עין ירקעם לעין ימין

טיול יום במדבר היפה - מתאים למשפחות

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M04
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב, אחרי השטפונות

הגעה

מכביש 25 פונים דרומה לכביש 206, בערך 10 ק"מ מזרחית לדימונה. לאחר כ-12 ק"מ יש פניה ימינה לכביש 225 המגיע לירוחם דרך המכתש הגדול. אנחנו ממשיכים ישר ב-206 עוד 500 מטר ואז רואים את החניה משמאל.
אם רוצים להשאיר רכב בנקודת סיום נוסעים חזרה ל-206 ואחרי כ-3 ק"מ פונים ימינה ונוסעים עד שרואים מימין חניה.

נחל חתירה

יורדים בסימון הירוק, 5 דקות הליכה מהחניה מגיעים לעין ירקעם. אחרי שיטפונות הוא מלא במיוחד, אבל רוב השנה יש מספיק מים כדאי להתרענן. מעין ירקעם הולכים דרומה בנחל הרחב עד שמגיעים לתצפית מרהיבה על מפל, וכדי לעקוף אותו הולכים קצת מסביב ויורדים בסולם. זהו מעלה פלמ"ח האגדי. מספרים שבאחת ממסעות הפלמ"ח הפלוגה טעתה בניווט שהם הגיעו למפל זה מלמטה. נראה היה שאין שום דרך לעבור, אך הם לא ויתרו והצליחו למצוא דרך לטפס בכל זאת. אחרי שעוקפים את המפל יורדים חזרה לתוך הנחל שכבר נהיה ממש רחב ואחרי כ-4-5 ק"מ מגיעים לצומת נחלים הסימון האדום ממשיך עם נחל חתירה עד לנחל צין, ואנחנו דבקים במסלול הירוק ועולים איתו שמאלה לכיוון מעלה ימין. אבל רק אחרי קפה מתחת לעץ השיטה.

מעלה ימין ומישור ימין

אחרי כ-600 מטר הסימון יוצא ימינה מהוואדי ועולה למעלה. אם אתם מטיילים רק כמה שבועות אחרי הגשמים, במקום לעלות עם השביל למעלה נסו להמשיך טיפה במעלה הנחל. יש שם שני גבים מבודדים ונעימים (מצורפת תמונה). אם הגעתם למפל, סימן שהמשכתם יותר מדי.
חזרנו לשביל ועולים כחצי שעה מתישה אבל הנוף בקצה שווה כל טיפת זיעה שנפלה בדרך. נוף פשוט גדול. סלעים גדולים, צוקים גדולים, נחל גדול וחריץ גדול ממש בקרקע שמתחת לרגלינו. שבו תהינו מהנוף אולי עוד קפה קטן, מפה ועד נקודת הסיום הדרך כבר לא ארוכה.
עוד ק"מ וחצי של עליות וירידות חוזרים לנחל ומגיעים לעין ימין. במקום כמה גבים. אחד פתוח לאור השמש, השני בתוך הסלע ויש עוד אחד שמתחבא בהמשך נראה אם תמצאו אותו.
נקודת הסיום היא במרחק של כ-20 דקות הליכה מישורי.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )