שמורת רכס בשנית

מסלול חד כיווני במשך יום שלם על גבעה בקצה המדינה שמשקיפה על הגולן

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2013 M03
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתסתיו-חורף-אביב

הגעה

נוסעים צפונה על כביש 98 במזרח רמת הגולן. כק"מ צפונית לצומת הבשן (צומת עם כביש 87) נראה דרך עפר מימין עם סימון שבילים ירוק. זו נקודת הסיום ונשאיר רכב אחד כאן. אם הגעתם לאלוני הבשן, סימן שעברתם את נקודת סיום המסלול. ממשיכים לנסוע צפונה עוד עד שעוברים את טורבינות הרוח ומימין (כ-8.5 ק"מ מצומת בשן) רואים סימון שבילים של שביל הגולן (לבן כחול ירוק). פונים ימינה ומוצאים מקום בטוח לחנות.

מהטורבינות להר קרטם

השביל עולה לטורבינות הרוח המרשימות בגודלן ובצבען שנמצאות בראש הר בני רסן (170 מטר). במהלך העליה, אל תשכחו להציץ אחוריה מדי פעם על הר החרמון המתנשא ברוב הדרו. סימון שביל הגולן מסמל את הצבעים שפוגשים בדרכו: כחול - הכינרת, ירוק - הצמחיה ולבן - החרמון. אנחנו נהנים היום משניים מתוך השלושה. מהטורבינות יורדים לחרבת ממסיה וחוצים את יער האלונים הציורי. לאט לאט השביל עולה להר קורטם ושוב ניתן להשקיף על המישורים הירוקים של רמת הגולן וביניהם תלים, מאגרי מים וכפרים סורים נטושים. ממזרח ניתן להשקיף על מאגר קטיף, מאחוריו הר יוסיפון (980 מטר), מאחוריו קצת ימינה הר שיפון (980 מטר). אם נטה את מבטינו צפונה נראה את שרידיו של הכפר הסורי עין זיוון, העיר קוניטרה הישנה והר אביטל. בהמשך נחצה את הכביש שעולה לראש הר קורטם , נפנה בו ימינה ואז שמאלה להר חזק. כעבור כמה מאות מטרים נראה סימון שבילים ירוק מימין ונפנה בו.

במורד הר חזק

מכאן ועד לנקודת סיום, נעקוב אחרי השביל הירוק ושביל הגולן. בכל מקרה, הצטיידו במפת סימון שבילים מעודכנת, כי נעשו פה שינויים בשנים האחרונות.
הר החרמון נראה באופק במלוא הדרו, סביבנו עצי אלון, צפצפה ושקדיות. הפריחה מיוחדת במינה: חלמוניות, סתווניות, אירוס מצוי, כרמלית נאה ותורמוס ההרים. פשוט גן עדן. אם תהיו ברי מזל, תזכו למצוא גם את אירוס החרמון. השביל יורד בעדינות מההר וכל פינה בו נראית מושלמת להפסקת פרי. ללא ספק זהו אחד המסלולים האהובים עלי משבילי ישראל.

טיפים

  • משך המסלול נע בין שלוש שעות ליום שלם, תלוי בצועדים. אם אתם רוצים לקצר, ניתן להתחיל מהכביש העולה להר חזק- כ-2 ק"מ צפונית לאלוני הבשן פונים ימינה וחונים אחרי כ-1.5 ק"מ מימין כשרואים את הסימון הירוק.
  • בחורף קר מאוד למעלה והרוח חזקה. תתלבשו היטב.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )