נחל שני- הקניון האדום

טיול יום קצר באזור נחל שני והקניון האדום- מסלול נוח שמתאים למשפחות אך טומן בחובו את היופי של הרי אילת

תאריך הטיולFebruary 2012
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתלא בקיץ

דרכי הגעה

המסלול המוצע הוא מסלול מעגלי.

את הרכב נחנה בחניון "הקניון האדום" (מופיע בוויז).
ניסע על כביש 12, הכביש שנמצא במקביל לגבול המערבי. לאלו שמגיעים מצפון הפנייה אל החניון "הקניון האדום" נצאת לאחר צומת סיירים, לאחר נסיעה ארוכה נוספת נגלה פנייה לשביל עפר מסומן אדום. הפנייה נמצאת בין סימון הקילומטר ה-20 ל-19.
נכנס בדרך העפר לכיוון מזרח, קילומטר מאוחר יותר נפגוש בשביל ירוק בו נפנה לכיוון דרום וכעבור מאות מטרים ספרות נגיע אל חניון הקניון האדום.

לאורך כל הדרך לחניון יש שלטי הכוונה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול הליכה

אנו פתחים את המסלול בהליכה על פני שביל ירוק, השביל הוא שביל צר ותחילה הוא עוזה את החניון וכעבור מספר דקות של הליכה נגיע למפגש שבילים עם שביל כחול ונמשיך על פני השביל הירוק אל תוך ערוץ נחל שנמצא בין שני קירות סלע. חצי קילומטר מאוחר יותר מגיע אל מפגש עם שביל שחור, זהו שביל רחב הרבה יותר והוא מורה לנו על כניסתנו אל נחל שני.
בשלב הזה אנחנו ממשיכים ללכת בשביל הירוק. למעשה רוב הזמן אנחנו ממשיכים על פני השביל הירוק. ההליכה בנחל בשלב הזה היא הליכה נוחה מאוד באזור יחסית מישורי. לאחר כמה מאות מטרים נפגוש בשביל כחול ומיד לאחר מכן נחלוף על פני מפגש שביל שחור. אנחנו מתמידים בשביל הירוק- שעליו אנחנו נכנסים אל הקניון האדום.
בשלב הזה ההליכה הופכת יותר מאתגרת ודורשת מעבר בין מפלונים קטנים, אך בסך הכל ההליכה היא מאוד נוחה, אבל מאוחר יותר נגיע לאחזור בו הנחל הופך יותר צר ונקיקי ונדרש מאיתנו להיעזר ביתדות על מנת לחצות מפלים. ההליכה בשלב זה הרבה יותר מאתגרת אבל היא כיפית נורא ומאוד יפה שמשני צדינו פרוסים קירות סלע אדומים.
ההליכה בתוך הקניון אינה ארוכה במיוחד והיא תיגמר מהר יותר משניתן לצפות, בסיומו של הקניון האדום השביל הירוק שלנו יפגוש בשביל שחור. נמשיך בשביל הירוק אל תוך נחל שני.

מומלץ מאוד לצאת למסלול בשעה מוקדמת, ראשית בגלל החום הרב הנהוג באזור הרי אילת ושנית בשל כך שהמסלול בקניון האדום הוא צר מאוד ובמידה ויש מטיילים נוספים במסלול הדבר יאט מאוד את ההליכה.

בשלב הזה אנחנו הולכים באפיקו הרחב של נחל שני. נלך בנחל מרחק של 1.5 ק"מ עד אשר נפגוש בנחל שני דרומי ושביל שצבעו שחור. נפנה לכיוון מערב אל השביל השחור. מנקודה זו אנחנו מתחילים לשוב אל נקודת החנייה. רוב הזמן הערוץ הוא נוח מאוד להליכה, אך כעבור 500 מטר נפגוש במפל גבוה אותו השביל יעקוף משמאל בעלייה תלולה וקצרה. מנקודה זו נותרה לנו הליכה של 1.5 ק"מ עד החנייה. בשלב הראשון נלך בתוך הנחל, כעבור מאות מטרים ספורים נגיע אל מפגש שבילים של השביל השחור ושביל אדום. אנחנו ממשיכים על השביל האדום וכעבור קילומטר נגיע אל החניה

מרחק: 5 ק"מ
זמן הליכה: 1- 4 שעו

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )