יומיים על שביל הגולן מאודם לאלוני הבשן

מענה למי שקצר בזמן ורוצה לעשות חלק משביל הגולן

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולNovember 2014
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמרץ- מאי, ספטמבר-אוקטובר

הגעה לאלוני הבשן ויציאה למעיין

החננו את הרכב ביישוב אלוני הבשן (שם רצינו לסיים את הטיול) ויצאנו מהישוב אל הכביש לתפוס טרמפים לכיוון אודם (מקום ההתחלה המתוכנן).
אחרי חצי שעה עצרו לנו טרמפ, מי שאסף אותנו סיפר לנו על מעיין חם ליד צומת ווסט ובגלל שגם ככה השעה כבר הייתה 17:00 החלטנו לעשות שם את הלילה. הוא הוריד אותנו 200 מטר צפונית לצומת ווסט משם הלכנו כמה דקות עד שהגענו למעיין (נביעה מוזרמת בעזרת צינור לאזור). הקמנו אוהל בישלנו ארוחת ערב עם הגזייה ונכנסו למים (מים בסביבות 35-40 מעלות) הרגשה מדהימה בלילה קריר.
בבוקר קמנו וקיפלנו את הציוד יצאנו לצומת ווסט בחזרה כדי לתפוס טרמפים לכיוון אודם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מאודם למרום גולן, וממרום גולן לאלוני הבשן

אחרי שהגענו בטרמפ לאודם עשינו פקל קפה בשלנו משהו ויצאנו לדרך, דרך יפה בה עברנו דרך כפר דרוזי (בוקעתא) עמק הבכא (אנדרטה של שיריון), רואים באופק את קונייטרה (עיירה סורית בתוך שטח סוריה שננטשה במלחמת ששת הימים).
הגענו אחר הצהריים- ערב למרום גולן בדיוק התחיל לרדת גשם בחצי השעה האחרונה עד לשם. כשהגענו למרום גולן בדקנו אם זה בסדר ופחתנו אוהל על המדשאה של הקיבוץ. זה היה ערב סוכות והמון אנשים הציעו לנו לבוא לישון אצלם, סירבנו בנימוס כי לא הרגשנו בנח לבוא במצבנו לישון אצל משפחה שם. אמרו לנו שיש ארוחת חג בחדר אוכל בתשלום סביר ובאמת הייתה ארוחה משוגעת.

למחרת יצאנו בבוקר ויצאנו לכיוון אלוני הבשן בדרך עוברים בצמוד לישוב עין זיוון עוברים בקרבת ההרים אביטל ובנטל, ובטורבינות הרוח שמפיקות חשמל. אנחנו העדפנו לקצר לקראת הסוף ולא עשינו את האיגוף בחוש עם השביל מסביב לאלוני הבשן אלא פשוט ירד עם הכביש אל הישוב. משם חברנו אל הרכב והביתה.

טיפים

  • תושבי רמת הגולן ברובם נחמדים מאוד, הטרמפים נתונים לשיקול דעתכם ועל אחריותכם.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )