סנפיר קטן - מסלול קצר וקל שמגיע לתצפית מדהימה

מסלול קצר וקל מאוד שכולל בתוכו עלייה כיפית תצפית משגעת, קיר עם מאובנים ואפילו קצת יתדות

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה למעט עומסי חום

רקע

אורך הטיול הוא כ 1.5 ק"מ והוא מיועד למשפחות שהסנפיר הגדול גדול עליהם, מסלול זה גם מתחיל בעלייה אך היא הרבה פחות קשה מהסנפיר הגדול ובסופה מגיעים לתצפית מרהיבה על המכתש הגדול. המסלול לוקח בערך שעה עם עצירות לתצפית ויתדות.
בסוף המסלול מגיעים לחולות הצבעוניים - אחלה אטרקציה לילדים, כמו כן יש בחולות הצבעוניים ספסלים ועצים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לנק' ההתחלה

המסלול לא לגמרי מעגלי אבל הדרך מהסוף להתחלה קצרה מאוד (500 מטר) אז אפשר שאחד מההורים ישאר עם הילדים והשני יחזור לאסוף את האוטו.
יש 2 דרכי הגעה למסלול:
1 - לבאים מדרום (מצפה רמון וכו) על כביש 40 ממשיכים דרומה ומיד לאחר שדה בוקר ממשיכים ישר בצומת חלוקים על כביש 204, נוסעים הכביש הזה ואחרי בערך 15 - 20 דקות מגיעים לירוחם. בירוחם ממשיכים כל הזמן על הדרך הראשית (פשוט נוסעים ישר) לבסוף נעבור את איזור התעשייה של ירוחם (נגב, אקרשטיין ופינציה) והכביש יעשה צר. לאחר כמה דקות של נסעיה נתחיל בירידות החדות והמפותלות לכיוון המכתש הגדול. חשוב לנסוע מאוד לאט ובזהירות כי הדרך מסוכנת וגם כי משאיות ענק נוסעות שם!
לאחר ההגעה לתחתית המכתש נסע עוד בערך 6 ק"מ, נעבור את החולות הצבעוניים מצד שמאל וכ 500 מטר אחריהם יהיה שילוט לסנפיר הקטן, מפרץ חנייה וסימון ירוק. זהוי נק' ההתחלה.
אם רוצים אפשר להתחיל בחולות הצבעוניים - נק' הסיום וללכת בהתחלה כ 500 מטר על שביל כחול לתחלית המסלול.
2 - לבאים מצפון, נוסעים על עוקף ב"ש, יורדים לכביש 25 לכיוון דימונה. עוברים את דימונה וממשיכים עוד בערך 5-7 דקות נסיעה עד לצומת רותם / אורון שם פונים שמאלה לכביש 205. נוסעים עליו פחות מ - 10 דקות עם שתיהיה פניה ימינה עם שילוט לירוחם והמכתש הגדול. כ300 מטר לאחר הפנייה ומעבר מתחת לגשר נגיע לשילוט לתחילת המסלול.

סיפור דרך

מנק' ההתחלה מיד נתחיל בעלייה לא מאוד קשה באורך של 500 מטר מפתח המכתש לאחת המצלעות הדרומיות של המכתש הגדול. העלייה לא דורשת מאמץ מיוחד ואין בא יותר מדי קושי פיזי, כל אחד יכול לעשות אותה ואם קשה אפשר להוריד קצב! בסוף העלייה נגיע לאוכף עם פיצול שבילים, נלך קצת ימינה עד שהנוף המדהים של המכתש הגדול יחשף בפנינו, אפשר להכין שם קפה אך אין במקום הרבה צל. לאחר נשתפעל מהנוף נרד חזרה לאוכף ונפנה ימינה לשביל שחור (לא לאדום) בתחיל הירידה מהאוכף ניראה מצד ימין קיר אם תחפשו טוב תוכלו לראות בו המון מאובנים של צדפות וכו - בבקשה לא לטפס על הקיר כי זה מפיל והורס את המאובנים! נמשיך בירידה עד שנגיע ליתדות, נרד הזהירות עם הפנים לקיר. בסוף היתדות הירידה ממשיכה ולאורך 400 מטר הולכים בחולות צבעוננים יפים. לבסוף מגיעים לכיבש, חוצים אותו בזהירות ויושבים לקפה וגלידה בחניון החולות הצבעוניים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )