שמורת חוף השרון

פנינת טבע יפה מספר דקות מכביש החוף ומערי השרון

תאריך הטיול2018 M02
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

רקע והגעה

ניתן להגיע בקלות לשמורה ברכב (גן לאומי השרון בWaze\Google maps).
אך ניתן גם להגיע התחבורה ציבורית (אני הגעתי ממחלף הסירה בקווים 606\601) בכל מקרה צריך לרדת במחלף שפיים ולהמשיך מערבה בתוך קיבוץ שפיים עד לחבירה לשביל ישראל ומשם לשמורה.
השמורה היא מקום אידיאלי לטיול משפחתי\זוגי או לכל אחד שרוצה לצאת ולראות קצת ירוק וטבע, המקום פסטורלי ושקט שקשה להאמין שהוא נמצא כל כך קרוב לכביש 2 או לערים כמו הרצליה ורעננה.
מטרת הכרזת השמורה מאיום הנדל"ן ולהגן ולשמור על החי והצומח באיזור שמאופיין במינים כגון: אירוס הארגמן, חורש איקליפטוסים, שיחי רותם, נחשים, לטאות, ציפורי שיר שונות, צבים, ארנבים ואפילו להקות של צבאים (שממש קשה לראות).
אורך המסלול כמובן תלוי בשבילים אותם תחליטו ללכת, בהערכה שלי מדובר במסלולים שנעים בין 2 עד 5 ק"מ והם אינם קשים להליכה.

הטיול בשמורה

הטיול מתבצע על 3 שבילי אורך ההולכים בכיוון כללי של דרום-צפון (ולהפך כמובן) בעלי סימונים: שחור, אדום, כחול, ושביל רוחב אחד בעל סימון ירוק בכיוון כללי של מזרח-מערב.
אין דרך נכונה או מולצת ללכת ולעבור בין השבילים, המעבר והניווט ביניהם קל למדי פשוט להגיע ולהרכיב לכם מסלול לפי התחושה שלכם ומה שברצונכם לראות, בפרק זה מצורף בתמונות מפה של השמורה.
בעקרון השביל האדום הולך על מצוקי כורכר וממנו רואים את קו הים,השבילים האחרים הם פנימיים יותר ושם ניתן לראות צמחיה עשירה יותר ובע"ח רבים יותר. השביל השחור (מתמזג רבות עם שביל ישראל) מחבר את געש ורשפון ואפשר לראות בו (בעונה המתאימה ינואר-תחילת מרץ) את הפריחה של אירוס הארגמן. השביל הכחול זכה לשם "שביל הצבאים" אך אין כל ערובה לכך שתראו אותם, אני נתקלתי רק בעקבות שלהם.
השביל הירוק הוא הקצר ביותר בשמורה וחוצה את כל השבילים האחרים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )