נחל שרף עליון ותחתון

טיול יום קצר בין גביו של נחל שרף, מסלול קל , נוח ומתאים למשפחות. במידה ורוצים לעשות את כל המסלול יש להגיע עם שתי מכונית. במידה ויש רק מכיונית אחד עדיף לטייל בחלקו התחתון של הנחל

תאריך הטיולApril 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתעדיפות למסלול בתקופה של אחרי הגשמים ותחילת האביב, כך שהגבים מלאים ולא חם מדי

ההגעה לנחל שרף

ההגעה לנחל שרף נמצאת אחרי מפעלי צין, מה שמסבך טיפה את ההגעה לתחילת המסלול, למזלנו המפעלים הנחמדים תלו שלטי הכוונה לתחילת המסלול. דבר שמקל מאוד על העניינים.
הדרך עצמה מתאימה לרכב פרטי אולם אי אפשר להגיד שהיא מאוד בריאה עבורו. מדובר בנסיעה של רבע שעה בדרך עפר לא נוחה אבל עבירה. חשוב לזכור שהמסלול שווה זאת.

תחילה עלינו להגיע לכביש 227, הכביש "מעלה עקרבים".
לבאים מכביש הערבה יש לפנות בצומת עיר אובות לכיוון מערב, להמשיך עם הכביש כ- 14 ק"מ ולפנות ימינה למפעלי צין.
לבאים מכיוון מעלה עקרבים והמכתשים יש לפנות ימינה כקילומטר וחצי אחרי הירידה מהמעלה ולהיכנס לדרך עפר(יש שלט).

לאחר הפנייה נעלה על דרך עפר עליה ניסע כ- 5.5 ק"מ עד הגעה לשלט ימינה (מתחת לשלט אזהרה) לכיוון נחל שרף. מכאן הדרך פונה דרומה כ-1.5 ק"מ עד אשר נגיע לצומת T (ויש גם שילוט).
לאחר 200 מטר נפנה ימינה בצומת מרובעת (ויש גם שילוט).
מנקודה הזו אנחנו ניסע כ-11 ק"מ על השביל המרכזי, שבו אנחנו נקיף את מפעלי צין מכיוון מזרח ועד לדרום בסמוך לתוואי מסילת הרכבת עד להגעה לנקודת החניה.
שימו לב, קילומטר לפני ההגעה נקודת החנייה נפגוש מסילת רכבת ממערב לנו, חשוב מאוד לא לפנות לכיוון המסילה אלא להמשיך באותו הכיוון בו נסענו עד עתה. מנקודת המפגש כעבור קילומטר נגיע לנקודת החנייה ונוכל להחנות את הרכב מתחת לעצים.

במידה והגענו בשני רכבים: נמשיך עם הרכב הנוסף בכיוון דרום על בסיס השביל המרכזי כ-6 ק"מ עד הגעה לצומת T, בה נפנה ימינה. כעבור 300 מטר נפגוש בשביל גיפים מסומן, בנקודת המפגש ניתן להחנות את הרכב אותו נפגוש בסיום המסלול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול- נחל שרף

נתחיל את ההליכה לנחל שרף על השביל השחור לכיוון מערב.
כעבור 100 מטר לאחר שנחצה וואדי קטן, השביל ישנה את צבעו לאדום ואיתו נמשיך לכיוון דרום.
תחילת ההליכה היא במישור יחסית פתוח ונוח להליכה, אורך השלב הזה הוא כקילומטר וחצי.
לאחר הליכה זו נמצא את עצמנו בתוך הנחל. נתעקל עם הנחל מערבה ולאחר מכן דרומה. לאחר הליכה של כקילומטר נגיע לפיצול שבילים בו נבחר את המסלול הירוק.
לאחר 200 מטר נכנס אל תוך נחל מצוקי.
לאחר 100 מטר בתוך הנחל נגיע לבריכה הראשונה. אחת מתוך שרשרת של ארבעה גבים קטנים. מומלץ מאוד לאכול ארוחת צהריים בגב הראשון הוא היחיד שמוצל במלואו.

אלו שהגיעו למסלול עם רכב אחד מומלץ בנקודה הזו לשוב חזרה אל הרכב, אומנם המשך המסלול הוא יפה ביותר וכוללת במסלול בריכות מדהימות. אך כאמור לא מדובר במסלול מעגלי ומהמשך המסלול החזרה תהיה ארוכה יותר ומסובכת יותר, אם כי אפשרית ביותר.

לאלו שהגיעו בשני רכבים (או הנחושים עם רכב אחד). מהבריכה הראשונה נחזור כ-200 מטר אחורה אל השביל האדום ועליו נמשיך כ-3 קילומטר במהלכם נעבור בשלוש בריכות מדהימות אשר נמצאים במרכז הנחל.
לאחר שלוש קילומטר מהגב הראשון נגיע אל הגב הרביעי והאחרון שנמצא ממש בתוך הנחל. זהו גב נקי מאוד לאחר גשמיים ושיטפונות באזור אך לקראת האביב הבריכה מתרוקנת וכך גם המים שבה הופכים מעופשים.

מהבריכה האחרונה נמשיך על גבי השביל האדום, בהמשך הנחל עד אשר נפגוש בשביל עפר שחותם את ההליכה בנחל.
הולכים בשביל עפר עד אשר מגיעים לנקודה בה חנינו את הרכב.

מקווה שתהנו

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )