שביל הגולן

שביל הגולן שאורך כ120 ק"מ נותן למי שמטייל בו הצצה קצרה יחסית לגולן לנחלים ולמעיינות שבו ליישובים ולנופים שבו... מומלץ ביותר

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2018 M04
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתהכי מומלץ לעשות באזור פסח (מזג אויר מושלם עם הנוף הכי מדהים שיש)

תיאור כללי

שביל הגולן כ120 ק"מ עובר בנחלים הרים מעיינות ישובים ונופים מדהימים של הגולן לא צריך ללכת רחוק מי שעושה את המסלול הזה לא ירצה לעזוב את ישראל ויבין מה שיש לנו ממש כאן מתחת לאף
השביל יחסית אתגרי יש הרבה עליות וירידות אבל ממש ממש כיפי
לי לקח 4 ימים (אומרים שזה בלחץ אבל ממש לא הרגשתי ככה) אפשר לחלק ליותר (מומלץ בין 5-6 ואם אתם בכושר 4 זה מעולה)

יום ראשון מהחרמון למרום גולן

היום הראשון ממש כיף (קצת קשה בגלל שלא רגילים עדיין למשקל בתיק והמרחק הראשוני שעוברים עד שמתרגלים אבל יחסית הוא יום קליל ויפה)
יורדים מהחרמון לכיוון נווה אטי"ב ונמרוד (מי שרוצה ילך לעין חרמון קצת חריגה מהשביל אבל שווה ביותר!!!)
עוברים דרך מג'דל שמס לבירכת רם (מומלץ לעצור למנוחה ולשכשך רגליים) ומשם הליכה די ארוכה למוצב שיש על הדרך (נטוש) שגם שם מאוד מומלץ לעצור יש שם נוף מדהים ואחלה בריזה... משם יורדים לאנדרטת פלס"ר 7 שכדאי להכיר את הסיפור שלהם מומלץ לפתוח שם טלפון ולקרוא את הסיפור מאוד מעניין!!!
משם עולים בדרך למרום גולן ושם ישנתי ביום הראשון (יש שם מועדון נוער שאפשר לבקש להיכנס ולישון יש שם ברזים ושירותים (בכל מקרה עדיף מלישון בחוץ על הדשא יש ממטרות ויחסית עדיין קר)... לא כדאי לפספס את הפיצה של מרום גולן (אחלה פיצה וכיף מאוד אחרי יום של הליכה...) לשחרר שרירים וללכת לישון...

מרום גולן ליונתן

אחרי הצטיידות קלה במכולת במרום גולן (מים ממלאים כאמור במועדון נוער) מתחילים ללכת!
יוצאים מהישוב לכיוון עין זיוון ומשם להר חוזק (בדרך יש איזה נחל כנראה סוג של תעלת טנקים לפי מה שהבנתי... שווה כניסה (מים די נקיים)) הטיפוס להר חוזק די קליל (לפחות למי שבכושר בסיסי) ומשם יורדים לכיוון אלוני הבשן (השביל לא מגיע לישוב אלא פונה לכיוון ההפוך) ממשיכים ללכת לכיוון קשת-יונתן באמצע עוברים בנחל ממש יפה (את שמו אני לא ממש זוכר) קצת קשה שלא להתברבר אבל כדאי לעקוב אחרי הסימונים והמפה (אני די התברברתי) אחרי הפיצול בין הליכה לקשת או המשך השביל ליונתן הולכים עוד קצת עד שמגיעים לקבוצת מעיינות קטנה (נראה כמו שמורת טבע די יפה שווה עצירה אם יש זמן!) ומשם ממשיכים בשדות קצת קשים להליכה (בין בורות לקקי של פרות לפרות בעצמם) ואז מגיעים לכביש גישה האחורי של יונתן (מהכביש לישוב עצמו זה 2 ק"מ קצת חריגה מהשביל אבל שווה את זה!)
שם ישנתי אצל מלאך שביל מדהים בשם יוני (הוא אשכרה בנה מתחם 2 בקתות קטנות מעץ שירותים ומקלחת שדה ושולחן קטן לשביליסטים) בחור ששווה דיבור!
משחררים שרירים אומרים תודה אוכלים ארוחת ערב והולכים לישון...

יונתן לבני יהודה

אחרי שמתעוררים מתקפלים ואומרים תודה שווה לעבור במכולת בישוב ולקנות מיץ תפוזים קר ומרענן של הישוב (בשיתוף עם הישוב קשת) לא לפספס!!! ואז חוזרים לשביל...
יום די קשה אבל מאוד יפה עוברים בתצפית נשרים וליד מאגרים מדהימים ששווים כניסה ומעיינות ונחלים קטנים שאסור לפספס!!! אבל בסוף היום מחכה עלייה די שוחה בעין קשתות שעוברת בין סרפדים גבוהים וצפופים (בחלק הזה מומלץ מכנסיים ארוכות) אם אין בוץ הרווחתם אם יש לא נורא זה רק עוד 5 קילו על הרגליים ורצפה קצת מחליקה שמוסיפה עוד כיף (מנסיון!!!) הכי חשוב לשמור על רוח גבוהה ושמחה ואף פעם לא להתייאש כי בסופו של דבר היום תמיד נגמר ותמיד צריך להגיע לאיזשהו מקום בהמשך אז קדימה לשחרר קצת שרירים ולהתחיל לתפס! סך הכל יום ממש טוב וכיף בבני יהודה ישנו אצל אישה מקסימה (לא מופיעה ברשימת מלאכים אבל אחרי בירור קצר בקבוצה של השביל שלחו לי מספר שלה...) אישה ממש טובה שקיבלה אותנו בזרועות פתוחות... לילה טוב וחלומות נעימים! (כמובן אחרי שחרור של הרגליים וניקוי קצר של הנעליים מבוץ (אם יש...))

בני יהודה לסוף המיוחל הכינרת!!!

אחרי התארגנות והצטיידות באחת החנויות (והתברברות קצרה איך יוצאים לשביל) יורדים קצת לנחל ומשם עולים לאמפי גולן (נוף די יפה אם עוצרים לפני קו העצים...) מאמפי גולן ממשיכים לנחל (ששוב שכחתי את שמו..) די יפה שימשוך אותנו לעלייה קשוחה במיוחד על כביש (לא להתייאש מהפיתולים! העלייה תיגמר בסוף...) משם הולכים בין השדות ורואים נוף משגע!!! ממשיכים לעין תאופיק (ירידה קצרה...) ואחרי שכשוך קל יורדים לכינרת! (מומלץ לעצור בעין שוירח) קצת מעל קיבוץ האון ופה נגמר השביל עייפים אך מרוצים ממשיכים לצומת צמח שם אוכלים נותנים טבילה בכינרת ואחרי שחרור רגליים אחרון הולכים לישון!!!

טיפים

  • את היומיים הראשונים עשיתי לבד אל תפחדו מזה תמיד פוגשים אנשים שאפשר לדבר איתם ואחרי שיחה קצרה להמשיך זה נותן הרבה זמן למחשבה וניקוי של המח (ביום השלישי הצטרפתי לקבוצה שישנה איתי ביונתן...)
  • מי שרוצה אשמח לענות על כמעט כל שאלה שיש לכם על השביל 0546279022
  • תהנו המון המון!!!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )