי הכפר, אוכל לא מזהיר וקצת יקר אבל המקום חמוד.

עוד מקום זה Palampi geusthouse - מסעדה וגסטהאוס. צרפתייה מקסימה במטבח שאחראית לתרגם ולהכין את האוכל. זולים ומשתלמים. הזמנו כמה מנות והכל היה טוב ואפילו יש מגנום. הם פינקו אותנו בפירות ובשתיה חמה כמה פעמים. ממליצות בחום! (לא יודעות על לינה). בנוסף בערב כשבאנו לאכול הייתה לאורחים ארוחה משותפת שנראתה מגרה ביותר, שווה לנסות לברר על זה. פנקייק נוטלה חובה.

לעשות: הנהר בגסטהאוס כייפי ממש, יש גם על הדשא בחוץ בונגלות קטנות ללשבת ולקרוא ספר. בהמשך יש מפלים יפים ששווה לראות (לא בשקיעה). מעבר לזה הכפר מתוק ונחמד פשוט להסתובב בו.

טאקק (Thakhek)

יום קשוח מאוד! ממליצות לפצל אותו מבחינת נסיעה ומרחקים. הגענו כמעט ב12 בלילה מותשות והיה קשה מאוד למצוא גסט האוס. אכלנו לאורך היום במקומות על הדרך וישנו פשוט איפה שהסכימו לקבל אותנו. סהכ היינו ב2 מפלים ונסענו המון עד לטאקק.

לעשות בדרך לטה קק ( חלק מהלופ של פאקסה) :
מפלים ראשונים - Tad fane waterfall (south). מגיעים לתצפית עליהם דיי מרוחקת ולא רואים את כל המפל. עדיין מפל ארוך ומרשים. לאוהבי האומגות קיימת שם אחת שנראת מגניבה. עלה כניסה 10k לאחת ו10k לחניה.

מפלים שניים - Tad yuang waterfall. מגיעים ללמעלה של המפל, שטח חמוד עם נחלים ודשא והשקפה לבריכה שאליה המפל נשפך. נחמד לשבת שם להתחרדן ולנשנש (עשינו את זה אחרי שהיינו למטה). יורדים למטה כדי להיכנס למים. המדרגות אבן מחליקות וגדולות אבל לגמרי בגדר האפשרי. המים קרים ויש מלא רסיסים ורוח אבל מרענן להיכנס. אפשר ממש להתקרב למפלים על הסלעים. מחוץ למתחם יש מסעדות ושוק, לא עצרנו.

לינה- הגענו מאוד מאוחר בערב של הסילבסטר והיה לא קל למצוא מקום לישון.

לופ טה קק יום 1- מערות ובריכות מהממות ונסיעה ל Green climbers home
יום קליל בהרבה, עברנו בשתי מערות ואגם והגענו בצהריים כבר למיקום של הטיפוס. בא בטוב אחרי הנסיעה הקשוחה של אתמול.

לעשות:
מערה Xien liap cave. מערה חמודה שטיפה מסובך למצוא אותה. כשמגיעים צריך להמשיך על גדת הנהר מימין למבנה ואז בין האבנים שמטפסים עליהן מגיעים לכניסה שלה. לא נכנסו לתוכה, ויתרנו על לחקור אותה מבפנים. היא מגניבה אבל אם הולכים לשאר המערות אפשרי לוותר עליה.

מערת המקדש Than sa pha in. מדהימה!!! הכניסה היא מקדש עם דגלים ופסלים ומזבחות קטנים, ובהמשך שלה יש אגם. נכנסים למים לשחות קצת בחושך ובהמשך יש חור בתקרה ושמש מחממת. מים קרים מרעננים וחובה להיכנס פנימה! ממליצות בחום לא לפספס ולהגיע מוקדם כדי להינות מהלבד. לא שילמנו כסף בכניסה כי הגענו מוקדם אבל כשיצאנו כבר היה מישהו שרצה כסף (לא הבאנו לו).

אגם The falang. אגם מקסים, כיף לשבת על גדותיו עם מוזיקה או ספר. היינו לבד והיה שליו מרגיע. מים קרים יחסית. ובאמת שלכל מום שהגענו היינו לבד. היה פשוט מדהים שקט ונעים. כניראה גם חסך כסף (בשעות מאוחרות יותר גובים כניסה)

ישנו בgreen climbers home- כפר מטפסים. יש להם אופציות של בונגלו, דורמס או אוהל. ישנו 3 באוהל של 2 ועלה לנו 60k סהכ. עשו עם זה קצת בעיות אבל לא היה להם איך לאכלס את שלושתינו בדרך אחרת. היה אחלה אוהל, מספיק גדול ונוח. דורמס עולה 50k לאחד. אוהל יחיד עולה 40k. שימו לב שיש להם במתחם שני מרכזי לינה ומסעדות, הם תכלס אותו הדבר ועובדים ביחד אבל לא מתקשרים אחד עם השני אז אם אין מקום באחד פשוט לעבור לבד לשני ולמצוא. יש מצב שכדאי לשריין מראש אנחנו הגענו די מוקדם ותפסנו מקומות אחרונים.

לאכול:
אכלנו שם. לאוכל לוקח לפחות שעה להגיע (דבר שהיווה בעיה בארוחת בוקר לפני הטיפוס). לא היה מצויין והם לוקחים כסף על קטשופ ומיונז לציפס. מבאס קצת.

יום 2- טיפוס ונסיעה לנהין - nahin
לעשות:
הטיפוס! עלה לנו 200k לאחת, כולל נעליים, רתמה, מגנזיום ומדריך מ9 בבוקר עד 1 בערך. המדריך (רובם גרמנים או אירופאים אחרים) היה מקסים וסבלני. לימד אותנו הכל ונתן לנו לבחור את המסלולים לפי רמות הקושי שהסביר. אנחנו גם אבטחנו אחת את השניה. חוויה מטורפת ושווה את הכסף לגמרי. הנוף מהמם, ומדהים פשוט למצוא צוק ולטפס עליו. כל אחת עשתה 4 טיפוסים. חשוב לציין שהגענו בלי ניסיון מוקדם ונהננו מאוד! אך אם יש לכם ניסיון וידע כניראה שתפיקו אפילו יותר מהמקום! אנשים מכל העולם מגיעים עם ציוד אישי כולו עם תשתיות לטיפוס הובלה, אם אתם מטפסים מנוסים וגם אם מתחילים תמצאו את עצמכם במקום המקסים הזה!

בדרך עוברים בעיירה thalang. מדהימה ביופיה. מלאה ביערות שהוצפו והפכו לאגמים עם עצים באמצע. שם גם עצרנו לאכול.

שמענו הרבה המלצות על הגסטהאוס sabaidee שבעיירה thalang. החלטנו לעצור שם לצהריים ולא לשינה ולהמשיך להצפין. האוכל לא היה יותר מידי טוב אבל הנוף היה יפה והיה קוראסון שוקולד ומאפינס בננה טובים.

ישנו בנהין בגסט האוס מקסים בשם khountavy geusthouse. מנוהל בידי זוג מבוגר וחמוד, שני חייכנים. החדר היה תכלס של 4 (2 מיטות זוגיות) ועלה לנו 60k סהכ. אפשר להשכיר שם גם אופנועים. הארוחת בוקר הייתה מזעזעת! אל תאכלו שם כריך חביתה. אולי פרנץ טוסט או פנקייק.


יום 3- אטרקציה מרכזית konglor cave ונסיעה צפונה.
לעשות:
מערת konglor. המערה הכי גדולה בלאוס, לוקחים סירה ושטים בתוכה. עוצרים לראות נטיפים וגם יוצאים ממנה לשייט מחוצה לה. כניסה עולה 2000 לאחד ובנוסף שייט עלה לנו 130k לסירה של 3, פנס עולה 50k כפיקדון. המערה מדהימה, ענקית ומפתיעה. עם זאת השייט כבר קצת ארוך ומבינים את הקטע מהר.

המעיינות הקרים cool pool / cool springs. אגם עם מים קרים (כרגיל) יפה ומלא באבנים מחליקות אז להיזהר. אבן גדולה לקפיצה למים. מים צלולים וצוננים. כיף לבוא להתרענן במים ולהתחרדן בשמש. בדיעבד עשינו קצת בלאגן בדרכים- פירוט למטה להמלצה טובה יותר ביום הזה.

בערב הגענו בעקבות המלצה לroomate coffe. לצערנו לא היה טבח אז לא אכלנו אבל היה וואפל בלגי עיגולים ממש טוב! המקום חמוד לאללה ומומלץ. אוכל עצמו אכלנו איפה שהיה פתוח פשוט.
כבר היה מאוחר והיינו עייפות, הלכנו לישון איפה שמצאנו שפתוח ושיקבלו אותנו.

ממליצות אם יש יותר זמן לעשות מסלול קצת יותר חכם: לישון בטאלאנג ולראות את הזריחה בבוקר, משם להמשיך לקול ספרינגס ולהינות מהשמש, משם לנסוע לקונגלור ואז לישון בנהין. אנחנו התחלנו בקונגלור כדי להיות שם לפני בעומס, לדעתנו עדיף שבמעיינות להיות לבד ובמערה לבוא אחר כך, גם יותר חכם גיאוגרפית.


חזרה לויאנטין
היינו צריכות להחזיר את האוטו עד 1130 בבוקר, שימו לב שיש פקקים בכניסה לעיר וצריך לקחת את זה בחשבון. שילמנו להם חלק בדולרים וחלק בבאט, יצא לנו סהכ לשבוע (חמישי עד חמישי) 575$ כולל ביטוח. דלק עלה לאורך כל הנסיעה סהכ 150$.
משם לקחנו סליפר לצאנג מאי, עלה 280k לאחת.

טיפים

  • הסים! לקנות רק unitel!! יש לו קליטה מדהימה בכל המדינה, גם במקומות חור. חלקינו היינו עם beeline והוא עבד בגדול רק בויאנטין. לשים לב אבל לכמה MB ולא Mb קונים (אם זה מוגבל בקיפים או בכמות גלישה).
  • לא לשכוח פאי בנופי בנונג קיו!
  • סטיקי רייס יהיה החבר הכי טוב שלכם. לפעמים הוא קצת מאכזב אבל תחליף טוב לפופקורן במהלך הצפייה בפריינדס

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )