נחל חצץ, נחל דרוך ונחל צרור - טיול יום מעגלי

טיול יום ארוך, יפה ומגוון באזור שדה בוקר. לאורך המסלול הרבה פריחה, גבים ופרסת ענק אחת מרשימה ממש.

תאריך הטיולFebruary 2020
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתבחורף. שיא הפריחה בפברואר אז גם סיכוי לגבים מלאים.

רקע

יצאנו לטיול יום משפחתי ביום גשום במרכז. תכננו במקור לטייל במדבר יהודה אבל השטפונות חתכו את האופציה הזו. שינינו תוכניות תוך כדי נסיעה ובחרנו לחזור למסלול שעשינו כבר כמה פעמים ותמיד כיף לטייל בו שוב: חצץ-דרוך-צרור.
המסלול באורך 26 ק״מ, הוא מגוון ויפה מאוד בעונה הזו של השנה עם המון פריחה, אפילו נרקיסים ואירוסים, וגם גבים במצב לא רע. לאורך המסלול הרבה נקודות יפות אבל הנקודה הכי מרשימה היא פרסת דרוך העצומה (תמונות בהמשך), שמצדיקה בעיניי את ההליכה גם מחוץ לעונת הפריחה.
עם מקום נוח לחנות בלי חשש לפריצות ומסלול מעגלי זו אופציה ממש מוצלחת לטיול יומי למטיילים בכושר סביר ומעלה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

השארנו את הרכב בשמונה וחצי בכניסה ליישוב מרחב עם (זה ישוב דתי אז כדאי לא להכנס עם הרכב בשבת), והתחלנו ללכת מזרחה לכיוון נחל חצץ. אחרי כ- 2 ק״מ התחברנו לסימון שבילים שחור לכיוון נחל חצץ.
כבר בהתחלה, ראינו הרבה נרקיסים חלקם בשיא הפריחה. אחרי טיפוס לא קשה ותצפית יפה התחלנו בירידה לכיוון נחל דרוך. נחל דרוך הוא היפה יותר מבין השניים, ולאורכו מפלים, גבים וצורות סלע מגניבות. השיא כמו שכבר כתבתי הוא פרסת דרוך העצומה, ואחריה יוצאים מהנחל וממשיכים לכיוון נחל צין ושביל ישראל. כל הדרך על הסימון השחור.
בשביל ישראל הולכים מערבה כ- 3 ק״מ על שביל ג׳יפים עד פניה ימינה לנחל צרור, על סימון שבילים כחול.
נחל צרור קצר אבל נחמד להליכה. לקח לנו בערך 25 דק׳ לטפס לגב צרור. זהו גב לא עמוק אבל גדול ומעגלי והוא נמצא בנקודה יפה בין מצוקים מרשימים. אחרי יום שלם בלי לראות מטיילים אחרים הגיעו איתנו לגב שלוש קבוצות והיה דיי רועש. בכל זאת ניצלנו את האויר הנעים והצל לשנ״צ של שעה. המים בגב היו סבירים אבל לא מאוד מפתים לשכשוך.
מהגב טיפסנו עוד כ- 20 דק׳ עד סוף הנחל בפיצול שבילים. לקחנו ימינה בשביל אדום אותו עזבנו עם פניה שמאלה לכיוון מרחב עם. ההליכה כולה, לא כולל ארוחת בוקר קצרה ושנ״צ של שעה, לקחה לנו 7 שעות.

טיפים

  • תורידו לטלפון מפה לפני היציאה (אפשר עם האפליקציה של סיפור דרך). הניווט בכל אופן ממש קל.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )