נחל תמר - האורך לא קובע!

מסלול מדהים, מאתגר ופשוט חוויה שלא תצא לכם מהראש

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל העונות מלבד חשש לשטפונות

רקע

המסלול הקצר ( כ - 2 ק"מ) יכול לקחת לכם גם שעתיים, מתחיל קצת לפני צומת הערבה ונגמר בתחנת הדלק שבצומת יורד את המעוק של נחל תמר עם סולמות, תצפית מדהימה ופשוט חוויה שלא לתאר!
המסלול מומלץ לכל המשפחה כל עוד כולם יכולים לרדת סולמות.
חובה לקחת מצלמה ורצוי 1.5 ליטר מים לאדם ומפת סימון שבילים מספר 14.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לנק' ההתחלה

המסלול אינו מעגלי!
לבאים מכיוון דימונה על כביש 25 כ - 1.5 ק"מ לפני צומת הערבה ישנו מפרץ חנייה ושלט חום עם הכיתוב "נחל תמר" וסימון ירוק, שם מתחילים את ההליכה.
לבאים על כביש 90 מים המלח, עוברים את צומת הערבה מערבה (לכיוון דימונה) ולאחר 1.5 ק"מ מצד שמאל תיראו את המפרץ ואת השלט!

הגעה לנק' הסיום

יורדים לצומת הערבה מנק' ההתחלה בה פונים דרומה (ימינה) לכיוון אילת. 300 מטר דרומית לצומת יש תחנת דלק "דלק" המטיילים יכולים להגיע לשם.
אם אתם רוצים ממש לקצר ולאסוף את המטיילים ממש בסוף המסלול תמשיכו 600 מטר דרומה מתחנת הדלק ופנו בדרך עפר המסומנת בירוק ימינה, סעו על הדרך עד הגעה לקידוח (גדר). שם המטיילים יסיימו

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיפור דרך

לאחר הירידה מהרכב הולכים לכיוון השלט החום ותחילת השביל נגלה לפנינו. השביל הירוק מתחיל בירידה תלולה ומחליקה מאוד לנחל תמר. בסוף הירידה ישנו רכב שהיתדרדר לנחל. הולכים כ - 300 מטר ואז רואים שביל כחול מצטרף מצד ימין, ממשיכים על הירוק ויורדים את מדרגת הסלע עם היתדות בזהירות. לאחר מכן יש סולם ארוך (10 - 12 מטר) היורד להמשך הנחל, גם אותו עוברים בזהירות וממשיכים ללכת. אח"כ יש סלע מחליק עם חורים לרגליים, את הסלע עוברים לאט וחשוב לשים לב היכן מניחים את הרגל. לבסוף מגיעים למפל גבוה מאוד עם תצפית יפיפייה על הערבה, השביל הירוק פונה ימינה, הולך כ 10 מטרים עד שמגיעים ל3 סולמות עוקבים. גם אותם עוברים בזהירות (רצוי להצטלם לאורך כל המסלול!) בסוף הסולמות האלו ניתן לעצור לקפה טוב ולהיצמד לדופן הצפוני (שמאל של המסתכלים לירדן) שם השביל עובר מתחת לבולדר ולבסוף מגיע לקידוח איפה שהרכב מחכה. אם אתם מרגישים שיש לכם כוח תלכו על שביל הגישה (בלי לרדת ממנו בגלל חשש ממיכוש) ובסופו פנו שמאלה (צפונה) ולכו ברגל עד לתחנת הדלק.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )