נמרוד מעגלי ביומיים - 32 ק״מ

יום נחלים, יום הרים עם רכב אחד ולינה מסודרת בלי לסחוב משקל. ישנים בנמרוד ומשאירים שם הכל. מתחילים בנווה אטיב (מגיעים ומשאירים רכב), הולכים לנמרוד, ישנים שם, ואז חוזרים ברגל לנווה אטיב. סוחבים רק ליום

תאריך הטיולAugust 2021
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאביב סתיו חורף קיץ

יום הראשון - מנווה אטיב לנמרוד בהרים

משאירים הכל בנמרוד במקום מסודר (יש כמה, אנחנו אהבנו ״אוהל אברהם״ אבל יש שם לא מעט) ונוסעים לנווה אטיב. מנווה אטיב נרד לשביל העוקף עד שנמצא את השביל האדום ונתחיל לטפס. עולים את הר סנאים והר כחל לאורך נופים מרהיבים. בסוף הטיפוס עוברים בנחל יערער ואז עוברים את הכביש להגעה בחרמון. החצי השני של היום כולו בשביל הגולן (הישן לפני ששונה במרץ 2021) לכיוון נמרוד. זה הליכה נוחה היורדת מהחרמון ובסוף אפילו עוברת ביער קטן. יש להיזהר לא לפנות לשביל הגולן החדש. בסוף, מגיעים לנמרוד איפה שהשארנו את כל האוהלים, שק״שים, אוכל ללילה ולמחר. יש לא מעט מקומות נחמדים יחסית זולים הנעים בין 50 לאדם ללילה ועד גסט האוסים עם חדרים שעולים כמה מאות. ממליץ בחום על אוהל אברהם (קל למצוא בגוגל ויושב ממש על השביל). מספק גם קרשים למדורה ויש שם אוהלים ממש נוחים עם נוף שכיף לקום אליו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום השני - מנמרוד לנווה אטיב בנחלים

מנמרוד יוצאים מערבה על השביל האדום (מתחיל כשביל הגולן אבל מתפתלים ממנו דיי מהר) עד עין קנייא. בעין קנייא יורדים דרך החווה לנחל סער. יש מעבר בנחל שלרוב יבש אבל אם לא, צריך לעבור בזהירות. אם יש מים, מומלץ להשאיר את הדברים וללכת לראות את מפל רסיסים (500 מטר כל כיוון). יורדים את נחל סער כמה שאפשר עד שמגיעים לכביש. ממשיכים על הכביש באותו כיוון עוד כקילומטר עד הבניאס. אם מגיעים מספיק מוקדם אפשר להיכנס (בתשלום) ולהתפנק שם קצת. משם מתחילים לעלות את נחל גובתא. להשאיר לזה זמן, זו עלייה אומנם מתונה אבל קשה בערוץ הנחל. בקיץ אני ממליץ לעלות את כל הדרך בערוץ הנחל המוצל והיפה אבל בכל שאר העונות ניתן לעלות לקלט נמרוד. עם רוצים דרך נמרוד אז במקום נחל גובתא פונים לשביל הירוק עוד לפני הבניאס. זו עלייה קצת קשה וחשופה אבל לבסוף מגיעים לקלת נמרוד עם נוף מהמם. מומלץ לטייל שם קצת. יוצאים מקלט נמרוד דרך השביל האחורי ומגיעים לשביל הכחול שיורד לנחל גובתא (חצי עליון). עולים את נחל גובתא עליון עד נווה אטיב שבו מחכה הרכב מאתמול.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )