נחל כזיב ומבצר מונפורט

טיול מעגלי ויפה של 8 ק"מ, המנזר צלבני מונפורט ונחל כזיב

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2016
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

הקדמה

יש מסלולים קווים ומעגליים שונים באזור, אני אתייחס בתיאוריי למסלול המעגלי שכולל את מבצר המונפורט ואת נחל כזיב.
הגעה: להגיע כמעט עד לכניסה לישוב מצפה הילה במקום לפנות ימינה לכיוון הכניסה להמשיך עד שאחרי 200 מטרים תראו סימון שבילים אדום, להמשיך לנסוע עם הסימון בעקרון (בדרך תראו סימון שבילים שחור וכחול להמשי עם האדום) עד שתגיעו לחניון פרטי בתשלום באזור זה יש להחנות את הרכב אפשר להחנות גם בחוץ ללא תשלום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הטיול עצמו

הטיול יחל על שביל שמסומן בסימון שבילים אדום בתחילת המסלול עברנו בשרידי מבצר מונפורט, מנזר צלבני יפה מהמאה ה-12 לאורך כל המסלול תעברו בנוף מיוער שמתאפיין בעיקר בעצי אלה, אלון, קטלב, תאנה ושרכים\שיחים קוצניים כמו קיסוסית ופטל.
לאחר בערך 3 ק"מ צבע השביל יתחלף לירוק שם הולכים לכיוון עין טמיר (לא מגיעים לעין טמיר במסלול זה זה הכיוון הכללי), פה כבר נפגשים עם נחל כזיב עצמו יש אפשרות ללכת במים לטבול רגליים במים קרירים מלאים בדגיגונים שאם תכניסו את הרגליים יאכלו בשמחה את העור המת בכפות הרגליים שלכם ממש כמו בטיפול של פדיקור בעזרת דגים (זה מעט מדגדג). יש מספר מקומות בו הנחל עמוק מספיק ומתאים לשחייה ולשכשוך במים. כיף במיוחד להכנס למים המרעננים אחרי הליכה בקיץ. לאחר בערך משהו כמו 3 ק"מ הליכה על השביל הירוק תגיעו לפיצול שבו תפגשו את השביל השחור יש לעלות איתו על למצפה הילה (או יותר נכון לחניון בו השארתם את הרכב).
כל המסלול עצמו לקח לנו משהו כמו 3.5-4 בהליכה לא מהירה יותר מידי שעות כולל עצירות ארוכות לטובת כניסה למים. זה מסלול לא קשה להליכה ובהתאם מתאים למשפחות וכאלה שאינם מטיבי לכת.

טיפים

  • מסלול שניתן לעשות כל השנה אבל כיף במיוחד בקיץ (בגלל הכניסה למים)
  • מ

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )