4 ימים יפים ומאתגרים באזור מכתש רמון

מסלול יפהפה העובר מעל מכתש רמון ובתוכו, נופים המשקיפים על כל המדבר, טבע וחיות

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M10
משך הטיול4 ימים

היום הראשון - הגעה והתארגנות

היום הראשון היה בעיקרו הגעה אל האזור.<br />הגענו לחניון בורות לוץ לקראת ערב, התמקמנו, הקמנו אוהלים והכנו פוייקה טעים.<br />לא טיילנו ביום זה, בעיקר נחנו מהנסיעה הארוכה וצברנו כוחות לימים הבאים.

היום השני - הר רמון, נחל רמון, הר עידו וחניון נחל ערוד

קמנו מוקדם בבוקר (עדיף כמה שיותר מוקדם).<br />אכלנו ארוחת בוקר, קיפלנו אוהלים וניקינו את סיר הפוייקה. הכנסו הכל לאחת המכוניות (זאת שנשארת בחניון).<br />ארגנו את כל הציוד, והתיקים ויצאנו ברכב השני לכיוון תחילת מסלול "מעלה רמון".<br />המסלול מתחיל על כביש 171, מסלול אדום.<br />הורדנו את החברה ושניים המשיכו עם הרכב על הכביש עד לבה"ד 1 שם החנו את הרכב וחזרו בטרמפ חזרה לתחילת המסלול איפה שהורידו את החברה.<br />התחלנו בהליכה.<br />המסלול מתחיל בסימון אדום לכיוון הר רמון, לאחר מכן יורד בסימון שחור לתוך המכתש.<br />לאחר הירידה מגיעים לפיצול עם הסימון הכחול (נחל ערוד). פונים שמאלה בנחל וממשיכים עד שמגיעים לפיצול נוסף עם סימון שחור, פונים שמאלה בסימון השחור לנחל רמון.<br />לאחר הליכה בנחל רמון מגיעים לפנייה ימינה לסימון אדום המוביל להר עידו.<br />עולים על הר עידו (עליה לא מאוד קשה אך בהחלט לא פשוטה), אם יתמזל מזלכם תראו פרא, חוויה כיפית ונדירה.<br />הסימון האדום לא מגיע ממש עד לפסגה, רואים רוג'ומים ענקיים כבר מרחוק וממשיכים עד אליהם.<br />ואז כל מכתש רמון נפרש לפניכם, נקודת תצפית מדהימה ועוצרת נשימה (אולי העליה היא שעצרה את הנשימה, אבל ללא ספק אחת הנקודות היפות בארץ).<br />חוזרים לשביל האדום ויורדים לכיוון נחל ערוד. כשמגיעים לפיצול של השביל הכחול לוקחים ימינה עד שמגיעים לחניון לילה.<br />בחניון ישנו בלי אוהלים (השארנו באוטו בבורות לוץ כדי לא לסחוב אותם) ירד טפטוף קל אבל הסתדרנו.<br /><br />ההליכה לקחה לנו 7-8 שעות, לחשב טוב מתי להתחיל את המסלול.

היום השלישי - תצפית מדהימה על המדבר, נחל אליאב, נחל לוץ, נחל ערוד וחניון בורות לוץ

קמנו עם הזריחה, אכלנו ארוחת בוקר התחלנו ללכת.<br />הלכנו בנחל ערוד (סימון כחול) עד שהגענו לפיצול שמאלה עם סימון שחור.<br />עלינו בסימון השחור (עליה לא פשוטה בכלל), והגענו לתצפית מדהימה. <br />גם פה הנוף היה פשוט מדהים, ותצפית שאסור לפספס! כמובן שעצרנו לפק"ל קפה וצילומים.<br />המשכנו הלאה לנחל אליאב (סימון ירוק).<br />לאחר הליכה בנחל אליאב, הגענו לפיצול עם סימון אדום (נחל לוץ) פנינו ימינה והלכנו עד השביל הראשי הכחול (נחל ערוד).<br />כשהגענו לסימון הכחול (נחל ערוד) פנינו שמאלה והמשכנו עד לחניון בורות לוץ.<br />לפני בורות לוץ יש שורת עצים של האלה האטלנטית. מקום ממש נחמד, שם עצרנו לארוחת צהריים.<br />התמקמנו כמו בלילה הראשון, הקמנו אוהלים והכנו שוב פוייקה. (יצא מוצלח אז למה לא לשחזר).<br /><br />ההליכה לקחה לנו יום שלם, לכן חשוב לצאת מוקדם ולא להתעכב כדי לא להיכנס לחושך.<br />יש אפשרות לחזור כבר היום חזרה הביתה אבל אנחנו העדפנו להישאר עוד לילה, להסתובב קצת בבורות לוץ ולנוח לפני הנסיעה הארוכה הביתה.

היום הרביעי - בורות לוץ

קמנו יחסית מוקדם (דרך ארוכה הביתה).<br />הסתובבנו בחניון וראינו את הבורות. (הליכה של לא יותר משני קילומטרים).<br />נכנסנו לרכב נסענו לבה"ד 1 כדי לאסוף את הרכב שנשאר שם והמשכנו צפונה חזרה הביתה.

טיפים

  • מומלץ בחום להביא ולהכין פוייקה בלילה הראשון ובלילה השלישי!
  • לסחוב המון מים לפחות 9-10 ליטר לאחד, יש בחניון בורות לוץ איפה למלא. אבל ביום השני והשלישי (ימי ההליכה אין איפה)
  • בחלק גדול מהמסלול אין צל, מה שעשינו זה בעזרת השיחים המדבריים ומזרוני השטח הכנו צל ואכלנו ונחנו בלי שהשמש מעיקה עליך
  • הבאנו את שקיות הזבל שנאגרו אצלנו במהלך המסלול לג'יפים שעוברו, הם לקחו בשמחה ועזרו לנו לא להיסחב עם זבל כל הדרך
  • אנחנו טיילנו בחג סוכות ב' לכן חיכינו קצת יותר מחצי שעה לטרמפ, בעיקרון עוברות הרבה מכוניות על הכביש

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

קבלו שלושה פק"לים לבישול ולקפה בתחרות החודש!

פרסים מפנקים מתנת חברת Finjan - פק״ל בישול מצוין ושני פק״לי קפה עם כל מה שצריך.