עין עקב - גם המעיין המדהים וגם טיול עם נוף משוגע

למשפחות שרוצות לא רק לטבטל בעין עקב אלא גם ללכת קצת ואז המעיין הרבה יותר מספק

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל העונות מלבד עומסי חום וחשש לשטפונות

רקע + ציוד

בניגוד למסלול המאתגר למטיבי לכת לעין עקב (מעבדת לעין עקב עליון לתחתון וחזרה דרך מעלה דבשון) המסלול הזה הוא מעגלי ומשלב בתוכו עלייה טובה לתחילת הבוקר, הליכה מישורית עם נוף מדהים, את עין עקב ולבסוף חזרה נוחה על שביל גיפים לחנייה.
ציוד ליום הטיול: 3 ליטר מים לאדם (בכל זאת עלייה!) כובע נעליים נוחות וכמובן קפה ומשהו מתוק!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לנק' התחלה

נוסעים על כביש 40, בצומת חלוקים פונים ימינה (דרומה) לכיוון שדה בוקר ומצפה רמון ולאחר 3 דק' נסיעה פונים שמאלה למדרשת בן גוריון. נוסעים בכביש הגישה ובכיכר הראשונה פונים ימינה, נעמדים מול השומר ואומרים לו שאתם לעין עקב וכך הוא יפתח לכם את השער. יורדים בדרך המעוקלת בזהירות מירבית ובסופה לאחר חציית הנחל פונים שמאלה (מזרחה) לדרך גיפים אדומה, לאחר 300 מטר תגיעו לחניון הסרפנטינות שם משאירים את האוטו ויוצאים לטייל. לא אמורה להיות בעייה להשאיר שם את הרכב אך כמובן לא להשאיר בו חפצים יקרי ערך לעניי כל!

סיפור דרך

חוזרים את 300 המטרים על השביל האדום ובחיבור עם הכביש ישנו גם פיצול לשביל ירוק. עולים על הירוק ומתחילים העליית בוקר, למעשה עולים לרמת דבשון מנחל צין. העלייה מחולקת ל -3 חלקים, ראשון תלול על חוואר (אדמה דקה), השני תלול מאוד על דרך מחליקה והשלילי טיפוס על מדרגות סלע. העלייה קצת קשה אך תוך 15 דק נגמרת (תבדקו אותי!) בסוף העלייה נשמיך על רמת דבשון בשביל הירוק, לאחר 2 ק"מ נראה מאהל בדואי (B&B - bad and bita) נחצה אותו ונמשיך בהליכה יחסית מישורית לכיוון עין עקב, בדרך נעבור בכמה ערוצים ויהיו עליות קטנות וירידות אך בסה"כ מישורי, הבסאה היחידה היא שרוב הדרך הזו חשופה לשמש לכן מומלץ לצאת מוקדם בבקר. אורכה של ההליכה על הרמה עד לירידה הוא בערך 5 ק"מ והיא לוקחת כ 2.5 שעות לערך. בסוף ההליכה המישורית ישנה ירידה תלולה אך מגניבה מאוד לכיוון עין עקב, בסופה מגיעים לפיצול שבילים וממשיכים ישר על שביל כחול, מהר מאוד הוא ירד ירידה עם יתדות ולאחר מכן תמשיך הירידה הקצרה בחלק קצת בוצי ולבסוף מצד ימין תוכלו לראות את המעיין הנשגב - עין עקב המרשים. לאחר העצירה הארוכה, הקפיצה למים, הקפה ועוגיות וכמובן הנקיון אחרינו נחזור אחורה ונעלה על הדרך הכחולה, שלאורך 500 מטר תוביל אותנו בתוך נחל עקב ולאחר מכן תצא ממנו ותהפוך לדרך גיפים נוחה להליכה. נמשיך על דרך הגיפים הכחולה לאורך של 2.5 ק"מ ואז נעלה על דרך גיפים אדומה שתתחבר משמאל (מערבה) ההליכה על הדרך האדומה מישורית ונחמדה מאוד ואם תחפשו טוב בדרך לקראת 2/3 הדרך מצד ימין תראו עיגול ברזל בולט מן האדמה - זוהי החבית השורקת, קחו אבן וזירקו על מכסה הברזל, תיהיו בשקט ולא תאמינו למה שאוזניכם שומעות! תמשיכו בדרך האדומה שמובילה אותנו לאורך 4 ק"מ חזרה לחנייה

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )