נחל גוב - טיול באחד הנחלים היותר יפים ומאתגרים שיש

טיול יום המתאים גם למשפחות קרביות שעובר בנחל גוב המשוגע!

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתסתיו, חורף ואביב מלבד חשש לשיטפונות ועומסי חום

רקע

המסלול המתואר יובלי אותנו מראש מעלה עקרבים, איפה שנמצאת האנדרתה לתחתיתו, אם ברצונכם לחזור למעלה ישנה אפשרות אך היא לא תתואר פה בפירוט.
אורכו של המסלול הוא כ - 7 ק"מ בערך ולוקח להשלים אותו בין 4 ל5 שעות (למשפחות אולי קצת יותר). המסלול כולו עוברצ במקומות מדהימים עם בולדרים ענקיים, נקיקים צרים ירידות מטריפות וההליכה מאוד כיפית!
חשוב לדעת:
1. אם ישנו חשש לשטפונות אסור לטייל!!!
2. במסלול ישנם קטעים מחליקים וירידות לא פשוטות ולכן רצוי לשקול אם זה מתאים לכם.
3. בעיקרון המסלול לא מעגלי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לנקודת ההתחלה

לבאים מצפון: נוסעים לכיוון דימונה וכ - 7 ק"מ 4 דקות, נסיעה נפנה ימינה (דרומה) בצומת רותם / אורון לכביש 206. ניסע לאורך הכביש ולאחר 8 ק"מ ניראה כביש המתחבר משמאל, הפנייה משלאה לכביש היא ממש חדה! חשוב לשים לב לדרך מכיוון שלא תמיד רואים את הפניה.
נמשיך על הדרך הצרה ואולי ניראה צבאים וחיות נוספות, מצד שמאלה (צפון) קיים מפעל הטקסטיל והצפלין שלו, הדרך תוביל אותנו לאורך 10 ק"מ ואז יתפצל שביל גיפים אדום שמאלה, בפיצול נמשיך שמאלה עם הכיבש הצר והמשובש וניסע בזהירות עוד שלושה ק"מ עד לאנדרת חל ההנדסה הקיימת במקום ושילוט לנחל גוב בסימון שחור. שם מתחיל המסלול.
לבאים מדרום על כביש הערבה (90) פונים שמאלה (מערבה) בצומת עין חצבה לכיוון עמלה עקרבים, עולים אותו ומגיעים לאנדרטה

הגעה לנקודת הסיום

מנקודת ההתחלה נמשיך לכיוון מעלה עקרבים ונרד אותו בזהירות מירבית! בסופו ניתן להבין בשילוט לנחל גוב ומעלה עקרבים (רומי) בסימון כחול. זהוי נק' הסיום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיפור דרך

נחנה ליד אנדרטת חיל ההנדסה בראש מעלה עקרבים, ליד השלט המורה על הכניסה לנחל גוב. תחילה נעלה בסימון השחור כ200 מטר - העלייה קלילה, לראש הגבעה שם יש תצפית 360 מעלות לאזור (ניתן לראות את מפעלי צין, בקעת צין, הר צין, את כל הרכסים, פשוט תצפית מדהימה). מכאן נמשיך בשביל השחור כ600 מטר עד שהשביל מתחבר לנחל גוב והופך לסימון ירוק. מעט אחר כך מתחילות ירידות של מדרגות סלע בהן יש להיזהר, בסוף הירידה הזו מצד ימין לפעמים הגב מלא במים! נמשיך כ - 1.5 ק"מ ונפגוש פיצול שבילים בו שביל שחור ימשיך ישר לכיוון מצד צפיר, ואנו נרד שמאלה בסימון ירוק לתוך נחל גוב בירידה תלולה ומאוד חוויתית עם יתדות.
מעכשיו אנו הולכים בערוץ של נחל גוב על השביל הירוק. בערוץ יש הרבה קטעים עם בולדרים ומדרגות סלע. כעבור ק"מ וחצי באפיק הנחל המרשים ניפגש עם עוד פיצול שבילים. כעת ניתן להחליט האם להמשיך בשביל הירוק היורד דרך המקטע המעוקי של הנחל ובו מפלונים וגבים, או לעקוף את המקטע ע"י עלייה על הגדה הצפונית של הנחל עם הסימון השחור.
אם קיים חשש לשיטפונות או היו שיטפונות ולא תירצו להירטב בחרו בסימון השחור (הירוק יותר יפה!)

בהליכה במסלול הירוק ישנם הרבה קטעים של מפלונים קטנים שיורדים אותם בעזרת חבל או סולם, ההליכה פשוט יפה וכיפית מאוד.

שני המסלולים מתחברים אחרי המקטע המעוקי בנחל והופכים לסימון ירוק הממשיך עוד כ - 1 ק"מ, עד למפגש שבילים בו המסלול הירוק נחתך ע"י שביל כחול היורד ממעלה עקרבים הרומי. נחבור לשביל הכחול האמור ונפנה בו שמאלה למשך כ200 מטרים עד לתחתית מעלה עקרבים, שם נגמר המסלול.

למי שרוצה לחזור לאנדרת חיל ההנדסה - בחיבור עם השביל הכחול יפנה ימינה (צפונה) ויעלה במעלה עקרבים הרומי עם הסימון הכחול, המעלה מאוד נוחה ואפילו ישנם שרידים מהמעלה העתיק! לאחר 3.5 ק"מ של עלייה השביל הכחול יסתיים ואנו נפנה ימינה (מזרחה) על שביל שחור. לך עליו לאורך המצוק של נחל גוב ולאחר 1.5 ק"מ נתחבר לשביל הירוק שעליו הלכנו בתחילת היום, נפנה שמאלה (צפונה) ונחזור לחנייה. שימו לב - אם אתם מתכננים לחזור לתחילת המסלול אתם צריכים לצאת מוקדם כי יש לכם עוד הרבה הליכה ועלייה לא פשוטה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )