שביל ישראל מבית גוברין עד הכניסה לחוות פיליפ

טיול יום בשביל ישראל בחבל לכיש

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

טיול עם סבא בשביל ישראל

את היום אנחנו מתחילים בתחנת הדלק שליד קיבוץ בית גוברין. נפגשים כאן, אני וסבא שמצטרף אלי לטיול היום. אנחנו משאירים את הרכב בתחנת הדלק ומתחילים לצעוד עם הכביש המוביל לכיוון קרית גת. אחרי כ200 מטר אנחנו פונים שמאלה ומטפסים אל ה"וילה", מבנה ישן בעל שתי קומות. עוד לא התחלנו את היום וכבר אנחנו עוצרים כדי לשמוע את הסיפורים של סבא על המקום. מסתבר שבמהלך השירות הצבאי שלו הוא העביר כאן סדנאות לחניכי קורס מכים...
אנחנו ממשיכים דרומה אל בינות לגבעות של חבל לכיש. השדות כאן נזרעו לא מזמן והם מחכים לגשם שיבוא. אחרי כחצי שעה של הליכה אנחנו עוצרים בתצפית על תל מראשה, הפעם להסבר של סבא על האיגוף שביצעו מכאן הרומאים כשבאו לכבוש את ירושלים חזרה אחרי המרד הגדול.

אנחנו ממשיכים עם השביל שהפך עכשיו לכביש אספלט ישן מאוד שהולך בין כרמים ושדות. מדי פעם אנחנו עוברים ליד ריכוז של עצי אקליפסוטים ענקיים שאת מטרת שתילתם נגלה בהמשך היום. עוד כחצי שעה הליכה ומרחוק שומעים רעש של מנוע רכב שמתקרב. ג'יפ מגיע וממנו קופץ מי אם לא חבר של סבא בשם נחום. נחום גר בקיבוץ לכיש והוא עובד בכרמים של הקיבוץ. נכנסו אל נחום לג'יפ לסיור קצר בכרמים של הקיבוץ. לשאלתנו למה נועדו עצי האקליפטוס הסביר נחום שהם נועדו לשמש אוזרי צל לפרות שרועות בשטחים. אנחנו לא ראינו פרות אבל לא נתווכח..

תוך כדי סיבוב עם הג'יפ בכרמים אנחנו לומדים שהענבים שגדלים כאן משווקים בתור "ענבי טלי" שהם מעצמת ענבים ענקית. טעמנו כמה זנים מיוחדים של ענבים ואפילו לקחנו הביתה. שוב נוסעים לאורך השביל דרומה עד שאנחנו מגיעים אל חורשה קטנה שממנה השביל פונה מערבה. אנחנו נפרדים מנחום בתודה רבה על הסיור בכרמים וממשיכים עם השביל. כמה קילומרים מכובדים של הליכה נחסכו מאיתנו בזכות הנסיעה בג'פ, נשלים אותם בפעם אחרת. הנוף עכשיו פתוח והאיזור כולו מלא בשדות שמחכים לגשם. עוד קילומטר של הליכה ואנחנו מגיעים לחורשה נוספת, שם אנחנו פוגשים בפלוגת צנחנים רכובה על האמרים צבאיים. השביל ממשיך מערבה עד למפגש עם כביש 6, שוב פונים דרומה לאור הכביש ונכנסים לתוך נחל אדוריים. ממשיכים עם הנחל ועוברים מתחת לגשר של כביש 6.
אנחנו יורדים מהשביל וחותכים מערבה לעבר כביש 40. אחרי קילומטר הליכה הגענו אל כביש 40, סמוך לכניסה לחוות פיליפ. אחרי יום עמוס בנופים סיפורים וחוויות סבא מרים יד ותופס לנו טרמפ חזרה אל בית גוברין שם מחכה לנו הרכב.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )